"Wiadomości" TVP mówiły o WOŚP przez 25 sekund. 15 razy więcej mówiono o... TVP

Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Wiadomości" poświęciły dokładnie 25 sekund. Znacznie więcej czasu przeznaczono na materiał o innych akcjach charytatywnych, a najwięcej - na autopromocję Telewizji Polskiej.

"Wiadomości" TVP od kilku lat niemal omijają temat finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2017 roku wzmianka trwała 14 sekund i było jedynie kilkoma zdaniami wypowiedzianymi przez Krzysztofa Ziemca, bez materiału filmowego. W ubiegłym roku 12 sekund trwała zapowiedź Danuty Holeckiej, kolejne kilkanaście sekund trwał materiał filmowy, a później opisano inne akcje pomocowe, w które angażują się Polacy.

W tym roku było podobnie, choć nieco dłużej. Materiał o WOŚP trwał, wraz z zapowiedzią, dokładnie 25 sekund. Krzysztof Ziemiec z offu informował na co będą przeznaczone pieniądze ze zbiórki oraz, że "w ubiegłym roku zebrano ponad 126 mln zł, z czego na zakupy sprzętu i prowadzenie programów medycznych dotąd wydano 90 mln zł".

Wszystkie inne akcje humanitarne

Zaraz po krótkiej wzmiance o WOŚP w "Wiadomościach" wyemitowano materiał o Caritas i Polskiej Akcji Humanitarnej.

Polacy coraz chętniej niosą pomoc najbardziej potrzebującym, dzieląc się dosłownie tym, co mają. A często liczy się każda złotówka. Właśnie rusza wspólna i bezprecedensowa akcja Caritas i Polskiej Akcji Humanitarnej. Tym razem celem jest pomoc ogarniętemu wojną domową Jemenowi

- usłyszeliśmy. Ten materiał przygotował już reporter, pokazano nagrania z Jemenu, była też wypowiedź eksperta ds. Bliskiego Wschodu, przedstawiciela PAH, księdza, dwóch przechodniów i psychologa.

Podkreślono, że Caritas i PAH to największe polskie organizacje humanitarne i pokazano przykłady tego, jak chętnie Polacy pomagają - kupują świece Caritas i angażują się w Świąteczną Paczkę. Dalej powiedziano też o tym, że Caritas i TVP pomagają Syryjczykom. Cały materiał trwał 2 minuty i 53 sekundy.

Autopromocja TVP

Najdłuższy materiał dotyczył jednak samej Telewizji Polskiej. Materiał zatytułowany "Stabilne finansowanie i szeroka oferta TVP" trwał 6 minut i 26 sekund!

Autor materiału pytał "czy możemy sobie wyobrazić współczesną telewizję bez..." i tu wymienił m.in. Sylwestra Marzeń w Zakopanem, program "W Tyle Wizji", "Studio Polska", "Magazyn Śledczy Anity Gargas", a także "wielkie kino tożsamościowe, takiego jak filmy 'Wołyń' czy 'Smoleńsk'". 

Więcej o:
Komentarze (166)
"Wiadomości" TVP mówiły o WOŚP przez 25 sekund. 15 razy więcej mówiono o... TVP
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 50 razy 48

  Ziemiec powiedział, że w ubiegłym roku WOŚP zebrała prwie 130 mln zł, a na sprzęt wydała 90 mln zł...
  Poźniej był materiał o Caritas, ale Ziemiec już nie powiedział, ile mln Caritas zebrał w tamtym roku, a ile z tej sumy przeznaczył na ratowanie życia i zdrowia ludzi...

 • janeklewandowski1957

  Oceniono 46 razy 44

  Ziemiec jak był w trudnej sytuacji życiowej to skomlał jak pies i prosił o pomoc wszystkich ludzi z Owsiakiem na czele a dzisiaj stał się pisowską świnią ?

 • stachud

  Oceniono 39 razy 35

  I co Ziemiec? Dumny jesteś że się qrwisz dla pisowskiej szczujni? Zadowolony jesteś że m.in. dzieki tobie leje się krew?

 • wa3a

  Oceniono 35 razy 33

  widziałem w info ten materiał zachwalający TVP, rzekomo są misyjni, atrakcyjni i oglądalnością wyprzedzają inne stacje, jedno wielkie kłamstwo, stereo i w kolorze

 • bes396ka

  Oceniono 33 razy 31

  W czasie, gdy prezydent Gdańska przechodził operację a Polska wstrzymała oddech w przerażeniu, "telewizja" W Polsce nadawała program, w którym czterech "dziennikarzy" (łącznie z p. Jackiem Karnowskim) pastwiło się nad Jurkiem Owsiakiem i ideą WOŚP.

 • zlappande

  Oceniono 27 razy 27

  tak, bez Smolenska trudno sobie wyobrazic ku...zji
  to na pewno jest wizytowka
  zreszta Madzia Ogorek rowniez

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX