Komentarze (727)
Owacje na pogrzebie Adamowicza. "Budujący karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zwyklaosoba

  Oceniono 19 razy 17

  Propagandówka robi co może by uciszyć ten społeczny milczący protest przeciwko niesprawiedliwości. Zwróćcie uwagę, że w swoich szczekaczkach główny nacisk zwracają na osobę Stefana W. Poświęcają mu znacznie więcej czasu niż prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Chodzi o to by pokazać szaleńca, a nie świetnego samorządowca. Dla nich jest to ogromny problem - nie tylko ludzie czują, że szczujnia ponosi moralną odpowiedzialność za ten mord, to jeszcze społeczeństwo gdańskie wykreowało szlachetnego polityka-męczennika, a przecież to było zarezerwowane dla prezydenta tysiąclecia, brata geniusza międzymorza.

 • oyayebye

  Oceniono 16 razy 16

  Kaczyński nie pojawił się w bazylice , gdyż w pewnym momencie trzeba sobie przekazać znak pokoju.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 16 razy 16

  I znów TV PiS zabrało kamerę od braw i owacji. Ile jeszcze ta śmieszna telewizja będzie służyć śmiesznemu, zakompleksionemu rządowi skłócającemu naród?

 • ochujek

  Oceniono 18 razy 16

  Wiśniewskiego hierarchowie nienawidzą. Dobrze że powiedział ta mocne słowa.

 • niktwazny126

  Oceniono 22 razy 16

  Niestety, może. I nie, nikt z tych, o których ksiądz mówił, wniosków nie wyciągnie.

 • atyczarownico

  Oceniono 17 razy 15

  Budujący karierę na kłamstwie smoleńskim , nie może pełnić wysokich funkcji

 • anette444

  Oceniono 18 razy 14

  Ojcze Wiśniewski, dziękuję.

 • hastatrespasos

  Oceniono 15 razy 13

  Szanowna Redakcjo, Szanowni Forumowicze: Nie bądźmy dłużej obojętni na panoszącą się na naszym forum truciznę! Zawartą w wielu wcześniejszych tu dopiskach, opluwających Pawła Adamowicza i jego brata, plugawiących atmosferę żałoby po śmierci prezydenta Gdańska z rąk bandyty, niby niepoczytalnego ale umiejącego świadomie wybrać miejsce i moment swej ohydnej zbrodni. Dość takich chwastów na tym forum! Już widzę mnóstwo minusów pod tymi słowami. Precz nienawistnicy wyhodowani przez herszta sPISku i jemu podobnych opętańców!

 • and_raman

  Oceniono 22 razy 12

  Dla milionów Polek i Polaków jest oczywiste, że największą moralną odpowiedzialność za tragiczną śmierć prezydenta Pawła Adamowicza ponoszą liderzy i propagandyści PiSu oraz skrajnej prawicy. Zabójca Stefan W. i jego mord był produktem systematycznej kampani nienawiści inspirowanej i realizowanej przez PiS. Nie zamierzam odpowiadać tym ludziom ani nienawiścią, ani pogardą. W głębi swego zasmuconego serca znajdują inną odpowiedź: stanowczą determinację, by pozbawić władzy rzeczywistych patronów tego haniebnego zabójstwa, by już nigdy nie zagrozili słowem i czynem moim biźnim, rodakom, Ojczyźnie i Europie. I myślę, że w wielu polskich sercach w ostatnich dniach żałoby pojawiła się podobna determinacja, również wśród tych, którzy dotąd myśleli, że obecna władza nie jest taka zła. Została przekroczona miara nieprawości i ludzie to czują. Zło dobrem zwyciężać oznacza tutaj, by pozbawić PiS władzy drogą pokojową i demokratyczną z szacunkiem dla oponentów jako osób, jednocześnie rzeczowo uzasadniając innym jakim są i będą zagrożeniem dla Polski i Polaków. Musimy odebrać im władzę, a osoby najbardziej odpowiedzialne za wyrządzone Polsce zło w ostatnich latach pociągnąć do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu i sądami powszechnymi. Nie możemy pozwolić, by polała się znowu polska krew z powodu władzy budowanej na kłamstwie, manipulacji i nienawiści. Obok tej determinacji towarzyszy mi nieomal pewność, że tragiczna śmierć Pawła Adamowicza stanie się kamieniem węgielnym odnowionej Polski i zwycięskich wyborów europejskich, krajowych i prezydenckich.

 • kertog123

  Oceniono 11 razy 11

  achg jak te prawdziwe słowa bolą pisowsko ruskich trolli !!! Jak ten szchermacher dwoi sie i troi aby przykryć znowu jadem, kłamstwem, syfem to dobro jakie wypływa z kościoła Mariackiego.
  Szkoda zę słowa Ojca Dominikanina nie maja mocy sprawczej bo te dwie pokraki PISowskie które tam niepotrzebnie przybyły od razu znikły by w kłębach dymu i zmieniły sie w rogate kozy.

 • pyffello114

  Oceniono 11 razy 11

  Koniec z nienawiscia??
  Kaczynski nawet zmarlych nie uszanuje i nienawidzi. Dal temu wyraz bojkotujac w Sejmie minute ciszy dla uczczenia zamordowanego prezydenta Adamowicza. Po tym wydarzeniu na Kaczynskiego patrzec nie moge.

 • myan

  Oceniono 15 razy 11

  a co na to wszystko Trotyl Gmyz ?

 • hastatrespasos

  Oceniono 13 razy 11

  Budujący karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji. Ani nawet nie powinien być szeregowym (p)osłem. I jako taki nie powinien wmawiać rodakom i całemu światu: a)że w roku 2015 Polska była w ruinie; b)że jego brata zamordowali: albo Tusk z Putinem, albo POSŁOWIE którzy zostali przez niego o to oskarżeni z trybuny poselskiej; c)że Kacze Gumno jest mocarstwem na skalę kosMiczną, ale musi się wyzwolić z brukselskiej niewoli. Lista takich łgarstw, którymi podstępnie uwiódł miliony podobnych sobie nienawistników gotowych z premedytacją wywołać wojnę domową, jest długa.

 • augenthaler

  Oceniono 17 razy 11

  Najjaśniejsza Rzeczpospolita może rosnąć w siłę tylko na bazie przyzwoitości. Nie możemy pozwolić na to by jakieś środowiska polityczne szczuły na siebie Polaków i nazywały sporą ich część "gorszym sortem".

 • optymistaa43

  Oceniono 13 razy 11

  Piotrowicz,Pawlowicz,Rachon,Holecka,Ziemkiewzcz,MorawieCKA i inne kanalie sa za to odpowiedzialne.Poczatkiem tej spirali nienawisci bylo klamstwo smolenskie jakim karmil nas bratobojca,ten zbrodniarz winien smierci 96 osob cyt "za kazda cene musisz wyladowac".Na tym i nanienawisci do nas ten odeski zyd, ktoremu slowo Polska z trudem przechodzila przez gardlo i nazywal ja WOLSKA podzielil Nas i nazwal zdradzieckimi mordami,mordercami jego brata.To jest ten co Nas sklocil i moze doprowadzic do wojny domowej , dlatego jak powiedzial jeden z poslow "kazxnski musi zginac" a ja mu zycze,oczywiscie kurduplowi, zeby zdechl w mekach

 • topiramax

  Oceniono 16 razy 10

  Cóż, TVP mogła sobie darować i wcale nie relacjonować. Przecież elektorat zna prawdę o świecie z pasków. I to mu wystarczy.

 • ola-blue

  Oceniono 14 razy 10

  Już pisie trolle szargają Zmarłego.

 • 141288bs

  Oceniono 12 razy 10

  Uwazam,ze te slowa byly wpowiedziane w stosownym miejscu, tylko nie wszyscy zrozumieli ich kontekst.

 • alexander59

  Oceniono 13 razy 9

  Przed chwilą praełączyłem tv z Faktów na Waidomoście wcelu skonfrontowania przekazu. I okazało się że w Wiadomościach zmanipulowano przekaz. W chwili wypowiadania słów przez o.Wiśniewskiego "Człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać"- pokazano siedzących w pierwszej ławce byłych prezydentów i D.Tuska. W oryginalnym przekazie tego nie było! Oglądałem dokładnie całą ceremonię. Te "pisiory" i redachtory od "ku..wskiego z TVPis niczego się nie nauczyli! To jawna manipulacja tak jak z serduszkami na piersi. Ale oczywiście o Jarku ani słowa, że go nie było.
  TVP kłamie i manipuluje.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 15 razy 9

  Słowa zakonnika są przestrogą dla tych maluczkich,którzy nachalnie usiłują wywyższać się ponad Naród Polski kłamstwem,fałszem i obłudą - dotyczy to obecnych rządzących i ich popleczników.

 • vomitorium1

  Oceniono 11 razy 9

  " ... głos zabrał dominikanin ojciec Ludwik Wiśniewski."
  ci
  do których to mówił
  tego nie słyszeli
  (byli "zatopieni w modlitwie")

 • pokon

  Oceniono 11 razy 9

  Ciekawe, czy słowa Dominikanin dotrą do Kaczyńskiego, Dudy i naczelnego kłamcy, Morawieckiego. Raczej wątpię. Kłamstwa i pomówienia mają we krwi.

 • maciek7783

  Oceniono 12 razy 8

  DO: pyffello114
  Koniec z nienawiscia??
  Kaczynski nawet zmarlych nie uszanuje i nienawidzi. Dal temu wyraz bojkotujac w Sejmie minute ciszy dla uczczenia zamordowanego prezydenta Adamowicza. Po tym wydarzeniu na Kaczynskiego patrzec nie moge.

  TRUDNO OCZEKIWAĆ ŻEBY SPAWCA CHCIAŁ CZCIĆ OFIARĘ !!!!!!!!!!!!!!

 • labeo

  Oceniono 10 razy 8

  Tylko tego najważniejszego do którego były skierowane te słowa nie było na pogrzebie.

 • andrew1507

  Oceniono 12 razy 8

  Wypowiedzi podczas ceremonii pogrzebowej Pana Prezydenta Adamowicza sa budujace,
  ale to nie wystarczy, gdyz pis jest "biologicznie" uodporniony a nienawisc I klamstwo to jest fala nosna tej partiia raczej mafii.
  Dlatego aby odzyskac wolnosc I prawo I sprawiedliwosc nalezy wykarczowac pis w kazdych wyborach.....

 • mgz

  Oceniono 12 razy 8

  "dominikanin ojciec Ludwik Wiśniewski... dodał, że osoby, które budują swoje kariery na kłamstwie nie mogą w Polsce pełnić wysokich funkcji."

  Oczywiscie nie dotyczy KK.

 • azx67

  Oceniono 14 razy 8

  Praprzyczyny niezgody między dwoma obozami i między Polakami szukać trzeba w działalności Rydzyka. To on jest ojcem niezgody, pisiory u niego pobierały nauki. Tam zło zakwitło.

 • Oceniono 12 razy 8

  Mocno wierze w slowa o.Dominikana.mam gleboka nadzieje ze Polski narod to zrozumie i zacznie nowe i pozytywme myslenie
  Przeciez to jest chrzescijanski obowiazek.pozdrawi z Niemiec
  Tadeusz Karczewski z Walcza

 • maks1956

  Oceniono 14 razy 8

  tylko ze to przesłanie do pisowskich łbów nie dotrze oni twoje kariery opierają na kłamstwie

 • yaspiman

  Oceniono 12 razy 8

  jak nie na kłamstwie, to na czym mogą budować kariery członkowie bandy kulawego kaina?

 • hastatrespasos

  Oceniono 11 razy 7

  Wszyscy, a zwłaszcza tak liczni tu i w ogóle w sieci osobnicy spod ciemnej gwiazdy, wiwatujący na cześć mordercy Stefana Wu i plujący prątkami nienawiści na jego Ofiarę, powinni przeczytać wstrząsający wiersz Wisławy Szymborskiej (z 1993 r.) z pierwszej strony sobotniej GW: „NIENAWIŚĆ”. Pozwólcie przytoczyć tylko początek: „Spójrzcie, jaka wciąż sprawna, jak dobrze się trzyma w naszym stuleciu nienawiść. Jak lekko bierze wysokie przeszkody. Jakie to łatwe dla niej – skoczyć, dopaść”. Oraz koniec: „Ma bystre oczy snajpera i śmiało patrzy w przyszłość – ONA JEDNA”. Ten wersalik ode mnie. Czytając to miałem wrażenie, że Stefan Wu mordując swym sztyletem Pawła Adamowicza naszą Noblistkę ożywił, i że właśnie teraz to napisała. Zakładam się, że jeśli ktoś mnie za to pochwali, to na 1 plus dostanę 10 minusów!

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 7 razy 7

  dlaczego nikt nie wspomina o najważniejszych słowach jakie tam padły - że także w kościele istnieje ta nienawiść?

 • mialeschamiezlotyrog

  Oceniono 9 razy 7

  brawo
  brawo
  brawo
  od 10 lat nie naleze do KK i w tym dniu powiem po raz pierwszy: Kapelusz z glow i lysin przed TAKIMI ludzmi!

 • fred_die

  Oceniono 9 razy 7

  Czyli czas zdjąć krzyż w sejmie, bo to jest symbol nienawiści katolika do człowieka.

 • maryt6

  Oceniono 9 razy 7

  A pisowcom nie ubywa. Kaczyński nie przypadkiem udaje że go nie ma.

 • stef0909

  Oceniono 7 razy 7

  Nekrofilom zaczyna się palić grunt pod nogami!! paliwo stop i czas spierd.........

 • t.ksiezopolska

  Oceniono 11 razy 7

  Przypominam wszystkim piszącym, że politycy są synami naszego narodu (jaki naród etc...)
  Nie przybyli z kosmosu, sami ich wybieramy. Niektórzy z nich mają klasę, ale większość to...... Lepiej zastanówcie się przy urnie na kogo głosujecie, a później "niech pierwszy bez grzechu rzuci kamieniem"

 • drdr2

  Oceniono 11 razy 7

  jeden Wiśniewski wiosny nie czyni, biskupi nadal popierają PiS i radio maryja

 • loneman

  Oceniono 6 razy 6

  Kazdy rzad jaki mialby jakis honor i kulture po tym zdarzeniu juz zlozylby dymisje oraz zapowiedzial wczesniejsze wybory ale dla nich zasady nic nie znacza bo mowia o nich robiac na odwrot - wszystko co podle i sluzy trzymaniu wladzy oraz mamonie...

 • spokojny4

  Oceniono 8 razy 6

  kim jest kaczynski bez insynuacji, klamstw, polprawd, opluwania innych-on dobrze sobie policzyl ile % wyborcow lubi taka retoryke i na tym buduje pozycje pis. reszte ,,ciemnego ludu,, kupuje u u kurskiego zo 500+

 • am2007

  Oceniono 6 razy 6

  Zwróćmy uwagę przede wszystkim na ten cytat: "Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, w mediach, w internecie, w szkołach, w parlamencie, a także w Kościele".

 • maciek7783

  Oceniono 8 razy 6

  "Budujący karierę na kłamstwie, nie może pełnić wysokich funkcji"

  Oczekiwałbym okrzyków : "Jarosław, Jarosław !!!!!!!! Spieprzaj dziadu !!!!!
  Ale lada chwila przyjdzie pora na te okrzyki !!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX