Mateusz Morawiecki zabrał głos po pogrzebie Pawła Adamowicza: Uczyńmy życie publiczne lepszym

- Stało się wielkie zło, ale spróbujmy przekuć je w dobro. Niech to, co się stało będzie momentem przełomu. Uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą - mówił premier w Wierzchosławicach w Małopolsce.

Mateusz Morawiecki, który przyjechał do Wierzchosławic na obchody 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, pierwszy raz wypowiedział się publicznie po pogrzebie prezydenta Gdańska.

- Podobnie, jak wszyscy Polscy jestem wstrząśnięty zabójstwem św. pana prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przez recydywistę, szaleńca, człowieka chorego, psychicznego. Zginął prezydent, człowiek będący na służbie, zginał podczas wydarzenia, które miało łączyć w dzieleniu się dobrem - mówił Morawiecki. 

- Stało się wielkie zło, ale spróbujmy przekuć je w dobro. Niech to, co się stało będzie momentem przełomu - powiedział. Premier zaapelował do "wszystkich polityków, do liderów opinii, do ludzi mediów i ludzi kultury - uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem".

Jak przyznał, tak właśnie zrozumiał słowa najbliższych Pawła Adamowicza, w których wzywali "do obniżenia temperatury sporu, do pozbycia się i niekarmienia agresji różnymi słowami czy czynami".

- Bądźmy ludźmi, którzy nie tylko mówią, ale też rozmawiają. Bądźmy ludźmi, którzy nie tylko słyszą, ale i słuchają. Spierajmy się, ale też wspierajmy się - prosił Morawiecki.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Huebner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl ,oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o:
Komentarze (404)
Mateusz Morawiecki zabrał głos po pogrzebie Pawła Adamowicza: Uczyńmy życie publiczne lepszym
Zaloguj się
 • obywatelkamania

  Oceniono 163 razy 143

  Chcesz przełomu, premierze rządu RP?
  - Wyrzuć Kurskiego i spółkę. Szczuli jeszcze w czasie pogrzebu.
  - Przestań łgać na każdym kroku i na każdy temat.
  I to by było na tyle.

 • yo1pek

  Oceniono 127 razy 113

  " przez recydywistę, szaleńca, człowieka chorego, psychicznego. "
  Narracja PISd.
  Nie panie m, do tego czynu pchnęła go nienawiść, jad który sączy PIS od 3 lat.

 • Jożin Bażin

  Oceniono 78 razy 74

  Nie możemy uczynić życia społecznego lepszym, zwalajac , z góry, wszystko na "chorego psychicznie " i to zanim jeszcze został zbadany, Nie ma w tym dobrej woli, chęci zastanowienia się i debaty, o tym jak tosiewogole stało, że na naszych oczach w Polsce doszło dopolitycznego mordu?

 • elenem

  Oceniono 73 razy 67

  No to UCZYŃMY Panie Morawiecki.
  Proponuje zacząć od zmiany narracji w TVP publicznej.
  Jestem ZA.

 • H2O H2O

  Oceniono 71 razy 67

  Nie wierzę ze coś się zmieni w roku wyborów. Czy umiecie walczyć o wyborcę bez używania kłamstwa, manipulacji i agresji? Pożyjemy, zobaczymy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX