Narada w PiS po śmierci Pawła Adamowicza. Trzech ministrów spotkało się z Kaczyńskim

Trzech ministrów spotkało się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na Nowogrodzkiej. Jak donosi "Fakt", rozmowy dotyczyć miały obecnej sytuacji w Gdańsku oraz sprawy morderstwa Pawła Adamowicza.

Jak donosi "Fakt", w poniedziałek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyła się pilna narada. Stało się to na krótko po tym, jak poinformowano o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł w wyniku ran zadanych mu przez 27-letniego Stefana W.

Na spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim pojawiło się trzech ministrów, którzy w najbliższym czasie będą najczęściej pytani o tragedię w Gdańsku. Stawili się szef MSWiA Joachim Brudziński, minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Fakt" wskazuje, że trzej ministrowie odpowiadają za resorty zajmujące się bezpieczeństwem Polaków i konkluduje, że tematem była sytuacja w Gdańsku i tragedia w tym mieście oraz sprawa śmierci Pawła Adamowicza.

Morderstwo Pawła Adamowicza to tragedia, której Prawo i Sprawiedliwość nie może lekceważyć. Fakt, że zamordowany został polityk od zawsze kojarzony z Platformą Obywatelską i moment morderstwa - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mogą dla opozycji stać się pretekstem do rozliczeń

- czytamy na stronie internetowej "Faktu".

Dziennik dodaje, że w ostatnim czasie było głośno także o odmowach śledztw ws. gróźb, jakie kierowano wobec polityków różnych ugrupowań, a zwłaszcza opozycji.

Więcej o:
Komentarze (1130)
Śmierć Pawła Adamowicza. Pilna narada PiS. Rozmawiali Kaczyński, Brudziński, Ziobro i Kamiński
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 282 razy 260

  Spotkanie ministrów z Kaczyńskim, a nie z premierem ???
  W Polsce już chyba nigdy nie będzie normalnie ...

 • siekier35

  Oceniono 221 razy 205

  już przygotowują linię obrony
  i jak zwykle zawinił poprzedni rząd no i owsiak
  bo gdyby nie wośp tylko caritas to by nic się nie stało/działo

 • elinstal

  Oceniono 218 razy 188

  Spotkały się 4 mendy, by knuć. Ustalili wspólną pulę kłamstw dla ludu. Kaczyńskiemu znowu zachciało się żyć.

 • wranek

  Oceniono 178 razy 158

  Kiedy odejdzie praprzyczyna obecnego rozdarcia Polski - Jarosław Kaczyński.
  TO ZŁY CZŁOWIEK. Nie bedzie zgody, dopóki On nie zniknie.

 • jael53

  Oceniono 166 razy 150

  Pawłowi Adamowiczowi (i nie tylko jemu) wysyłano nekrologi. To forma groźby. Prokuratury to nie interesowało. tak samo, jak nie interesują ich (ani części sądów) pobicia ani zastraszanie niewygodnych osób. Ostrzegano, że ta pobłażliwość doprowadzi do tragedii. To nie były głosy z nieba tylko głosy rozwagi. Nie słuchano, bo nie o rozwagę tu szło.

 • signum_t

  Oceniono 123 razy 113

  Naradzali się, jak wyjść z twarzą z tej tragedii i jak zwalić wine na Tuska?

 • stenrw

  Oceniono 118 razy 110

  Od momentu, gdy w grudniu zabójca Adamowicza wyszedł z kicia w każdej wypowiedzi pisowskiego (p)rezydenta słyszał, że "sędziowie nie przestrzegają prawa", że "są wśród nich przestępcy" i że trzeba z sądami zrobić porządek. I tak co kilka dni za każdym publicznym wystąpieniem Dudusia, który właśnie przeżuwał żabę, którą musiał niedawno zjeść. Co mógł pomysleć gostek wierzący, że sąd wymierzając mu karę skrzywdził go straszliwie i że za to wszystko odpowiadają poprzednie władze: PO i Tusk?
  Czy o tym też dyskutowli? Czy dyskutowali o niewykryciu sprawców burd podczas przemarszów ONR? Czy wreszcie mówili o ślamazarnym śledzxtwie w sprawie szubienic dla polityków opozycyjnych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX