MSZ potwierdza wizytę polskiej delegacji w Iranie. Chodzi o konferencję nt. Bliskiego Wschodu

MSZ potwierdził, że planowana jest dyplomatyczna wizyta i konsultacje polityczne w Iranie. To pokłosie sporu wywołanego przez konferencję na temat Bliskiego Wschodu, która odbędzie się w Warszawie.

W czwartek ambasador Iranu w Polsce Masoud Edrisi Kermanshahi powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, że planowana jest wizyta dyplomatyczna delegacja polskiego MSZ w Iranie. Dziś potwierdziło to samo polskie MSZ. W ramach wizyty polskiej delegacji na czele z wiceministrem Maciejem Langiem mają zostać przeprowadzone konsultacje polityczne. Związane będą z planowaną na połowę lutego konferencję na temat Bliskiego Wschodu, która odbędzie się w Warszawie.

Ambasador Iranu podkreślił, że w obecnej sytuacji takie konsultacje są potrzebne. Wyjaśnił również, że przedstawiciele irańskiego rządu nie zostali zaproszeni na organizowaną przez Polskę i Stany Zjednoczone konferencję. - Teheran potwierdził chęć spotkania, jest już nawet wyznaczony termin przyjazdu delegacji - powiedział Masoud Edrisi Kermanshahi.

Iran traktuje konferencję jako "akt wrogości"

Pomysł zorganizowania w Warszawie konferencji na temat Bliskiego Wschodu, podczas której jednym z głównych tematów będzie Iran i jego rola w regionie, nie spodobał się Iranowi. Rząd irański oficjalnie zaprotestował i nazwał tę konferencję "aktem wrogości". Słowa te irańskie MSZ przekazało polskiemu charge d'affaire podczas specjalnie zwołanego spotkania. Odwołano również Tydzień Kina Polskiego, który co roku odbywa się w Iranie pod koniec stycznia lub na początku lutego.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (119)
MSZ potwierdza wizytę polskiej delegacji w Iranie. Chodzi o konferencję nt. Bliskiego Wschodu
Zaloguj się
 • vegemot

  Oceniono 33 razy 23

  BRAWA!!! Jedyny kraj który jest skonflikowany zarówno z UE jak i Rosją oraz skonfliktowany zarówno z Izraelem i Iranem (największymi wrogami)! Prawdziwe wstawanie z kolan, prawda ciemnoto?!!

 • iso2

  Oceniono 37 razy 23

  Byliśmy sługusami ZSRR a teraz jesteśmy sługusami USA.
  Czy bycie sługusami to nasza racja stanu ?

 • hamsterx

  Oceniono 16 razy 12

  wydawało się że po escobarze może być tylko lepiej a tu pis znowu zaskoczył Polaków

 • apm1947

  Oceniono 13 razy 11

  Stara zasada mówi,że najpierw trzeba pomyśleć, a potem robić. A dyplomatołki najpierw paskudzą , a potem myślą.

 • apm1947

  Oceniono 13 razy 11

  MSZ czyli PiS najpierw puszcza bąka, a potem udaje ,że nie ma smrodu i próbuje to jakoś przewietrzyć. Jednak miał rację Bartoszewski mówiąc,że PiS to dyplomatołki.

 • paastafarai

  Oceniono 15 razy 11

  miała być druga Japonia miała być druga Irlandia będzie drugi Iran
  Ajatollach Rydzyk akbar!

 • mgz

  Oceniono 12 razy 10

  Polska powinna unikac robienia takich prowokacji, jak ta konferencja w Warszawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX