Kto zastąpi Jacka Kurskiego w TVP? Jeszcze nie został odwołany, a już ruszyła giełda nazwisk

Jacek Kurski może zostać odwołany z funkcji prezesa TVP. Formalny wniosek, który złożono we wtorek jeszcze nie przeszedł, ale już mówi się o tym, kto może go zastąpić. Wśród wymienianych osób są Jarosław Sellin, Joanna Lichocka i Paweł Lewandowski.

Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych (wybrany z rekomendacji Kukiz'15) złożył we wtorek wieczorem formalny wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej oraz Macieja Staneckiego ze stanowiska członka zarządu. Aby wniosek przeszedł konieczny jest jeszcze jeden głos innego członka RMN, a ostateczną decyzję podejmie jeszcze zarząd Prawa i Sprawiedliwości. 

Zobacz także: Jest oficjalny wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego z TVP. Potrzebny jeden głos, a potem decyzja PiS

Kto zastąpi Jacka Kurskiego w TVP?

Jacek Kurski jeszcze nie został odwołany, ale już mówi się o tym, kto mógłby go zastąpić. Wczoraj odbyło się spotkanie polityków PiS. Według nieoficjalnych informacji rozmawiano na nim o losie Jacka Kurskiego. Podczas spotkania miały też paść nazwiska osób, które mogłyby zasiąść w fotelu prezesa TVP. 

Jak nieoficjalnie podaje portal Wirtualne Media, o ewentualnej, nowej funkcji rozmawiano już z posłem Jarosławem Sellinem oraz posłanką Joanną Lichocką. Wśród nazwisk osób, które mogłyby zastąpić Kurskiego pojawia się również Paweł Lewandowski, obecny wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. 

Zdania o tym, czy do odwołania Jacka Kurskiego faktycznie dojdzie są podzielone. Część polityków PiS mówi, że to już niemal pewne, część, że nigdy do tego nie dojdzie. Podobno mówi się również, że jeśli PiS wybierze tę drugą opcję, straci wiarygodność i przyzna się do porażki. 

Dlaczego rozważa się odwołanie Jacka Kurskiego z TVP? We wniosku napisano, że powodem jest "narastająca agresja w polskiej debacie publicznej i negatywna rola telewizji publicznej w tym zakresie". Spekuluje się również, że duży wpływ mógł mieć na to materiał o śmierci Pawła Adamowicza wyemitowany w poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" w TVP1.

Więcej o:
Komentarze (207)
Kto zastąpi Jacka Kurskiego w TVP? Jeszcze nie został odwołany, ale już ruszyła giełda nazwisk
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 66 razy 58

  Moje kandydatury to Suski, Sasin, Brudzinski lub Pawlowicz. Sasin, Brudzionski i Pawlowicz bardzo dobrze znaja sie na mediach, a pan Suski, niczym czlowiek renesansu, zna sie na wszystkim.

 • cotam.kacze.100lce

  Oceniono 51 razy 43

  Dominik Tarczyński się nada - to pobożny absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

 • falbor

  Oceniono 38 razy 36

  Pitu, pitu... Kurski wylatuje nie za nagonkę na Owsiaka i WOŚP, ale to że dopuścił do ośmieszenia w TVP Lecha Kaczyńskiego i sugerowania, że na żydowskie pochodzenie...
  Pan Jarek jest mściwy, ale nie głupi. Takich fachowców jak Kurski nie pozbywa się bo walą za bardzo w konkurencję...

 • Aro Wik

  Oceniono 31 razy 29

  A jakie to ma znaczenie ze Kurski wyleci? Poniesie jakąś karę finansową, karną? I tak barbarzyncy z PiS dalej będą prostytuować TVP! Reszta PiS d zostanie przeciez.

 • robson15

  Oceniono 27 razy 23

  Nie oszukujmy się czym będzie się różnić taka Lichocka czy Sellin od Kurskiego? Niczym.
  Będzie to taka sama propagandowa, partyjno - reżimowa telewizja, całkowicie niewiarygodna jak obecnie. Po prostu propagandowa KC PIS i pisowskiego (nie)rządu.
  To już lepiej gdyby zrobili prezesem geniusza intelektu Suskiego czy Piętę. Nic by się nie zmieniło a na pewno byłoby śmieszniej. Zresztą kto normalny ogląda TV PIS?

 • konigin

  Oceniono 25 razy 21

  Tylko Lichocka, a sluszna linia partii w roku wyborczym zostanie zachowana i prezespan bedzie mogl spac spokojnie.

 • kolesio2

  Oceniono 22 razy 20

  Rychu Czarnecki , on już wszędzie był i zna się na wszystkim ,no chyba ,ża jego blizniak J..M Jackowski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX