Nieoficjalnie: PiS rozważa odwołanie Jacka Kurskiego. Za materiał w "Wiadomościach"

Politycy PiS rozmawiają o odwołaniu Jacka Kurskiego - wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej". Powodem ma być skandal związany z materiałem z poniedziałkowych "Wiadomości".

Rozmowy polityków PiS o odwołaniu Jacka Kurskiego z fotela prezesa TVP mają być pokłosiem materiału, który w poniedziałek ukazał się w "Wiadomościach" - podaje "Rzeczpospolita". W dniu śmierci Pawła Adamowicza redakcja programu zaatakowała Jerzego Owsiaka i polityków opozycji.

Nieoficjalnie: PiS rozważa odwołanie Jacka Kurskiego

W materiale "Wiadomości" poinformowano, że na moment zatrzymano 27. finał WOŚP, ale "licytację po chwili wznowiono". Chwilę później odtworzono słowa Owsiaka ze wspomnianego momentu z niedzieli:

Bardzo proszę o ciszę. Ten finał trwa jeszcze. Wysłuchajcie, a potem schodzę do was. I dalej lecimy z naszym scenariuszem, z naszymi gośćmi, z naszą radością. Bądźcie radośni! Nie miejcie focha!

- brzmiał wybrany fragment. Można było odnieść z niego wrażenie, że szef WOŚP zbagatelizował tragiczne doniesienia z Gdańska. W rzeczywistości wypowiedź Jerzego Owsiaka była znacznie dłuższa. Mówił m.in., by być "Polakami, którzy się kochają, mają w sobie przyjaźń, nie mają w sobie agresji", a także zwracał się do Pawła Adamowicza. "Panie prezydencie Gdańska, czuwamy także nad pana zdrowiem, jesteśmy z panem i oby nikomu nie stała się krzywda" - mówił Owsiak.

Kolejny materiał "Wiadomości" rozpoczęto od słów wiceprezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, by nie wykorzystywać politycznie ani ideologicznie tej tragedii. Następnie puszczono serię wypowiedzi polityków opozycji z przeszłości. Wspomniano m.in. słowa Donalda Tuska, gdy mówił w Sejmie, że "wyginiecie jak dinozaury", Grzegorza Schetyny o "politycznej szarańczy" czy "jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy" Radosława  Sikorskiego. W materiale przypomniano też o próbie podpalenia biura poselskiego minister w KPRM Beaty Kempy czy napaść byłego członka PO na biuro poselskie PiS, gdy napastnik zabił Marka Rosiaka.

Materiał skrytykowało wiele osób, w tym były polityk PiS Paweł Kowal. "Czy jest na Twitterze ktokolwiek, kto uważa, że Wiadomości w telewizji państwowej stanęły dzisiaj na wysokości zadania?" - napisał na Twitterze.

Część osób zarzucała "Wiadomościom", że zapomnieli o podobnych wypowiedziach, które padły z ust polityków PiS. Patryk Wachowiec, ekspert z Forum Obywatelskiego Rozwoju, zamieścił nawet swoją wersję tego materiału "Wiadomości", w którą wplótł np. wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o "najgorszym sorcie Polaków", "nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich", Krystyny Pawłowicz także o "zdradzieckich mordach", czy pochwały Wojciecha Cejrowskiego za "danie z liścia" uczestniczce protestu KOD.

Mimo to we wtorek szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski próbował przekonywać, że były to "najbardziej drastyczne" wypowiedzi polityków.

Więcej o:
Komentarze (509)
Nieoficjalnie: PiS rozważa odwołanie Jacka Kurskiego z fotela prezesa TVP
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 143 razy 129

  W sumie troche szkoda. Nikt tak pieknie nie szkodzil pisowi jak Kurski.

 • marc.pl

  Oceniono 99 razy 97

  Znając standardy PiS prezesem TVP na miejsce Kurskiego mogą zrobić Pawłowicz, Tarczyńskiego czy nijakiego Piętę.

 • kazek100

  Oceniono 87 razy 83

  Obrona Jacka Kurskiego to po prostu hańba. tego człowieka nie da się obronić. Nie wierzę w dobre intencje pisu, ale nawet gdyby, to latami musieliby odpracowywać całe zło, które wyrządzili, przepraszać ludzi, na których napluli. Odwołanie Kurskiego byłoby krokiem w dobrą stronę, ale właściwie tylko jednym, malutkim kroczkiem, gdy trzeba maratonu...

 • okoni18

  Oceniono 74 razy 72

  Pan Kowal pyta czy Wiadomości stanęły na wysokości zadania.
  Więc odpowiadam: ależ oczywiście! W pluciu, przeinaczaniu faktów i kłamstwach zawsze trzymają poziom i tworzą niedoscigniony wzór.

 • bioder65

  Oceniono 76 razy 62

  Nie ma gorszej szui niż ten rudzielec.Dla kariery i kasy zrobi wszystko

 • puuchatek

  Oceniono 59 razy 53

  Raz - że rychło w czas.

  Dwa - że nawet jak odwołają, to co z tego? Przyślą kolejną kanalię. PiS zawłaszczył media publiczne na poziomie do którego nie posunęła się żadna partia po 1989 r. - nawet komuchy z SLD.

 • flanemco

  Oceniono 43 razy 43

  Proszę nie pokazywać tego dzbana, bo mi kartofle w piwnicy gniją... precz ...

 • Jożin Bażin

  Oceniono 47 razy 43

  Niech wezmą to do dworu Glapinskiego albo wymienią za Oblajtka. To są zwykłe ruchy polityczne ,żeby stwarzać odpowiednie wrażenie. Oni nie mają już twarzy. W dodatku ręce mają umazane krwią niewinnego człowieka.

 • baska_w5

  Oceniono 49 razy 43

  Najwyższa pora by odwołać Kurskiego. Tylko czy następca przywróci TVP całemu społeczeństwu? Śmiem wątpić dopóki PiS jest przy władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX