TVP pozywa za łączenie ich materiałów ze śmiercią Adamowicza. W pierwszej grupie Adam Bodnar

TVP podała nazwiska osób, z którymi chce się spotkać w sądzie. Zarzuca się im, że "absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach Telewizji Polskiej a śmiercią pana Pawła Adamowicza".

Telewizja Polska wydała specjalne oświadczenie, w którym skarży się, że po śmierci Pawła Adamowicza "stała się obiektem bezprzykładnego i niespotykanego wcześniej ataku". 

TVP rusza z pozwami. Podali pierwsze nazwiska

Aby przeciąć falę pomówień i manipulacji TVP czuje się zmuszona do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego przeciwko osobom, które absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach Telewizji Polskiej a śmiercią pana Pawła Adamowicza zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie kk.

- czytamy w oświadczeniu Telewizji Polskiej. 

Wśród osób, którym TVP zarzuca rozpowszechnianie nieprawdy są muzyk Krzysztof Skiba, rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, prof. Wojciech Sadurski oraz dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. TVP informuje, że to "pierwsza grupa" pozwanych.

"Działania podjęte przez Telewizję Polską mają na celu ochronę jej dobrego imienia i walkę z nienawistną falą kłamstw i pomówień" - podkreślono.

W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza, w sobotę, prezes TVP Jacek Kurski opublikował wpis na Twitterze, w którym informował, że telewizja nie będzie na razie odpowiadać na oskarżenia. Zapowiedział jednak, że "autorzy oszczerstw spotkają się w najbliższych dniach z należną reakcją". Dziś wiemy, że chodziło o pozwy. 

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu warszawiacy protestowali przed siedzibą TVP. Protest odbył się pod hasłem "Stop propagandzie nienawiści". Chodziło o materiał, który ukazał się w "Wiadomościach" po śmierci Pawła Adamowicza.

Więcej o:
Komentarze (482)
TVP pozywa za łączenie ich materiałów ze śmiercią Adamowicza. W pozwie Skiba, Bodnar, Sadurski i Czuchnowski
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 116 razy 104

  Zaraz się okaże, że nienawistne, obrażające paski to ufoludki wam na Woronicza podrzucały. Albo przechodziły z tragarzami.

 • lisc12

  Oceniono 72 razy 64

  Kiedy myslisz ze granice zezwierzecenia i bezczelnosci juz zostaly osiagniete - przychodzi poniedzialek. A myslalam ze ciezko sie poglebia szambo jak juz jest pelne.

 • ochujek

  Oceniono 69 razy 63

  No to należy pokazać co przed zamachem TVP wyemitowała o zamordowanym prezydecie. Zacząć od kampanii wyborczej.

 • zsm-5

  Oceniono 64 razy 56

  Widzisz Jacuś, ilość spraw sądowych, które tobie wytaczają całkowicie zrujnuje budżet TVPiS. Niestety za nasze podatki.

 • Mr. X

  Oceniono 58 razy 46

  Spoko.
  Retoryka i sposób przekazu informacji w PiSowskiej TVP to klasyka mowy nienawiści.
  Wszelakie nagonki ze strony PiSowskiej władzy m.in. po przez PiS media w tym przez TVP doprowadzają do niekontrolowanej agresji.
  Tak jak pisałem już wcześniej.
  Prędzej czy później będzie krew na ulicy.
  No i .....
  A teraz Kurski może mnie ścigać.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 43 razy 39

  Panie Kurski,
  trudno ci będzie znaleźć choć jedno przyzwoite słowo nt. śp. Pawła Adamowicza w archiwach twojej szczujni. Pokaże ci za to kilkadziesiąt obrzydliwych, pełnych pomówień FOTOMONTAŻY n Pana Prezydenta. Zacznij od dnia mszy świętej i dnia pogrzebu. Nawet wtedy niewyhamowałeś przykładny katoliku.
  To pislam stworzył prawo, że można cię będzie do końca życia ścigać za niegodziwość.
  Poczekam, aż będziesz się bronił za swoje, nie za MOJE.

 • pepe_papa

  Oceniono 45 razy 39

  LOLOLOL TVP chce bronić coś, czego już od dłuższego czasu nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX