Poranna rozmowa Gazeta.pl z Bogdanem Borusewiczem (17.01.2019)

Bogdan Borusewicz był w czwartek gościem porannego programu Gazeta.pl. Wspominał Pawła Adamowicza, mówił o sytuacji w TVP oraz o tym, co musiałoby się jego zdaniem wydarzyć, aby sytuacja w Polsce się zmieniła.

Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu, był dziś gościem poranka Gazeta.pl. 

Bogdan Borusewicz: To był mord polityczny

W rozmowie nie mogło zabraknąć tematu zabójstwa Pawła Adamowicza. Bogdan Borusewicz mówił o tym, że prezydent Gdańska zawsze był bliski ludziom, ewoluował, działał. Zauważył także, że nie był on tylko politykiem samorządowym - zaczął wychodzić do polityki krajowej.

Widziałem jego ewolucję poglądów. On był politykiem krajowym, organizował samorządowców do protestów, kiedy PiS chciał zmieniać ustawę o samorządach

Zdaniem Borusiewicza zabójstwo Pawła Adamowicza było morderstwem politycznym. - To jest jasne, że to był mord o podłożu politycznym. Niezależnie od tego, czy morderca jest zdrowy psychicznie czy nie, dostał do tego podkład, za który odpowiedzialna jest obecna władza, a przede wszystkim Telewizja Publiczna - mówił. 

"Spóźnienie było przykre. Wszyscy byli w Sejmie dużo wcześniej"

Wicemarszałek Senatu skomentował również wczorajszą nieobecność polityków PiS - Jarosława Kaczyńskiego, Ryszarda Terleckiego i Beaty Mazurek - na sali sejmowej podczas minuty ciszy dla Pawła Adamowicza. 

To było bardzo przykre. Byłem wczoraj w Sejmie i wiem, jak to było - wszyscy byli półtorej godziny przed posiedzeniem w Sejmie

- powiedział. 

Bogdan Borusewicz odniósł się również do sytuacji w Telewizji Polskiej. Po ostatnich kontrowersjach dotyczących materiału o śmierci Pawła Adamowicza, coraz głośniej mówi się m.in. o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Wicemarszałkowi przeszkadza to, że obecnie Telewizja Publiczna spełnia funkcję "narzędzia politycznego PiS-u". Zdaniem Borusewicza rozwiązanie tego problemu jest jedno: - Należy się konkret, a konkret to usunięcie z TVP Jacka Kurskiego - dodał. 

Więcej o:
Komentarze (433)
Bogdan Borusewicz: To spóźnienie jest przykre. Wszyscy byli w Sejmie półtorej godziny wcześniej
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 66 razy 56

  Pożegnanie Wajdy - Kaczyński się "spóźnił"
  Pożegnanie Szczęsnego - Kaczyński się "spóźnił"
  Pożegnanie Adamowicza - Kaczyński się "spóźnił"
  ..........
  Przypadek? Nie sądzę ...

 • tcas

  Oceniono 52 razy 40

  Ten nikczemny postępek Kaczyńskiego dowodzi, że jest on prezesem P(ogardy) i S(zczucia) ludzi przeciwko sobie.

 • chi-neng

  Oceniono 56 razy 32

   To jest jasne, że to był mord o podłożu politycznym. Niezależnie od tego, czy morderca jest zdrowy psychicznie czy nie, dostał do tego podkład, za który odpowiedzialna jest obecna władza, a przede wszystkim Telewizja Publiczna
  -----
  Nic dodać, nic ujać. Podpisuje się pod tym bez najmniejszej chwili wahania.

  POLSKO, CZAS PRZEBUDZENIA NADSZEDŁ.

 • optimistic

  Oceniono 34 razy 30

  Oczywiście, nieobecność niemal całego klubu PiS na sesji rady w Łodzi to też przypadek..
  Mali ludzie zawsze zostaną małymi ludźmi.

 • pan.szklanka

  Oceniono 31 razy 25

  Obiektywnie rzecz biorąc lepiej, że nie przyszli, niż mieliby pluć i buczeć. Co, zważywszy na doświadczenia ostatnich lat, było całkiem prawdopodobne.

 • syczuan1

  Oceniono 33 razy 25

  Pis przyczynił się do nienawiści, zazdrości i zwaśnienia wszystkich co słychać z trybun sejmowych czy TVpis. Na rękę im patologia i bandyci ci co zwą się kibicami czy narodowcami.
  Owsiak im nie na rękę bo ludzie mają do niego zaufanie za to co robi i to widać przez tyle lat dzięki WOŚP niejedno życie zostało uratowane, jaki polityk pis czy innej partii zrobił cokolwiek dla Polaków ? Może Krystyna Pawłowicz która obytą polszczyzną tak pięknie każdemu objaśni ? Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju otrzymując jałmużnę, zamiast wypłaty co miesiąc i dobra zmiana jak widać dba, ale o swoich Misiewiczów, dwórki Glapiśkiego i innych, tyle że oni do puszki nie wrzucą. Za nasze podatki stawiają nikomu niepotrzebne pomniki i miesięcznice, tylko dlaczego na miesięcznicach aż niebiesko od policji, ale już na orkiestrze był zakaz odkąd pisiory mąciciele doszli do żłobu. Kiedyś brali udział strażacy, służba graniczna i było dobrze, gdyby nie takie decyzje do zabójstwa prezydenta Gdańska być może by nie doszło, gdyby jak za dawnych lat policja brała udział w orkiestrze..
  Pisiory którym wszystko się nie podoba niszczą przyrodę polską i najlepiej im wychodzi zabijanie zwierząt, zresztą kulturę też niszczą. Teraz chcieli zniszczyć Owsiaka, ale im się to nie uda. Tylko udawane modły im wychodzą tyle że postępują bardziej jak opętane diabły bo fanatyzm zawsze niszczy. Doprowadzili kraj do ruiny i skłócenia, zresztą na arenie międzynarodowej podobnie. Na koniec dzisiejszej nagonki Jurek tyle już przeżył to i pisiorów przeżyje, aż sami siebie z nienawiści pożrą i z klerem co zamiast o miłości to sprzeciwia się do pomocy a nawet zabrania poza nielicznymi wyjątkami.

 • feurig59

  Oceniono 30 razy 22

  Gdyby mogli, to by dali Stefanowi W. medal, bo to dokładnie ich typ bohatera.

 • falbor

  Oceniono 25 razy 21

  Od dawna wiadomo, że w tym przypadku z odwagą cywilną jest słabo... A może nawet w ogóle jej brak!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX