Hanna Gronkiewicz-Waltz poprosi ministra o ochronę. "Miałam nieprzyjemny incydent na uczelni"

Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała we wtorek, że będzie wnioskować o przyznanie jej ochrony. To echa tragedii, do której doszło w Gdańsku, gdzie zginął prezydent Paweł Adamowicz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz była dziś gościem rozmowy w programie WP "Tłit". Rozmowa dotyczyła sprawy, którą żyje teraz cała Polska - morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk zginął od ciosu nożem, który zadał mu Stefan W

Hanna Gronkiewicz-Waltz poprosi o ochronę

Napiszę list do ministra Brudzińskiego, aby mi taką ochronę tymczasową przydzielił. Liczę, że państwo stanie na wysokości zadania

- powiedziała była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. 

Dodała, że po tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w Gdańsku, po raz pierwszy od dawna "miała nieprzyjemny incydent na uczelni". To właśnie dlatego zdecydowała się za taki wniosek. 

Prezydent Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że nie boi się chodzić ulicami Warszawy. Przypomniała jednak także, że to nie pierwszy raz kiedy spotkała się z mową nienawiści. Przypomniała, że w listopadzie ktoś groził jej na Twitterze. Wtedy przydzielono jej ochronę. Osoba, która groziła pani prezydent została jednak zatrzymana już po jednym dniu, a ochronę cofnięto. - Ja uważam, że ochrona ta powinna trwać jeszcze tydzień, ale tak się nie stało - mówiła. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz o "dobranocce" TVP

Hanna Gronkiewicz-Waltz krótko odniosła się również do animacji, która została wyemitowana w programie "Minęła 20" TVP Info. Przypominamy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz była jej "bohaterką" obok Jerzego Owsiaka. Autorka Barbara Piela przedstawiła w niej oburzającą, niezgodną z prawdą genezę WOŚP. 

Zobacz także: Owsiak komentuje "dobranockę" TVP Info. "Widziałem, jak kiedyś można było zeszmacić ludzi"

Była prezydent Warszawy powiedziała, że nie widziała animacji, bo jest zbyt zajęta swoimi obowiązkami.

Gdybym miała oglądać wszystkie takie materiały, nie miałabym na nic czasu. Autorzy dali świadectwo sami sobie. Niszczą opinię Polski, jako kraju otwartego. Niech będą ocenieni przez społeczeństwo

- mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Dodała, że kwestia wytoczenia procesu autorce animacji lub TVP jest "do rozważenia", ale z doświadczenia wie, że takie procesy są bardzo długie i męczące.

Od redakcji: W pierwotnej wersji artykułu napisaliśmy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz otrzymywała groźby "kilka lat temu". Za błąd przepraszamy.

Więcej o:
Komentarze (358)
Hanna Gronkiewicz-Waltz poprosi ministra o ochronę. "Miałam nieprzyjemny incydent na uczelni"
Zaloguj się
 • taunus68

  Oceniono 70 razy 48

  Dla pani to chyba już braknie ochroniarzy,przecież teraz pisowcy mają pełne rajtuzy,będą się poruszać z całymi armiami przybocznych najemników,u Jarka to teraz ze dwa plutony komandosów zamieszka w ogródku...

 • ryyys

  Oceniono 45 razy 31

  Posłuchajcie:
  nie możecie udawać, że nie wiecie, kto to Polsce uczynił!
  Nie namawiam do naparzanki, tylko nie dajcie sobie wmówić, że konieczna jest amnezja. Bo jest akurat przeciwnie, konieczna jest pamięć.
  Do zobaczenia przy urnie wyborczej.
  A przy okazji: czy nie obawiacie się o zdrowie Owsiaka? Po tym wszystkim, co go już spotkało!

 • freud44

  Oceniono 34 razy 20

  Trolle Schermachra pod tym tekstem są tak szczere jak kondolencje kaczora. Na fejsie to samo. Fejkowe konta z babcią i wnuczkiem. Konta z pieskami. Nazwijmy te agencje które zatrudniają trolli. Idziemy pod TVP Info. Chodźmy pod te agencje. Podajmy nazwiska pracowników tych agencji. To oni mają krew Adamowicza na rękach

 • joaand66

  Oceniono 35 razy 19

  A co ma HGW do Jolanty Brzeskiej? Kamienicę na Nabielaka wydał spadkoobiercom niejaki Kochalski, powołany przez Lecha Kaczyńskiego po objęciu przez niego prezydentury Polski na sekretarza miasta. To był jego człowiek i HGW nie ma z tym nic wspólnego. Potem Marcinkiewicz ( premier 2006) powierzył mu pełnienie obowiązków prezydenta W-wy. Kiedy Jarosławpolskęzbaw został premierem, odwołał Kochalskiego i powołał na to miejsce Marcinkiewicza.Ale nie zapomniał o Kochalskim, o nie!. Wsadził go w lipcu 2006 na prezesa CIECH, gdzie po dwóch latach nie dostał absolutorium, od zgromadzenia akcjonariuszy. Nie wiem co robił do czasu, kiedy PiS znowu doszedł do władzy. Ale kiedy doszedł ,niedługo obsadził go na stanowisku wiceprezesa Orlenu. Chapał robaczek równo dwa lata, ale wywalił go wójt z Pcimia Obajtek gdy został prezesem Orlenu, bo pewnie na tę miejscówke czekałi głodni kolesie Obajtka. Pol 733 - nie masz pojęcia co się w ogóle dzieje, powtarzasz insynuacje pisowskich szczujni i wydaje ci się, że jest sarkastyczny.

 • kolumb24.only

  Oceniono 29 razy 17

  Taka ilosc potencjalnych bandytow? Pisowska hejternia. Z nimi do pierdla- Brudzinski.

 • justas32

  Oceniono 38 razy 16

  Pani Hanno, na Panią przypuszczono taką nagonkę - że sugerował bym jednak nabycie pistoletu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX