Poranna rozmowa Gazeta.pl z prof. Andrzejem Zybertowiczem (22.01.2019)

- Jadwiga Staniszkis wypowiada poglądy, które nie licują z godnością poważnego analityka - zaatakował publicystkę w rozmowie z Gazeta.pl prof. Andrzej Zybertowicz. To komentarz do słów, że Lech Kaczyński chciał w pewnym momencie przerwać podróż do Smoleńska.

Profesor Andrzej Zybertowicz w porannej rozmowie Gazeta.pl został zapytany o narrację prowadzoną przez TVP w ostatnich dniach, a zwłaszcza po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- Telewizji nie oglądam za bardzo. Mnie najbardziej uwierało zakłamanie mediów sympatyzujących z opozycją po śmierci Pawła Adamowicza - powiedział Zybertowicz

Doradca Andrzeja Dudy mówił również, że media opozycyjne po morderstwie Pawła Adamowicza zaczęły wybielać jego przeszłość i "ciemne strony życiorysu", takie jak "oskarżenia o korupcję". 

- Gdyby Paweł Adamowicz był takim wspaniałym prezydentem miasta, to przecież Platforma Obywatelska wystawiłaby go jako swojego kandydatach w ostatnich wyborach, a nie zrobiła tego. Te środowiska, które się od niego publicznie odcinały, teraz robią z Adamowicza bohatera narodowego - powiedział.

Profesor Andrzej Zybertowicz odniósł się również do wypowiedzi profesor Jadwigi Staniszkis, która we wtorkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedziała, że prezes PiS Jarosław Kaczyński "jest wciąż zdruzgotany śmiercią brata", co sprawia, że nie "dostrzega potrzeby pielęgnowania w sobie dobroci jako czegoś, co powinno być podstawą demokracji".

Staniszkis stwierdziła również: "podobno Lech Kaczyński zadzwonił do brata, lecąc do Smoleńska, bo ktoś go powiadomił, że stan zdrowia mamy się pogorszył - chciał zawracać. Jarosław miał mu powiedzieć, że z mamą jest wszystko w porządku".

Zybertowicz zaatakował prof. Jadwigi Staniszkis słowami:

Problem polega na tym, że Staniszkis wypowiada tam poglądy, które nie licują z godnością poważnego analityka. Jest tam 'podobno, być może i miał'. Pani profesor jest wielkim socjologiem, gdy w PRL prowadziła badania, to były olśniewające analizy. A teraz bawi się w spekulacje gołosłowne. Ktoś inspiruje je jakąś plotką i na tym próbuje budować jakieś oceny, nie studiuje wnikliwie wywiadów z prezydentem i gołosłownie rzuca sobie tezy

- mówił doradca Andrzeja Dudy.

Więcej o:
Komentarze (240)
Zybertowicz w Gazeta.pl: Staniszkis bawi się w gołosłowne spekulacje na temat Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 84 razy 72

  I wszystko jasne, Jadźka była super laską gdy wychwalała PiS pod słońce. No ale zachciało się jej krytykować pana prezesa, mieć wątpliwości to i spadła z piedestału. Oj przydałoby się paru osobom zweryfikować tytuły "profesorskie", przydałoby się..

 • plutoniczna

  Oceniono 77 razy 69

  MaBeNa Zybertowicz znowu nadaje: "Adamowicz był skorumpowany do szpiku kości a Kaczyński jest niewinny jak wielkanocny baranek."
  Witajcie w równoległym świecie!! ;)))

 • 6nine9

  Oceniono 62 razy 58

  Kolejny zakłąmaniec. Pytany o TVP mówi że "nie ogląda telewizji za bardzo". Ale zaraz dodaje że przeszkadza mu "zakłamanie opozycyjnych mediów po śmierci Adamowicza".

  Czyli ogląda media opozycyjne które są zakłamane, a TVP nie ogląda? Pisiorska profesorska logika, czyli kłamstwo.

 • zmichalg1

  Oceniono 61 razy 57

  > teraz robią z Adamowicza bohatera narodowego

  Panie Zybertowicz,
  Nikt nie robi na siłę z Adamowicza bohatera, bo nim nie jest.
  Adamowicz jest ofiarą pisowskiego przemysłu nienawiści.

 • sierra65

  Oceniono 47 razy 43

  większość tego co wypowiadasz "profesorze" to bełkot i bezpodstawne spekulacje !!!

 • pan.szklanka

  Oceniono 40 razy 38

  Różnica między przewidywaniami Pani Staniszkis, a Pana Zybertowicza jest mniej więcej taka, że gdy ta pierwsza przewidując wynik rzutu kością, wybierze reszkę, to pan Zybertowicz kość zgubi, albo zepsuje.

 • swietyszczur

  Oceniono 40 razy 36

  Goebellsowska propaganda TVPiS mu jakos nie przeszkadza .Przez lat PiS odstawial cyrk smolenski i oskarzal PO o zamach a teraz role sie odwrocily hehehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX