Prawnicy związani z "dobrą zmianą" na spotkaniu u Andrzeja Dudy. Inni nie dostali zaproszeń

Na zorganizowanym w grudniu w Belwederze spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą ze środowiskiem prawniczym obecne były głównie osoby zawdzięczające coś "dobrej zmianie" - informuje Onet.pl. Według portalu, zaproszenia nie otrzymała m.in. I prezes SN Małgorzata Gersdorf.

7 grudnia w Belwederze doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prawnikami, uczestniczącymi w konferencji poświęconej 100-leciu niezawisłego wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Konferencję organizowała Krajowa Rada Sądownictwa.

Jak podaje portal Onet.pl, na spotkanie w Belwederze zaproszono 123 osoby, z których większość była związana z "dobrą zmianą", np. poprzez zawodowy awans z nominacji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry lub prezydenta Andrzeja Dudy. Pełną listę opublikował portal OKO.press.

Zaproszenia na konferencję i spotkanie z prezydentem nie otrzymała według Onetu I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf, o wydarzeniu mieli nie wiedzieć także m.in. szefowie stowarzyszeń sędziowskich "Iustitia" i "Themis".

Za listę gości mieli odpowiadać członkowie prezydium KRS. - Osoby z tej listy, obecne 7 grudnia w Belwederze zostały wybrane według jednego klucza. Niemal wszyscy są związani z obecną władzą albo apanażami, albo przywilejami - komentuje w rozmowie z portalem prof. Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów "Iustitia".

Więcej o:
Komentarze (135)
Prawnicy związani z "dobrą zmianą" na spotkaniu u Andrzeja Dudy. Inni nie dostali zaproszeń
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 51 razy 49

  Proszę się nie przejmować. Brak zaproszenia na orgię, gdy każdy z uczestników ma przynajmniej rzeżączkę, wyjdzie pominiętym na zdrowie.

 • evergreen111

  Oceniono 35 razy 33

  Od prezydenta PIS, a nie RP, trudno było czego innego oczekiwać.

 • krynolinka

  Oceniono 39 razy 29

  Uwielbiają się we własnym sosie pisiorki dusić. Pełna jednomyślność i wymiana orderów. Do tego wysokie uposażenie od Ziobro i co tu jeszcze od życia chcieć..

 • vito60

  Oceniono 30 razy 28

  Nie można przecież psuć atmosfery tego sympatycznego spotkania agresywnymi pytaniami o praworządność czy konstytucję. Jeszcze by się p.rezydent poczuł niekomfortowo.

 • kemor234

  Oceniono 27 razy 25

  Nastąpiło spotkanie "towarzystwa wzajemnej adoracji".
  Aż dziw bierze, że nie w kościele ...

 • czechy11

  Oceniono 22 razy 20

  Żałosna Banda Slugusow Władzy. Jeszcze pare miesięcy i wreszcie znikną z przestrzeni publicznej

 • klara551

  Oceniono 21 razy 19

  To była raczej stypa po niezawisłym polskim wymiarze sprawiedliwości. Żałobnikami byli beneficjenci ,bo nie spadkobiercy. Po co tzw "dobrej zmianie" 100 letni staruch?

 • robson15

  Oceniono 20 razy 18

  Po pierwsze to żadna "dobra zmiana", tylko "podła zmiana" ewentualnie "dojna zmiana"
  Po drugie to było że oczywiste że Adrian zaprosi tylko swoich, pisowskim prawników.
  O braku z jego strony kultury i profesjonalizmu świadczy brak zaproszenia dla Pierwszej Prezes SN. Ot państwo PIS w pigułce, typowy Orwellowski "folwark zwierzęcy" a wydawać że takie czasy odeszły bezpowrotnie w 1989 roku. Nic bardziej mylnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX