Wildstein o Adamowiczu: Słyszymy, że zabiła go nienawiść. Tak mówią nieformalne ośrodki władzy

Publicysta Bronisław Wildstein podczas gali "Człowiek Wolności" skomentował kwestię ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak twierdzi, teorie ws. śmierci polityka są lansowane przez "ośrodki władzy", które nie mogą się pogodzić z "utraconym politycznym wymiarem".

Podczas poniedziałkowej gali finału plebiscytu tygodnika "Sieci" nagrodę "Człowieka Wolności 2018" otrzymał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Obecny na gali premier Mateusz Morawiecki mówił, że - jego zdaniem - mało jest w Polsce osób, którym tytuł "Człowieka Wolności 2018" należy się równie bardzo jak laureatowi.

W gali wzięli też udział marszałkowie Sejmu i Senatu, prezes PiS Jarosław Kaczyński, członkowie rządu oraz parlamentarzyści. W trakcie wydarzenia głos zabrał m.in. publicysta "Sieci" Bronisław Wildstein, który skomentował atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk został raniony przez nożownika podczas finału WOŚP 13 stycznia, zmarł dzień później w wyniku odniesionych ran.

- 30 lat powtarzam tezę, że żyjemy w świecie na opak, odwróconym, gdzie sensy, wartości są postawione na głowie, gdzie dziwki rozpaczają nad upadkiem obyczajów, oszuści wzruszają się tym, że prawda w życiu publicznym nienależycie funkcjonuje, złodzieje są poruszeni faktem, że własność nie jest traktowana poważnie, gdzie nienawistnicy organizują się, by walczyć z nienawiścią - stwierdził Wildstein, cytowany przez portal wPolityce.pl.

- To zjawisko się teraz intensyfikuje. Słyszymy, że prezydenta Pawła Adamowicza zabiła nienawiść. Tak mówią główne i dominujące środki medialne, tak mówią najrozmaitsze ośrodki opiniotwórcze w Polsce i nie tylko. Tak mówią nieformalne ośrodki władzy, które nie mogą się z tym pogodzić, że ich polityczny wymiar został przez nich utracony

- dodał publicysta.

W gronie dotychczasowych laureatów nagrody tygodnika "Sieci" znaleźli się: prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, która otrzymała tytuł Człowieka Roku 2017", a we wcześniejszych latach - prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda, poeta i pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz oraz historyk IPN, profesor Krzysztof Szwagrzyk.

Więcej o:
Komentarze (491)
Wildstein o Adamowiczu: Słyszymy, że zabiła go nienawiść. Tak mówią nieformalne ośrodki władzy
Zaloguj się
 • ul32

  Oceniono 253 razy 237

  Tak Wildstein ma racje. Pomieszanie standardów. Socjaliści mówią o sobie prawica. Piotrowicz krzyczy precz z komuną. Kelnerzy władzy nazywają się niepokornymi. Partyjna szczujnia ma znaczek telewizji publicznej, prawo i sprawiedliwość boi się słowa konstytucja...

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 140 razy 128

  Aż się nie chce komentować. Bełkot panie bełkot. Od 30 lat ten sam.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 92 razy 86

  "Nieformalne ośrodki władzy" - czy Bronusiowi chodzi o Rząd, Sejm, Senat, Prokuraturę,Wojewodów?
  Bo każdy gramotny i bezgramotny wie że mamy jeden ośrodek Władzy w jednej Osobie Boskiej!

 • fakiba

  Oceniono 87 razy 79

  Wildstein to kolejny typ który popiera obecną linię obrony nierządu

 • krynolinka

  Oceniono 80 razy 76

  Towarzystwo wzajemnej adoracji świetnie się bawi. Bronisław dostał zlecenie na odwracanie kota ogonem.

 • smutas1950

  Oceniono 65 razy 59

  ,,Ten wybitny Polak"- kawaler Orła Białego, syn przedwojennego komunisty, niedoszły absolwent polonistyki na UJ, demiurg prawicy, długo by jeszcze wyliczać,jest tak samo wiarygodny i opiniotwórczy jak człowiek Wolności 2018 nijaki Piotr Gliński. To jest tragedią tego kraju,że rządzą nim i mają wpływ na kształtowanie jego oblicza tacy ludzie jak Wildstein<Gliński, Terlecki, Mazurek no i ich bożek Jarosław.

 • dafcioo

  Oceniono 59 razy 57

  Partia rządząca używa wszystkich środków jakie ma do dyspozycji, łącznie z mediami "publicznymi" i instytucjami państwa, aby szczuć społeczeństwo na konkretnych, wskazywanych z imienia i nazwiska ludzi, niekoniecznie związanych z główną partią opozycyjną, a nawet będących zupełnie poza polityką. Czy pan Bronisław Wildstein tego nie dostrzega? Czy po prostu jest kolejnym arcy-trollem w przestrzeni publicznej suto opłacanym z partyjnego skarbca?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX