Rozdział Kościoła od państwa. Taki projekt ustawy szykuje Inicjatywa Polska na Święto Trzech Króli

- 6 stycznia ogłaszamy projekt dotyczący rozdziału Kościoła od państwa. Współpracujemy w tym obszarze z Nowoczesną, bo też są bardzo [tym] zainteresowani - zapowiedziała Barbara Nowacka na antenie RMF FM.

Przewodnicząca Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka przyznała w RMF FM, że jej stowarzyszenie szykuje projekt ustawy dotyczącej rozdziału państwa od Kościoła. Jego ogłoszenie nastąpi w najbliższą niedzielę, 6 stycznia (Święto Trzech Króli) o godzinie 12.00 na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. - Będziemy zbierać podpisy - powiedziała. Zaznaczyła, że w kwestii projektu współpracuje z Nowoczesną, która również jest zainteresowana inicjatywą.

Jak podkreśliła, ten projekt został wyodrębniony z dużo większego napisanego przez osoby współpracujące z Inicjatywą Polską i zawiera najważniejsze poruszane w nim kwestie. - Pełen rozdział Kościoła od państwa oczywiście będzie musiał nastąpić, natomiast do tego też trzeba po pierwsze przygotować społeczeństwo - powiedziała. Jednocześnie zaznaczyła, że jest ono „coraz bardziej przygotowane”. - Coraz mocniej mówi, że chce rozdziału Kościoła od państwa, chce uciąć finansowanie Kościoła, chce wyprowadzenia religii ze szkół lub jej niefinansowania. (…) Rozliczenia przestępstw dokonywanych chociażby przez księży-pedofilii - stwierdziła.

Według Barbary Nowackiej, choć w Konstytucji zapisany jest rozdział państwa od Kościoła, przepisy te nie są zupełnie przestrzegane. - Niektóre zapisy trzeba będzie wzmocnić, niektóre trzeba będzie wprowadzić jako nowe rzeczy. O tym będziemy chcieli dyskutować - powiedziała. - Rozwiązania, które proponujemy, są rozwiązaniami bardzo racjonalnymi - dodała.

Więcej o:
Komentarze (567)
Rozdział Kościoła od państwa. Taki projekt szykuje Inicjatywa Polska na Święto Trzech Króli
Zaloguj się
 • johnywalker1986

  Oceniono 173 razy 161

  Zaglosuje na kazdego kto poprze w sejmie ten projekt. Dosc zniewolenia Narodu Polskiego przez watykansko-pedofilskiego sekciarskiego najeźdzce. Tysiac lat poddanstwa to i tak o wiele za duzo...

 • andywoo

  Oceniono 116 razy 110

  Brawo. Nareszcie, zerwać szkodliwy ko kordad, opodatkować KK niech płacą ci co chcą, religia w salach katechetycznych (max 1x 2 tygodnie!) i zero dotacji Państwowych. Do tego warto prześwietlić majątki zagrabione przez wieki. Amen

 • antropoid

  Oceniono 108 razy 104

  ZAGŁOSUJĘ NA KAŻDEGO, kto tego rozdziału dokona i przegna kler od władzy w Polsce do kruchty.

 • baska_w5

  Oceniono 87 razy 87

  Świetna inicjatywa i najwyższa pora, by kościół zajął się religią a państwo (czyli władza) dobrem wszystkich obywateli, nie tylko katolików. Konkordat do kosza.

 • pinio67

  Oceniono 94 razy 84

  TAK TRZYMAĆ!!!!!
  I chętnie usłyszę co na ten temat ma do powiedzenia po, Schetyna i reszta biskupich lizusów. To będzie bardzo poważny test dla każdej partii przed wyborami.
  WON z katolstwem !!!!!

 • gazetalogin12

  Oceniono 74 razy 74

  Zacząłbym od wyegzekwowania obowiązującego już prawa - np. pociągnąłbym do odpowiedzialności tych samorządowców, którzy pod pozorem działalności kulturalnej finansują kościołowi imprezy typowo religijne. U nas na Podkarpaciu to powszechne. Nikt z lokalnych mediów się tym nie interesuje, albo raczej nie chce, bo te są po prostu zbyt słabe.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 64 razy 62

  Wspaniałe, tylko czy na badaniu się skończy. Marzę o tym by tych kościelnych sukìnsynów pogonić. Niech wreszcie przestaną pasożytować na uczciwych ludziach.

 • stachkaz47

  Oceniono 62 razy 58

  NARESZCIE.
  Upaństwowić majątki, opodatkować jak firmy,przestać finansować.
  Podporządkować KLER POLSKIEMU PRAWU.
  KONIEC ŻEROWANIA NA POLSCE JAK KOMAR NA KOBYLEJ DUPIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX