Adam Bielan: Nie mam żadnego wpływu na wybór władz TVP

- Nie mam żadnego wpływu na wybór władz telewizji publicznej - stwierdził Adam Bielan w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. Przyznał, że TVP w większej mierze reprezentuje poglądy wyborców konserwatywnych, bo jest ich sporo w Polsce. Ale w polskich mediach "mamy dziś bardzo duży pluralizm", którego przez osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej nie było.

Poseł PiS i wicemarszałek Senatu Adam Bielan w "Rozmowie Piaseckiego" był pytany między innymi o rolę mediów publicznych, które w ostatnich dniach były oskarżane o stronniczość m.in. w kwestii przedstawiania finału WOŚP i dyskusji o "mowie nienawiści".

Bielan: Nie mamy żadnego wpływu na wybór władz TVP

Adam Bielan został zapytany, jakie mogą być dalsze losy dotychczasowego prezesa TVP Jacka Kurskiego. Wniosek o jego odwołanie złożył w ostatnim tygodniu jeden z członków Rady Narodowej.

- Nie mam żadnego wpływu na wybór władz telewizji publicznej - mówił Bielan.

Zapytany przez Konrada Piaseckiego, jaka partia ma większość w Radzie Mediów Narodowych decydującej powoływaniu prezesa TVP, odparł jednak:

- Przedstawiciele ugrupowania, które ma większość w Sejmie. Nie mam na to wpływu, to nie jest żadne novum, że były polityk stoi na czele mediów publicznych, tak było tez za rządów naszych poprzedników (gdy TVP kierował Juliusz Braun - red.) i nie pamiętam jakiegoś oburzenia - dodał Bielan.

"Mamy w Polsce pluralizm, którego za Platformy nie było"

Poseł PiS mówił również, że jeśli chodzi o media w Polsce, to "nie żyjemy w świecie idealnym".

- Mamy TVN24, które jest bardzo mocno przechylone w jedną stronę i mamy TVP Info, które jest przechylone w druga stronę. Dzięki temu mamy równowagę - skwitował.

Na pytanie, czy TVP nie pełni roli agendy państwowej, Bielan odpadł: - Ja uważam, że dzisiaj nie ma co ukrywać, że telewizja publiczna w większej mierze reprezentuje poglądy wyborców konserwatywnych, ale ich jest sporo w Polsce. Zjednoczona Prawica wciąż prowadzi w sondażach.

Bielan powiedział też, że i tak "mamy dziś w Polsce bardzo duży pluralizm", którego za czasów ośmioletnich rządów Platformy Obywatelskiej "nie było". 

Więcej o:
Komentarze (62)
Adam Bielan: Nie mam żadnego wpływu na wybór władz TVP
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 30 razy 28

  TVN 24 lansuje pogląd, jakoby Ziemia była kulą. TVP w większej mierze reprezentuje poglądy, nomen omen, płaskoZiemców. I to się nazywa pluralizm.

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 26

  Maski opadły. Telewizor publiczny ma popierać bezapelacyjnie rząd bo przecież są media prywatne równoważące zdaniem pana Bielana przekaz. Już się nawet nie krępują. Państwo należy do PiS. Doigracie się ciapciaki.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 22 razy 22

  Aha... Czyli mocne przechylenie TVP Info w jedyną słuszną stronę to jest pluralizm.
  Co za przygłup.

 • puuchatek

  Oceniono 21 razy 19

  "Adam Bielan: Nie mam żadnego wpływu na wybór władz TVP"

  Panie Bielan, bądźmy szczerzy: PAN nie masz wpływu na nic. Przypuszczam, że nawet kolor majtek musisz Pan uzgadniać z prezesem.

  "Mamy w Polsce pluralizm, którego za Platformy nie było"

  Panie Bielan, co cholery, nie wszyscy tu cierpią na demencję. "Za Platformy" w publicznej telewizji mieli swoje programy Wildstein, Pospieszalski, Cejrowski - dziennikarze jednoznacznie pro-PiSowscy. Niech mia pan dziś pokaże JEDEN program w TVP prowadzony przez kogoś krytycznie nastawionego do PiS.

  Dość tego idiotycznego "symetryzmu" - żadna partia po 1989 r. nie była bez winy, ale nie było dotąd partii, która zawłaszczałaby media "publiczne" tak bezczelnie i bez reszty, jak to robi PiS. Nawet komuchy z SLD z za czasów prezesa Kwiatkowskiego próbowały przynajmniej zachowywać jakieś pozory…

 • rybka9915

  Oceniono 18 razy 18

  Bielanie - przchyl pisbolszewickiej szczujni odbywa sie za przyzwoleniem, a byc moze i zleceniami waszej pisbolszewickiej bandy.
  kurskiego wybral sobie kurdupel, stawiajac mu konkretne zadania publicznego niszczenia opozycji i celebrowania zlodzuejskiej pisbolszewii jako "zbawicieli".
  I jeszcze jeden Drobny szczegolik: tvn nie jest finansowany ze srodkow publicznych, czym zasadniczo rozni sie od tvpis.

 • remo29

  Oceniono 15 razy 15

  Nie wiem dla kogo Bielan wymyślił te bzdety - ciemny lud nie zrozumie, gorszy sort nie uwierzy.

 • damtek

  Oceniono 14 razy 14

  Piotr Owczarski opowie w Parlamencie Europejskim jak wygląda praca w TVP.
  Z wywiadów dla "naTemat " i Wyborczej wiemy o kulisach nagonek na polityków opozycji, w tym na P. Adamowicza.
  I tak - w TVP jest pluralizm, który polega na korzystaniu z wszelkich możliwych instrumentów kłamstwa i manipulacji.

 • vito60

  Oceniono 12 razy 12

  Widzę ten , większy pluralizm". Czy jakiś peowski "Pospieszalski"ma obecnie własny program w TVPiss?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX