Krzysztof Brejza skarży Antoniego Macierewicza. Chodzi o zatajanie faktów o śledztwie smoleńskim

Krzysztof Brejza poinformował w czwartek, że złożył do sądu skargę na Antoniego Macierewicza. Chodzi o ukrywanie informacji dotyczących śledztwa badającego katastrofę smoleńską.

Poseł Krzysztof Brejza (PO) umieścił w czwartek wieczorem wpis na Twitterze, w którym poinformował, że jego żona Dorota Brejza właśnie złożyła w jego imieniu oficjalną skargę do sądu na Antoniego Macierewicza, przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego.

Krzysztof Brejza zaskarża do sądu Antoniego Macierewicza 

Skarga dotyczy zatajania faktów dotyczących śledztwa wyjaśniającego okoliczności katastrofy smoleńskiej, a co za tym idzie łamania prawa. 

To druga sprawa sądowa, gdy AM łamie prawo, nie odpowiada i zataja fakty

- napisał poseł Brejza na Twitterze. 

Umieścił również skan skargi z jej uzasadnieniem. Wynika z niej, że Antoni Macierewicz nie odpowiedział na dwa pytania posła PO dotyczące śledztwa smoleńskiego. Krzysztof Brejza chciał wiedzieć, ile kosztował eksperyment, polegający na wysadzeniu części wzorowanej na kadłubie TU-154 M na poligonie wojskowym oraz tego, ile zapłacono Frankowi Taylorowi, międzynarodowemu ekspertowi ds. wypadków lotniczych, których brał udział w posiedzeniach podkomisji badającej sprawę katastrofy smoleńskiej. 

Krzysztof Brejza informuje sąd, że Antoni Macierewicz złamał prawo, ponieważ termin odpowiedni minął kilka dni temu, a żadna odpowiedź nie nadeszła. 

Na Twitterze pojawiły się również dwa pisma, które Krzysztof Brejza wysłał do przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego. 

Przypominamy, że to już druga skarga, którą Krzysztof Brejza złożył do sądu na Antoniego Macierewicza. Wcześniej również oskarżał polityka o zatajanie ustaleń komisji smoleńskiej. Wtedy Antoni Macierewicz miał od dłuższego czasu unikać odpowiedzi na wszelkie "niewygodne" pytania dotyczące działania podkomisji i kwot wynagrodzeń, jakie otrzymują jej członkowie.

Więcej o:
Komentarze (320)
Krzysztof Brejza skarży Antoniego Macierewicza. Chodzi o zatajanie faktów o śledztwie smoleńskim
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 126 razy 118

  Komisja Macierewicza nie jest od wyjaśnienia czegokolwiek...
  To wielki slomiany miś, w którym utopiono miliony. Myślicie że Glapinski to jedyny pisowiec który kradnie na potęgę?

 • kka69

  Oceniono 105 razy 97

  Antoni miliony wziął.
  A Zamachu Smoleńskiego nie wyjaśnił.
  Kto go za to rozliczy?

 • signum_t

  Oceniono 93 razy 85

  gdzie jest wrak? Gdzie raport końcowy podkomisji? Powołując się na Neonówkę, jedyne wraki, jakie sprowadzi Macierewicz to Audi i BMW.

 • dudi-w

  Oceniono 85 razy 77

  Dzięki komisji Macierewicz i kilkudziesięciu innych, zaufanych prezesika, ma co jeść, w co się odziać i jeszcze na wódeczkę wystarczy.

 • pan_mamon

  Oceniono 73 razy 63

  Polowanie na dziki proponuję zacząć od maciory.

 • kris0104

  Oceniono 63 razy 57

  Przynajmniej Brejza jest konsekwentny w swoich dzialaniach, w nim widzialbym gwarancje roliczenia pisdziajstwa, gdy przyjdzie czas

 • jacmenos

  Oceniono 63 razy 55

  Macierewicz skuteczniejszy niż Sztirlitz . Putin szykuje niezłą emeryturę dla Antka !

 • mcguirre

  Oceniono 51 razy 47

  Oczywiste jest to, że cała ta komisja to kompletna kpina i chyba nik nie ma złudzeń że istnieje żeby wyjaśniać, nie wyjaśnić i skończyć wyjaśnianie zgarniając przy tym kupę kasy. Dodatkowo cały ten eksperyment z blaszakiem jest o tyle śmieszny, że zgodnie z nim do wybuchu powinno dojść wewnątrz kadłuba. Kto w takim razie wniósłby ładunek ? Ktoś z delegacji. Kto był w związku z tym terrorystą ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX