Rzecznik PO o śmierci Pawła Adamowicza: Został wydany polityczny wyrok. Miał zniknąć

- Funkcjonują w naszym kraju fabryki nienawiści. Ta trucizna nienawiści, o której mówił o. Ludwik Wiśniewski, cały czas się sączy - mówił w "Śniadaniu w Polsat News" rzecznik PO Jan Grabiec. Głównym tematem dyskusji była śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W niedzielnym programie "Śniadanie w Polsat News" głównym tematem rozmowy było morderstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk został w sobotę pochowany w tamtejszej Bazylice Mariackiej.

Poseł PiS Waldemar Buda przekonywał, że śmierć Pawła Adamowicza "była mordem kryminalnym", którego dopuściła się "osoba psychicznie chora".

- Była to osoba niezrównoważona psychicznie, chciała zrobić coś medialnego. Nie chciałbym, żeby ktokolwiek wykorzystywał tę sprawę politycznie. Ja bym zadbał o to, żeby z punktu widzenia bezpieczeństwa takie sytuacje nie mogły się zdarzać lub były dużo rzadsze

- stwierdził polityk.

- [Napastnik - red.] zamordował prezydenta, który nie był wtedy członkiem PO, wygrywał z kandydatami PO. Chciał zamordować przedstawiciela władzy

- podkreślał Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

Grabiec: On nie miał być prezydentem

Innego zdania był rzecznik PO, poseł Jan Grabiec. Przypomniał, że Stefan W., który zadał Pawłowi Adamowiczowi śmiertelne ciosy, "obarczał Platformę Obywatelską i sędziów odpowiedzialnością za to, co go spotkało, za to, że trafił do więzienia".

- [Paweł Adamowicz - red.] był symbolem przywiązania do praworządności w Polsce, konstytucji, obrony niezależności samorządu, jednym z symboli PO, jako współtwórca PO w regionie - wspominał Jan Grabiec.

- Na prezydenta Pawła Adamowicza został wydany polityczny wyrok. On miał zniknąć z życia publicznego. Instytucje podległe politykom realizowały ten wyrok, on nie miał być prezydentem, nie miał być osobą godną szacunku. To wszystko układa się w jedną całość, nie sposób tego zignorować, przejść do porządku dziennego

- podkreślił rzecznik PO.

- Funkcjonują w naszym kraju fabryki nienawiści. Ta trucizna nienawiści, o której mówił o. Ludwik Wiśniewski, cały czas się sączy. Cały czas trwa, nic się nie zmieniło, mimo dramatu sprzed tygodnia - podsumował.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj >>>>

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hübner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o:
Komentarze (417)
Rzecznik PO o śmierci Pawła Adamowicza: Został wydany polityczny wyrok. Miał zniknąć
Zaloguj się
 • du100

  Oceniono 66 razy 40

  przypomnijcie sobie zatem co wydarzyło się za pierwszych rządów PiS
  reportaż w TVP o mafii węglowej ,Alexsis,sugerujący udział śp,Barbary Blidy
  do dzisiaj okoliczności Jej smierci nie zostały wyjaśnione
  czy każde rzady PiS muszą być zaznaczone mordem politycznym?

 • feurig59

  Oceniono 63 razy 39

  Śmierć Prezydenta Adamowicza to niestety symbol 'dobrej zmiany' odgornego wyzwania przeciwników politycznych od wrogów, bandytów, złodziei, zdrajców, volksdeutschow, agentów sb, antypolakow. Z wrogami się nie rozmawia.
  Wrogów się likwiduje.
  'Śmierć wrogom ojczyzny'...
  No to macie tego owoce.

 • berek-oberek

  Oceniono 60 razy 34

  Od trzech lat propaganda rządowa celowo zohydza opozycję i środowisko sędziowskie wiedząc, że przekaz ten może stać się pożywką dla niezrównoważonych osobników.

 • franekzjanek

  Oceniono 49 razy 29

  .
  W trakcie trwania kampanii samorządowej PiSlamscy politycy głośno mówili o wprowadzeniu komisarzy w Łodzi i Gdańsku w przypadku gdy wygrają Zdanowska i Adamowicz bo ciążą na nich zarzuty ... i nagle po wyborach cisza !!! ??? . To było najbardziej zastanawiające że temat ucichł jakby go w ogóle nie było ... lecz w dniu 13.01.2019 przekonaliśmy sie że nie ucichł tylko został w inny sposób rozwiązany . To był mord polityczny w czystej postaci .... sprawca nie działał sam , był jak dobrze zaprogramowany "zombi" do wykonania jednego zadania aby zabić tego , na którego został wydany wyrok. To że sprawca ma zaburzenia psychiczne zostało wykorzystane w perfidny sposób ,gdyż takich ludzi łatwo można "uformować" . Mówienie że jego przyjazd do Warszawy był związany z innymi planami ...to zwykła ściema . Raczej przyjechał po instrukcje . To był mord polityczny i PiS ma krew śp. Adamowicza na rękach .
  .

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 34 razy 20

  Akurat okrzykami człowieka mającego kłopoty psychiczne o tym, że go PO torturowała bym się nie zajmował.

  Nie zmienia to jednak faktu, że źródło mowy nienawiści jest na Nowogrodzkiej, a drugie źródło nienawiści to radio z Torunia. Hołubią także neofaszystów jednocześnie szykanując ich ofiary, tak jak to zrobili z pobitymi przez ONR kobietami. O aktach zgonu prezydenta Adamowicz sporządzanych przez Młodzież Weszpolską już nie wspomnę.

 • ps11111ps

  Oceniono 29 razy 19

  I co teraz bedzie z pomnikiem prałata? Zostanie w imie pojednania i walki zezle zrozumianym hejtem przeciw Jankowskiemu? Czy jednak w imie sprawiedliwosci zostanie usuniety?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 41 razy 17

  Już w dniu ataku napisałem, że codzienne obowiązkowe oglądanie "Dziennika TVPiS" przyniosło pożądany dla nadawcy skutek.
  Zminusowano mnie do zera wyśmiewając fakt, iż w pierdlu skazani mogą oglądać TVPiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX