Kornel Morawiecki o Adamie Andruszkiewiczu: Rozmawiałem z Mateuszem na jego temat

Kornel Morawiecki miał udział w nominacji Adama Andruszkiewicza na stanowisko wiceministra cyfryzacji? Szef koła Wolni i Solidarni przyznał, że rozmawiał z synem na jego temat.

Kornel Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że rozmawiał z synem na temat Adama Andruszkiewicza, który jeszcze do niedawna należał do koła Wolni i Solidarni.

- Wiedziałem, że pan premier chce w jakiś sposób skorzystać z kontaktów Andruszkiewicza, które ten prowadzi w mediach społecznościowych - powiedział. Polityk ma 190 tys. fanów na Facebooku.

Z mojego punktu widzenia odejście Adama to osłabienie mojego koła Wolni i Solidarni. Nie powiedział, że zostaje teraz wiceministrem. Bezpośrednio mnie też nie informował, że odchodzi z WiS. Ale życzę Adamowi powodzenia!

- dodał Kornel Morawiecki.

Sam Andruszkiewicz dzień wcześniej w rozmowie z „SE” nie chciał mówić o kulisach swojego powołania. Na pytanie, czy to Kornel Morawiecki załatwił mu pracę, odpowiedział: - Absolutnie bym tego w ten sposób nie określał. To zbyt wysokie stanowisko, aby ktoś komuś coś załatwił. Proszę pozwolić, ale o kuluarowych rozmowach opowiadał nie będę. Nie chcę zdradzać takich rzeczy - powiedział.

Powołanie Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji

31 grudnia Adam Andruszkiewicz został powołany przez Mateusza Morawieckiego na stanowisko wiceministra w Ministerstwie Cyfryzacji. Wcześniej przez dwa dni pełni funkcję sekretarza stanu w tym resorcie. Od 2015 roku Andruszkiewicz zasiada w ławach poselskich. Do Sejmu dostał się z list Kukiz’15, następnie przystąpił do koła Wolni i Solidarni. Obecnie jest posłem niezrzeszonym.

W latach 2015-2016 Adam Andruszkiewicz był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej.

Poseł wzbudził kontrowersje tym, że wziął 28 tys. zł z Kancelarii Sejmu zwrotu za paliwo. Parlamentarzyście nie przeszkadzał fakt, że nie miał prawa jazdy i samochodu. Tłumaczył to tym, że wożą go współpracownicy oraz ma umowę na pożyczony samochód. Andruszkiewicz wsławił się także interpelacjami dotyczącymi dotacji z PISF na "antypolskie" jego zdaniem filmy, takie jak "Ida", "Pokłosie" czy "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

Więcej o:
Komentarze (208)
Kornel Morawiecki o Adamie Andruszkiewiczu: Rozmawiałem z Mateuszem na jego temat
Zaloguj się
 • metaxo

  Oceniono 70 razy 68

  "Polityk ma 190 tys. fanów na Facebooku."
  Co z tego jak większość tych "fanów" to konta z Rosji? Dla pisowskiej Targowicy chyba to najbardziej się liczy. Niech Jarek będzie pochylony.

 • japiota

  Oceniono 72 razy 68

  Geniusz kamuflażu - przez siedem lat nieporadna SB nie była wstanie złapać jednego człowieka w piastowskim , wielomilionowym Wrocławiu. I dodatkowo 35 lat później syn nagle rezygnuje ze 100mln PLN (sam tak powiedział w ostatnim wywiadzie dla Gazety Prawnej) i ciepłej posadki w korporacji żeby poświęcić się dla Polski i handryczyć ze wszystkimi jako premier RP za napiwek i "Bóg zapłać". Czy tylko ja mam kłopoty z myśleniem.

 • chi-neng

  Oceniono 67 razy 61

  "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"
  Wg mnie, senior promieniuje i cuchnie na setki kilometrów kaczo-smoleńską komuno - bolszewią i tęsknotą za oddaniem Polski w łapy Rosji!

 • laik404

  Oceniono 58 razy 56

  W pisowskim rządzie najbardziej wartościowa część młodzieży: trądzikowi kryptogeje w brunatnych kapotach.

  W sam raz do rechrystianizacji Europy, co nie Pinokio?

 • stanislaw50

  Oceniono 44 razy 40

  Kto faktycznie rządzi POLSKĄ, władze KONSTYTUCYJNE czy KOTERIE ????????????????

 • james.blond

  Oceniono 37 razy 37

  Zauroczony rosja Kornel poleca powiazanego ze sfera rosyjskich wplywow faszyste.
  Wygooglajcie ten raport w sieci i poczytajcie ludzi wspolpracujacych z rosja w sekcji o Polsce:
  PC_reactionary_values_CEE_20160727.pdf

 • 4mils

  Oceniono 38 razy 36

  Dobrze, że ma tego orła w klapie, bo jego akcent sugeruje raczej inne obywatelstwo.

 • czarna_zoska

  Oceniono 38 razy 34

  Skoro rząd sięga do śmietnika to zobaczycie ze następny będzie Miedlar.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX