Nowy sondaż CBOS. PiS z dużą przewagą, w Sejmie jeszcze tylko trzy inne partie

Przeprowadzany w dniach 10-17 stycznia najnowszy sondaż CBOS-u pokazał, że gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend, Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 39-procentowe poparcie.

Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska z wynikiem 22 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie: Kukiz '15, na który zagłosowałoby 7 proc. badanych oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem równym 6 proc. Żadne inne ugrupowanie nie przekroczyłoby progu wyborczego.

Jak wynika z sondażu, frekwencja wynosiłaby aż 76 proc. 11 proc. uprawnionych do głosowania nie jest pewna, czy wzięłaby udział w wyborach. 14 proc. respondentów na pewno nie poszłoby do urn.

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 10-17 stycznia 2019 roku na losowej reprezentatywnej próbie 986 dorosłych mieszkańców Polski.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (876)
Nowy sondaż CBOS. PiS z dużą przewagą, w Sejmie jeszcze tylko trzy inne partie
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 244 razy 200

  Po każdej wpadce PiS-u, czy niekorzystnym wizerunkowo dla partii wydarzeniu, CBOS jak królika z kapelusza wyjmuje sondaż w którym naród z partią, niezmiennie :)

 • zsm-5

  Oceniono 171 razy 143

  Gdyby nie to, że jest to propagandowy sondaż CBOS z całą stanowczością można stwierdzić, że polski suweren preferuje chamstwo, butę, prywatę, oszustwo i najniższe uczucia z ciężką nienawiścią do wszelkiej odmienności włącznie.

 • justas32

  Oceniono 158 razy 124

  Nie publikujcie takich sondaży, bo zaraz zaczną zabijać - jak im po morderstwie poparcie rośnie ...

 • strach_sie_bac

  Oceniono 116 razy 92

  "Jak wynika z sondażu, frekwencja wynosiłaby aż 76 proc"

  Fajne sondaże ma ten państwowy CBOS :D :D :D

 • glowarodzinyipsa

  Oceniono 109 razy 81

  Fragment scenariusza: „Ferdek Kiepski leży na podłodze przed telewizorem. Śmieje się jak opętany i krzyczy: „Cycu, Cycu, chodź! Pokazują nowego cebosa!”

 • mat.31

  Oceniono 79 razy 57

  Ktoś jeszcze wierzy w wyniki z CBOSu? Chyba tylko Kaczyński z demencją.

 • varranzcomodo242

  Oceniono 68 razy 52

  Jakby badanie zlecili pani Mazurek to PIS miałby 102% poparcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX