Ziobro o wymiarze kary dla Stefana W.: "Najwyższy możliwy wobec braku kary śmierci"

Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny wyraził przekonanie, że zabójca Pawła Adamowicza, w przypadku uznania jego poczytalności, otrzyma najwyższy możliwy wymiar kary.

Zbigniew Ziobro, na antenie radiowej Jedynki, przypomniał, że wyrok, na który Stefan W. został skazany w 2014 roku, zakładał właśnie jego świadomość popełnionych czynów. Za zabójstwo prezydenta Gdańska grozić mu będzie 25 lat pozbawienia wolności, albo dożywocie - wyjaśnił. - Kara dożywotniego pozbawienia wolności jest jedyną jaką mogę sobie wyobrazić wobec braku kary śmierci - powiedział Zbigniew Ziobro. 

Przypomniał również, że kara dożywocia nie ma w polskim wymiarze karnym charakteru bezwzględnego, a skazany na nią może, po 25 latach, ubiegać się o zwolnienie. Powiedział, że w przygotowanych przez jego resort zmianach w prawie karnym, sytuacja ta ulegnie zmianie.

Gość PR powiedział również, że wyrok, który w 2014 roku otrzymał przyszły zabójca Pawła Adamowicza był za niski. Stefan W. za cztery napady na placówki bankowe został skazany na 5,5 roku więzienia. Zbigniew Ziobro w radiowej Jedynce uznał, że ten rodzaj rozbojów powinien być karany z dużo większą surowością. Przypomniał, że chodziło o napady z bronią w ręku, powiązane z terroryzowaniem pracowników tych placówek.

W związku z tym Ziobro zapowiedział zaostrzenie polityki karnej państwa. Na antenie radiowej Jedynki powiedział, że odpowiedni projekt trafił do premiera i czeka na dalsze procedowanie. Zakłada on zaostrzenie kar za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu, wolności. Zaostrzeniom miałyby ulec zarówno wymiary kar, jak i warunki ich odbywania.

Więcej o:
Komentarze (290)
Zbigniew Ziobro o wymiarze kary dla Stefana W.: "Najwyższy możliwy wobec braku kary śmierci"
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 95 razy 83

  Minister sprawiedliwości wydał wyrok.
  Jak w czasach stalinizmu i w III Rzeszy.

 • konkus

  Oceniono 60 razy 54

  A jaki wymiar kary wyobraża sobie min. Ziobro wobec tych, którzy "tylko" straszyli Adamowicza śmiercią?

 • jdw35

  Oceniono 44 razy 42

  Czy tylko ja mam wrażenie, że to jest pod publiczkę? Bo takie jest oczekiwanie? I znów zapowiedź jakiejś zmiany prawa? Bardziej wygląda to na gaszenie pożaru, głównie PRowo, a nie jakieś racjonalne działania.

 • yaspiman

  Oceniono 46 razy 40

  a czy członkowie młodzieży wszechbandyckiej też zostaną ukarani najwyższym wymiarem za podżeganie do morderstw?
  no zero wypowiedz się w tej kwestii.
  chętnie posłucham.

 • zerozer52

  Oceniono 43 razy 39

  Po ch... sądy. Zero już zawyrokował.

 • laik404

  Oceniono 40 razy 34

  A jaka kara za umorzenie postępowania w sprawie wystawienia aktu zgonu P. Adamowicza?

  I kto w polskim rządzie jest za to odpowiedzialny?

 • antropoid

  Oceniono 37 razy 29

  Tradycyjne przed każdymi wyborami udawanie sprawiedliwych przez Psycholi i Szuje.

 • artur702

  Oceniono 28 razy 26

  Jeżeli Stefan W. w więziennej celi ciągle oglądał TVP, to przeszedł takie pranie mózgu, że świadomie i celowo wykształcono go na mordercę. Czy pisopatyczne móżdżki rozbłysnęły po tym wydarzeniu jakąkolwiek świadomością? Czy zdają sobie sprawę w czym uczestniczą i co wspierają?

 • antekpociecha

  Oceniono 23 razy 23

  Ten sam pan Ziobro powiedział że to są d za przedniej kadencji jest winien, a to teraz w tej kadencji przed wyjściem tego bandyty matka zgłosiła swoje obawy na policję, która następnie przekazała to do więzienia. I co? żadnej reakcji ze strony zarządu więzienia które od trzech lat jest pod pana Ziobrem. To teraz jego prokuratura ogłosiła że potrzebuje roku na wniesienie oskarżenia bo musi przeanalizować dowody i przeprowadzić badania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX