Winnicki o nominacji Adama Andruszkiewicza: Ma opinię karierowicza, któremu uderzyła sodówka

- To jest wstyd dla środowiska narodowego, że taki ktoś wyszedł z naszych szeregów. Ta nominacja jest potwierdzeniem fatalnych opinii na temat Andruszkiewicza, ale i na temat jakości rządu PiS - mówi w "Rzeczpospolitej" o wiceministrze cyfryzacji poseł Robert Winnicki.

Nominacja Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji wywołała falę krytycznych komentarzy nie tylko ze strony opozycji, ale także w środowisku, z którego wywodzi się poseł. Andruszkiewicz był m.in. prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, należał również do Ruchu Narodowego.

- Ma opinię karierowicza, któremu na jesieni 2015 r. uderzyła sodówka i który rozmienił ideę na drobne. Zresztą w bardzo kiepskim stylu. Tym bardziej, że zaczął kadencję od zdrady Ruchu Narodowego, a to my wywalczyliśmy mu jedynkę z list Kukiz'15

- stwierdził w rozmowie z "Rzeczpospolitą" poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

- Działacze Młodzieży Wszechpolskiej zmusili go do odejścia z funkcji prezesa. Założył Endecję, w której doszło do rozłamu jeszcze przed pierwszym zjazdem, potem, będąc jej prezesem, skłócił się z resztą liderów i odszedł z organizacji, którą zakładał i którą rządził. Potem założył kolejne stowarzyszenie-wydmuszkę. W międzyczasie odszedł z klubu Kukiza, by dołączyć do Wolnych i Solidarnych, których teraz porzuca na rzecz ministerialnej teki. Gość w trzy lata zaliczył więcej wolt ideowych i organizacyjnych niż niektórzy wyśmiewani politycy przez całe życie - dodał Winnicki.

- To jest wstyd dla środowiska narodowego, że taki ktoś wyszedł z naszych szeregów. Podsumowując, ta nominacja jest potwierdzeniem fatalnych opinii na temat Andruszkiewicza, ale i na temat jakości rządu PiS. Na temat tego, jak i po co kształtuje się w nim politykę personalną

- powiedział polityk.

Sam Andruszkiewicz w reakcji na liczne głosy krytyki opublikował na swoim fanpage'u na Facebooku film z fragmentami wystąpień, w których negatywnie wypowiadał się na temat rządu PO-PSL.

"Ponieważ Adam Andruszkiewicz odważnie walczy o silną Polskę, nie bojąc się starych układów, które chcą go zniszczyć, dlatego udostępnij ten film z opisem #MuremZaAndruszkiewiczem" - zaapelował na końcu materiału.

Powołanie Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji

31 grudnia Adam Andruszkiewicz został powołany przez Mateusza Morawieckiego na stanowisko wiceministra w Ministerstwie Cyfryzacji. Wcześniej przez dwa dni pełni funkcję sekretarza stanu w tym resorcie.

Andruszkiewicz zasiada w ławach poselskich od 2015 r. Do Sejmu dostał się z list Kukiz’15, następnie przystąpił do koła Wolni i Solidarni. Obecnie jest posłem niezrzeszonym.

W latach 2015-2016 Adam Andruszkiewicz był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, był też członkiem Ruchu Narodowego.

Poseł wzbudził kontrowersje tym, że wziął 28 tys. zł z Kancelarii Sejmu zwrotu za paliwo, mimo że nie miał prawa jazdy i samochodu. Tłumaczył to tym, że wożą go współpracownicy oraz ma umowę na pożyczony samochód.

W piątek o 8.30 gościem Poranka Gazeta.pl będzie Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (141)
Winnicki o nominacji Adama Andruszkiewicza: Ma opinię karierowicza, któremu uderzyła sodówka
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 42 razy 38

  Jedyny pożytek z tej nominacji jest taki że narodowcy się pozagryzają

 • japka_putina

  Oceniono 39 razy 35

  A pokażcie mi jakiegoś nie-karierowicza w rządzie PiS. Zaznaczam, że złodziei też liczę jak karierowiczów.

 • trans.sib

  Oceniono 36 razy 34

  Wygląda na sekcję LGBT Ruchu Narodowego. To podobno najsilniejsza frakcja w tej organizacji.

 • justas32

  Oceniono 39 razy 33

  Dlaczego każdy prawdziwy narodowiec- to krypto pedzio z IQ poniżej 90 ???

 • falbor

  Oceniono 35 razy 29

  "Rozmienił ideały na drobne"
  Trudno się dziwić, tego bełkotu nie da się zamienić na grube...

 • pulbek

  Oceniono 29 razy 25

  Czy jak student zapisze się do Młodzieży Wszechpolskiej to może sobie tym zaliczyć WF?

 • kazek100

  Oceniono 27 razy 23

  W życiu bym nie pomyślał, że ubawi mnie (pozytywnie, jak najbardziej) wypowiedź Winnickiego. Uwielbiam, jak się głupi kłócą z głupimi. Btw. to nie wiedziałem, że z tą groteskową "endecją" tak było.... Ziemkiewicz, propagandzisto rzadko myślący, to po tej klęsce organizacyjnej ty nadal chcesz pouczać innych?

 • mcguirre

  Oceniono 27 razy 23

  Przede wszystko to następna osoba, która ma niejasne powiązania z Rosją i jakoś bardzo interesuje się bazami USA w Polsce, obronnością oraz dziedzinami strategicznymi. Czy nasz naród znów ogarnie się jak już będzie po zabawie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX