Polacy wierzą w wygraną PiS w tegorocznych wyborach. Jest najnowszy sondaż

42 proc. Polaków uważa, że Prawo i Sprawiedliwość po tegorocznych wyborach parlamentarnych utrzyma sejmową większość. Takie wyniki przynosi sondaż SW Research przeprowadzony dla portalu Rp.pl.

W maju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią - do Sejmu i Senatu. Czy to oznacza, że przyszłość rządu PiS stanie pod znakiem zapytania? Obecnie partia Jarosława Kaczyńskiego rządzi samodzielnie z 237 posłami w klubie.

Jak wynika z sondażu SW Research dla portalu Rp.pl, 42 proc. Polaków uważa, że po jesiennych wyborach niewiele się zmieni i PiS utrzyma w Sejmie większość. Mimo to 38 proc. respondentów przewiduje, że partia rządząca tę większość utraci. 20 proc. badanych nie ma zadania na ten temat. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 25-27 grudnia na reprezentatywnej próbie 800 Polek i Polaków.

Pod koniec listopada Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż dla "Super Expressu", z którego wynika, że PiS mógłby liczyć na 38 proc. poparcia, PO - 31 proc., Kukiz'15 - 7 proc., PSL - 7 proc., a SLD - 6 proc. Jeśli doszłoby do zjednoczenia partii opozycyjnych (PO, Nowoczesna, SLD, PSL, Razem i Teraz), ów blok zdobyłby nawet 50 proc. głosów.

Więcej o:
Komentarze (551)
Polacy wierzą w wygraną PiS w tegorocznych wyborach. Jest najnowszy sondaż
Zaloguj się
 • ubrana_prawda

  Oceniono 74 razy 52

  Wygrana lub przegrana PiS-u zależy WYŁĄCZNIE od posunięć politycznej konkurencji (z PO na czele). To nie kwestia wiary.

 • wygwizd

  Oceniono 67 razy 45

  Zamrożenie na rok, podwyżek cen energii, a później niechby potop.
  Lubimy wierzyć w bajki.

 • m0rgana

  Oceniono 95 razy 41

  W takim razie można tylko zapłakać nad losem tego kraju. Za kolejne 4 lata nie będzie co zbierać. Wierzę, że ignoranci wstaną z kanap i dzięki temu PIS będzie miał problem ze zdobyciem większości.

 • xouveyer11

  Oceniono 49 razy 33

  Tytuł rzeczywiście głupi. Bo część Polaków wierzy w zwycięstwo pis (co nie znaczy, że będą na nich głosować) a część Polaków nie wierzy. I nawet według tego sondażu są to porównywalne ilościowo grupy.

 • leszekk73

  Oceniono 44 razy 30

  Ktoś wierzy w ich obietnice? Serio? Ponad 18 miesięcy temu uroczyście rozpoczęli budowę promu w Stoczni Szczecińskiej. Do tej pory nie zrobili nic. Dokładnie nic. NIC! A tak ładnie obiecywali.

 • plutoniczna

  Oceniono 37 razy 23

  nie wierzą, tylko wieszczą.
  wiara kojarzy się z nadzieją, a to jest raczej złowróżbne wieszczenie.
  42% polaków wieszczy, że znajdzie się prawie drugie tyle idiotów, którzy łykną każde Pisowskie kłamstwo i propagandę.

 • ceb57

  Oceniono 55 razy 21

  Bardzo głupi tytuł. Sugeruje, że wszyscy jesteśmy za tym czymś, co nazywa sìę PiS. A to nie jest prawdą. To część społeczeństwa, której idolami są Pawłowicz, Maciarewicz czy inny Ziobro cieszą się z tego sondażu. Drugi, czyli lepszy sort będzie głosować przeciw nim. Za normalną Polską.

 • wicipinski

  Oceniono 42 razy 20

  To oznacza, że 42% naszego społeczeństwa jest w stanie zaakceptować zorganizowaną przestępczość, w formie instytucjonalnej. Ciekawy naród.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX