Sekretarz stanu USA w TV zapowiedział konferencję w Polsce ws. Bliskiego Wschodu

W Warszawie 13-14 stycznia odbędzie się wspólne spotkanie Polski i USA ws. Bliskiego Wschodu - poinformowało MSZ. Niewykluczone, że grono państw uczestniczących w nim się poszerzy, bo zaproszone zostały też inne kraje. Wcześniej informację o spotkaniu ujawnił w wywiadzie sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

W komunikacie wydanym przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych czytamy, że w Warszawie 13-14 lutego spotkają się przedstawiciele Polski i Stanów Zjednoczonych. Obydwa kraje będą współgospodarzami "Spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie".

Zanim jednak pojawiło się oficjalne oświadczenie MSZ, konferencję zapowiedział jako pierwszy sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Zrobił to w wywiadzie dla telewizji Fox News. Dopiero później opublikowano informację resortu spraw zagranicznych.

Poza Polską i USA zaproszone zostały inne państwa z całego świata. Rozmowy, jak sama nazwa wskazuje, mają dotyczyć wypracowania rozwiązań, które pomogłyby stabilizacji na Bliskim Wschodzie.

Spotkanie ministerialne będzie zatem okazją do dialogu na ten temat i budowania konsensusu wokół konieczności wzmocnienia architektury bezpieczeństwa oraz zwiększania stabilności

- opisuje MSZ. Zaproszeni przedstawiciele państw będą przedstawiali swoje propozycje rozwiązań dotyczące m.in. terroryzmu czy bezpieczeństwa. Jak mówił Mike Pompeo, szczyt ma dotyczyć w szczególności sytuacji w Iranie.

Więcej o:
Komentarze (192)
Sekretarz stanu USA: Szczyt ws. Bliskiego Wschodu w Warszawie. Organizatorami Polska i USA
Zaloguj się
 • lewacka.konserwa

  Oceniono 33 razy 21

  - To jak będzie? Pomożecie w ataku na Iran?
  - Pomożemy !!!
  - No to macie tu szklanego paciorka.

 • meki_majcher

  Oceniono 28 razy 18

  Po niezbyt długiej debacie, USA postanowiło zorganizować szczyt ws. Bliskiego Wschodu w Polsce. O wyborze zdecydowało najlepsze darmowe żarcie, oraz zakwaterowanie na przyzwoitym poziomie. Też darmowe. Jako najwierniejszy sojusznik USA, Polska nigdy nie zawaha się z wydaniem kilkudziesięciu milionów. Co USA docenia do tego stopnia, że sprzedaje nam swoje antyrakiety w cenie dwukrotnie wyższej niż innym krajom z regionu. Niech żyje przyjaźń polsko - amerykańska !!

 • jurek4491

  Oceniono 16 razy 12

  PiS wstał z kolan .
  Jakiś amerykański trampek ogłasza że na obcym terytorium ON organizuje konferencję , czyż byśmy byli stanem Stanów Zjednoczonych .

 • hm.m.m

  Oceniono 12 razy 12

  Wg USA Polska to jest właśnie bliski wschód. Dalszy wschód to Rosja.

 • cezar85

  Oceniono 20 razy 12

  no, skoro tak powiedział, to nie pozostaje nam nic innego, jak zorganizować to szczytowanie

  na kolana andżej dupa i ssij

 • Mar Rian

  Oceniono 15 razy 11

  Kolonia nie dyskutuje -kolonia wykonuje

 • lubat

  Oceniono 27 razy 11

  Dobrze, że Amerykańcy chociaż Ciaputkiewicza powiadomili. A nie musieli:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX