Europejski Nakaz Aresztowania za Krzysztofem A. To on organizował pobicie Wojciecha Kwaśniaka

Za Krzysztofem A., oskarżonym o udział w brutalnym pobiciu byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka, wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna przebywa w niemieckim więzieniu od stycznia 2018 roku.

O wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) wobec Krzysztofa A. informowały tvn24.pl i RMF FM. Mężczyzna jest obecnie w więzieniu w Bawarii, gdzie trafił w styczniu ubiegłego roku za przestępstwa popełniane na terenie Niemiec.

Przez nieobecność Krzysztofa A. nie mógł wystartować proces ws. pobicia byłego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego Wojciecha Kwaśniaka. W kwietniu 2014 roku Kwaśniaka brutalnie pobito przed jego domem, a według ustaleń śledztwa zleceniodawcą ataku miał być członek rady nadzorczej SKOK Wołomin.

A. jest oskarżany o przyjęcie zlecenia na Kwaśniaka od Piotra P., a potem przekazanie go dalej do bezpośredniego sprawcy pobicia.

Nieoficjalnie: Niemcy mogą nie wydać A. Polsce

Na 9 stycznia zaplanowano kolejną rozprawę w tej sprawie, ale mimo wydania ENA za Krzysztofem A., są małe szanse na to, by sprowadzić go do Polski. Jak ustaliło RMF FM, wniosek o ENA przesłano do Niemiec ostatniego dnia 2018 roku, a formalności ws. wydania A. do Polski są czasochłonne.

Co więcej, według nieoficjalnych ustaleń portalu tvn24.pl, nie jest w ogóle pewne, czy Niemcy wydadzą Krzysztofa A. Polsce. Wcześniej podejmowano takie próby, ale nie udawało się uzyskać zgody na to od niemieckiej strony.

Więcej o:
Komentarze (53)
Pobicie byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Europejski Nakaz Aresztowania za Krzysztofem A.
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 59 razy 51

  Cytat: "Co więcej, według nieoficjalnych ustaleń portalu tvn24.pl, nie jest w ogóle pewne, czy Niemcy wydadzą Krzysztofa A. Polsce."
  ==========================================
  A czemu się dziwić? Niech Ziobro z Piotrowiczem i Kaczyńskim DALEJ "reformują " sądy, to niebawem żadne Państwo nie będzie nam wydawać przestępców.
  Tu rzecz jasna, sprawa jest nad wyraz szczególna, bo przecież doskonale wiadomo, KTO stoi za SKOK-ami, ich "potęgą" i nietykalnością

 • mitexmitex

  Oceniono 50 razy 46

  Lepiej niech nie wraca bo może zacząć sypać PiS-owskich zleceniodawców w czym może nie zapobiec nawet pan Zbyszek

 • wolfpe

  Oceniono 45 razy 37

  No to problem. Budyń nie uniewinni, Zorro nie zamiecie, tam też ..ciężko o samobójstwo .

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 36

  Dają znać o sobie "reformy" Zera

 • endrju1521

  Oceniono 39 razy 33

  W sytuacji, gdy oficjalne informacje rządu głoszą,

  że polscy sędziowie to kasta komunistów i złodziei,

  nie ma szans na realizację ENA.

 • japka_putina

  Oceniono 33 razy 27

  Może to i dobrze, że obecna władza go nie dostanie? Będzie szansa go osądzić, jak już Ziobro będzie siedział, zamiast rządzić sprawiedliwością.

 • qudaq

  Oceniono 23 razy 21

  Zamiast tracić czas, wystarczy wystąpić o przesłuchanie w Niemczech. Można to również uczynić, wytaczając proces prywatny. Wprawdzie cela jakby mniej patriotyczna, ale Ordnung bardziej przyjazny. No i szansa na zdobycie drugiego języka. Powodzenia.

 • yosemitesam

  Oceniono 20 razy 20

  Cóż, wygląda na to, że trzeba będzie poczekać aż Krzysztof A. odklepie wyrok u sąsiadów. Albo na zmianę władzy u nas, wtedy może go Niemcy wydadzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX