Aleksandra Dulkiewicz dziękuje gdańszczanom za "godną postawę". "Nie smućmy się"

"Dzisiejsze słońce niesie nadzieję, nie smućmy sie, uśmiechnijmy się do siebie" - tymi słowami zwróciła się w niedzielę do gdańszczanek i gdańszczan p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. W sobotę zakończyły się uroczystości pogrzebowe prezydenta Pawła Adamowicza.

Pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w niedzielnym wpisie na Facebooku zwróciła się do mieszkańców miasta. Przypomniała słowa, które wypowiedziała dzień wcześniej podczas uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza.

- Róbmy wszystko, żeby być taką wspólnotą, o jakiej marzył nasz prezydent. Bądźmy otwarci, gościnni, szanujmy tych, którzy myślą inaczej, przekonujmy się siłą argumentów, a nie argumentami siły, bądźmy solidarni na co dzień, nie tylko od święta. Żyjmy lepiej ze sobą i dla siebie - mówiła w sobotę Dulkiewicz.

Dzisiejsze słońce niesie nadzieję, nie smućmy się, uśmiechnijmy się do siebie! Wierzę, że dobry Pan Bóg, a obok niego w pobliżu nasz prezydent Paweł Adamowicz też się uśmiechają...  Kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę, wzajemną życzliwość i uśmiech przez ten ostatni tydzień!

- napisała w niedzielę p.o. prezydenta Gdańska.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj >>>>

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hübner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o:
Komentarze (79)
Aleksandra Dulkiewicz dziękuje gdańszczanom za "godną postawę". "Nie smućmy się"
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 42 razy 26

  Gdańsk miał do ubieglej niedzieli, i ma obecnie, godnego zastępcę Jego stanowiska; PREZYDENTA- CZLOWIEKA.
  Oby TYLKO TACY GODNI TEGO STANOWISKA mieli władzę w Polsce.

 • zoryan

  Oceniono 34 razy 20

  mam wrazenie , ze Pani Dulkiewicz stanie do tego olbrzymiego obowiazku i udzwignie , Gdansk potrzebuje madrego przywodcy, a twkim zdaje sie p, Dulkiewicz.

 • topiramax

  Oceniono 25 razy 11

  Można godnie....i nikogo nie wybuczano. Uczcie się ludzie jak się człowiek zachowuje.

 • grazena

  Oceniono 9 razy 9

  Pani Aleksandro Dulkiewicz na Pani ręce składamy wielkie podziękowania za wspaniałe przygotowanie i cały przebieg uroczystości pogrzebowych śp. Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i Wszystkim Ludziom którzy pracowali i dopilnowali każdego szczegółu Gdańszczanie jesteście WIELCY Tacy jakim był Wasz PREZYDENT ......jako poznaniacy jesteśmy dumni z tego że nasz Prezydent Pan Jacek Jaśkowiak był jednych z tych prezydentów którzy wnieśli trumnę z ciałem Sp. Pana Pawła Adamowicza do Bazyliki

 • andrew1507

  Oceniono 16 razy 8

  Głosujmy na partię Przywrócenia Państwa Prawa I karczujemy pis ze sceny politycznej w kazdych wyborach. Dud tez.....

 • marchwianka.0

  Oceniono 16 razy 8

  Życzę Gdańszczanom aby Pani Aleksandra Dulkiewicz godnie zastąpiła im Pawła Adamowicza. A dla Niej najlepsze życzenia: Dużo, dużo siły aby to wszystko udźwignąć!

 • j-ugo

  Oceniono 8 razy 6

  Po co wyznawcy PiS zaglądają na gazeta.pl ? Tego nie rozumiem! Czytajcie swoje PiSowskie gazety i .... zamilknijcie .

 • szanta12

  Oceniono 14 razy 6

  Czy ktoś wie co w czasie mszy za duszę ŚP P. Adamowicza robił prezes?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX