Kukiz krytykuje strzelanie do prośnych dzików. "To tak, jak kiedyś Bandera robił z Polakami"

- Sam fakt strzelania do prośnych loch jest bandytką. To tak, jak kiedyś Bandera robił z Polakami - powiedział w Polsat News Paweł Kukiz. Polityk skrytykował plany masowego odstrzału dzików i stwierdził, że zabijanie ciężarnych zwierząt jest nieetyczne.

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś po południu z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem oraz głównym lekarzem weterynarii Pawłem Niemczukiem. Rozmowa ma dotyczyć planowanego odstrzału dzików. 

Ardanowski przekonuje, że konieczna jest drastyczna redukcja populacji dzików, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń - ASF. 

Członek Polskiego Związku Łowieckiego Paweł Kukiz krytycznie o odstrzale

Wczoraj odbył się protest przeciwko masowemu zabijaniu zwierząt, a dziesiątki tysięcy osób podpisało petycję w obronie zwierząt. Ekolodzy przekonują, że - pomijając kwestie etyczne - masowe wybicie dzików nie jest efektywnym sposobem na walkę z wirusem ASF. Polski Związek Łowiecki podkreśla, że informacja o odstrzeleniu 200 tysięcy dzików na przestrzeni najbliższych dwóch miesięcy nie jest prawdziwa. Liczba ta dotyczy całego roku łowieckiego - od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca 2019 roku, a plan został dotąd zrealizowany w 90 procentach. 

Czytaj też: Naczelna Rada i Związek Łowiecki przeciwko odstrzałowi loch i młodych. "Zdecydowana dezaprobata"

Plany redukcji populacji skrytykował na antenie Polsat News Paweł Kukiz, sam członek Polskiego Związku Łowieckiego. - Zapisałem się się do PZŁ przede wszystkim w celu prowadzenia gospodarki leśnej. Ja nigdy nie strzeliłem do sarny, dzika i tak dalej - powiedział. - Rozumiem, że można regulować populację, bo na tym polega gospodarka leśna. Ale przekraczanie pewnych etycznych barier to jest dla mnie bandytka - ocenił.

"To tak, jak kiedyś Bandera robił z Polakami"

- Dziki akurat mają tzw huczkę, czyli ruję mniej więcej w okolicach listopada. Ciąża trwa około trzech miesięcy. Teraz będzie strzelanie do loch, które są prośne. Jeżeli przekroczy się takie granice... Może troszeczkę nadużyję, ale jeżeli przekroczy się taką barierę etyczną, to potem równie dobrze można dać pomysł, byśmy redukowali dwutlenek węgla przez wymordowanie woj. zachodniopomorskiego i śląskiego, bo tam jest najwięcej ludzi - powiedział. Zwracał uwagę, że ważniejsze jego zdaniem jest zwrócenie uwagi na kwestię bioasekurcji w gospodarstwach rolnych. 

- Sam fakt strzelania do prośnych loch jest bandytką. To tak, jak kiedyś Bandera robił i jego UPA z Polakami - powiedział Kukiz. Dziennikarz skomentował, że to "mocne porównanie". - To jest żywa istota, to jest etyka. To jest locha prośna, to jest święte - odparł Kukiz.

Więcej o:
Komentarze (370)
Kukiz krytykuje strzelanie do dzików. Porównuje do zbrodni Bandery
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 40 razy 30

  Dzik jest dziki, Pis jest zły.
  Łotry najpierw wybiją dziki, żubry,.... a potem Ciebie i mnie....
  Wypier...my tą zgraje pis na śmietnik historii w każdych wyborach....., ASAP.

 • sobekx

  Oceniono 35 razy 27

  Minister nie wie ile jest dzików, ale zlecił masowy odstrzał. Czy nie ma bardziej cywlizowanych sposobów radzenia sobie z wirusami w XXI wieku? Bioasekuracja według ministra działa dobrze, ale zlecił on odstrzał dzików. Czy minister trzyma rękę na pulsie, czy dzierży stery, czy po odstrzale nie powie: "O kurcze, zabiliśmy wszystkie!?!". Czy minister posiada badania, jak ten odstrzał wpłynie na cały ekosystem czy też to nie problem, bo w razie czego odstrzeli się co innego? Czy to jeszcze racjonalny świat czy tylko zabawy dorosłych chłopców?

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 23

  Dziki uważają że to ludzi jest za dużo i ludzie roznoszą choroby.

 • biesczad1

  Oceniono 30 razy 22

  Jaro składa hołd Mao w 60. rocznicę rzezi wróbli?...

 • twojasuczka

  Oceniono 33 razy 21

  wymordowac wszystkie dziki w polsce tylko dlatego ze rolnikom nie chce sie myc kaloszy przed wejsciem do wlasnej obory to skandal

 • tetradrachma

  Oceniono 26 razy 20

  Polska hołoto, poczynając od Szydlo-Szyszki, a na Dudziex2 nie kończąc......jesteś niereformowalna. Państwa, społeczeństwa (obywatelskiego) nie zbuduja kłamcy i łajdacy. Wasza władza, wywodzi z "motłochu" i nie ulega przemianie. Demokracja, ma za zadanie, z tegoz (motłochu) czyli amorficznej biomasy, uczynic OBYWATELA. Co, do tego, potrzeba ? Szkoły, rodziny, standardów, prawa i moralności oraz PRAWDY. Jeśli wyznajecie zasade, że "pierwszy milion trzeba ukraść" to co osiągniecie ?!

 • pyss_na_pis

  Oceniono 21 razy 17

  Kukiz od niedawna krytykuje swojego koalicjanta, z którym wespół zdemolował polskie instytucje państwowe. Teraz jak poparcie spada przyłącza się do opozycji. Ale MY pamiętamy!!!

 • pachikun

  Oceniono 19 razy 11

  ten narod, ktory w kolko podkresla ile to wycierpial podczas ostatniej wojny bryluje jesli chodzi o okrucienstwo, brak etyki i barbarzynstwo. Zajmujemy 2 miejsce w Europie i 3 na swiecie jesli chodzi o ilosc zabijanych zwierzat. Mamy jedna z najwiekszych ubojni w Europie. Specjalizujemy sie tez w uboju rytyualnym gdzie na zywca podcina sie gardla zwierzetom dla odbiorcow na Bliskim Wschodzie. Wysylamy do rzezni konie- podopbno symbol naszego ethosu ulanskiego. O strzelaniu do zubrow, ktore byly duma polskich lasow nie wspominajac.Teraz zaslyniemy z tego ze jednym podpisem barbarzyncy , iscie Czerwonego Khmera, na stanowisku ministra rozpocznie sie masowa egzekucja dzikow i to loch bedacych w ciazy. W sumie mozna powiedziec, ze ten narod poza mordowaniem zwierzat niczego specjalnego nie potrafi. Nie przodujemy przeciez w przemysle samochodowym, kosmicznym czy komputerowym, zaslyniemy za to jako specjalisci od mordowania zwierzat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX