Opozycja nie zostawia suchej nitki na NBP. Senator PiS też nie jest zadowolony. Kpi ze statystyki

Konferencja NBP ws. płac niewiele wyjaśniła, a to stało się wodą na młyn dla opozycji. Ale nie tylko. Senator PiS Jan Maria Jackowski też nie jest zadowolony z konferencji NBP, na tyle, że trochę zakpił z z metod banku centralnego.

Konferencja Narodowego Banku Polskiego, która w zasadzie nic nie wyjaśniła, rozsierdziła polityków. Nie tylko tych z opozycji. Posłowie Platformy Obywatelskiej na Twitterze przypominają, jak Krzysztof Brejza, że już zadawali pytania NBP w sprawie wynagrodzeń "dwórek", inni jak Arkadiusz Myrcha, zapowiedzieli kolejne interwencje w sprawie.

Ponieważ zarobki dyrektorów podane przez NBP zostały uśrednione, a pojawiło się jedynie zaprzeczenie, jakoby Martyna Wojciechowska zarabiała 65 tys. zł miesięcznie (informowała o tym "Gazeta Wyborcza"), Robert Kropiwnicki apeluje, by PiS "przeprosiło za Adama Glapińskiego".

Senator PiS: Konferencja nie zakończy pytań

Co znamienne, wyjaśnienia NBP nie wystarczyły też senatorowi Prawa i Sprawiedliwości Janowi Marii Jackowskiemu. Na spotkaniu z dziennikarzami w Sejmie, jak cytuje 300Polityka, powiedział:

Ta konferencja nie była odpowiedzią na moje oświadczenie. Zapewne nie zakończy pytań, które będą formułowane. Ja czekam na odpowiedź na konkretne moje dwa oświadczenia, które w tej sprawie złożyłem. (...) Jest znana taka anegdota, że jeden profesor statystyki utopił się w jeziorze, którego średnia głębokość wynosiła 10 cm. (...)

Także dziennikarze nie ukrywali, że konferencja była mało profesjonalna.

Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej" stwierdził, że jedyne co po konferencji pozostanie, to określenie "świeżaki", jakie padło z ust przedstawicielki NBP w kontekście nowych pracowników banku centralnego.

Więcej o:
Komentarze (251)
Konferencja NBP ws. płac. Komentarze polityków i dziennikarzy. Senator PiS chce wyjaśnień
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 70 razy 66

  No po prostu odwaga cywilna i profesjonalizm powalają....
  Pan prezio i panie dyrektorki Pixi i Dixi za 65 tys. miesięcznie schowali się, a na strzał wystawili Bogu ducha winną panią vice w wieku przedemerytalnym! No brawo!!

 • 1627cd1410

  Oceniono 56 razy 50

  pisiarnia jest łatwa do przewidzenia. Konferencja pani z HR była po to, by po południu-na zwyczajowej konferencji po decyzji RPP-Glapa nie musiał już odpowiadać na drażliwe pytania. Rzeknie: 'konferencja na temat zarobków moich blondynek była rano i nie mam nic do dodania'. marny manewr :O/

 • fakduck

  Oceniono 50 razy 48

  Ta konferencja to kpina z Polaków. pisuarnia chce zrobić z Polski jakiś afrykański kraj z kacykami bez kontroli! FY piSS!!!!

 • mar-lu

  Oceniono 52 razy 44

  Panie prezesie Glapiński w Polsce istnieje takie słowo jak'' nie wypada '' .Pewnych rzeczy nawet dozwolonych nie wypada robić .Jeżeli Pan tego nie rozumie ,a z obserwacji tego jak Pan się zachowuje wynika ,że nie .To po prostu stracił pan moralny mandat do sprawowania urzędu i powinien Pan złożyć rezygnację .

 • nanabun

  Oceniono 40 razy 38

  Co się dziwicie wysokim zarobkom tych panienek. W końcu Glapiński jest dość mocno obleśnym kolesiem, więc muszą mieć wysokie stawki.

 • fastforward

  Oceniono 37 razy 37

  Przyssawki PiS ciągną ile sił.
  Łza się w oku kręci jak pomyślę o aferze z zegarkiem Nowaka za 20 tysi...

 • nelsonpuszysty

  Oceniono 32 razy 30

  Rety, co to za wieśniary ! Dramat. Inna rzecz, że Glapiński też Adonisem nie jest.

 • zalogujsie00

  Oceniono 30 razy 30

  To nie jest żadna dobra ale DOJNA ZMIANA!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX