Posłowie pokłócili się w studiu o węgiel. Cimoszewicz do Gryglasa: Czy pan na głowę upadł?

Gorąco było w publicystycznym programie Superstacji. Zbigniew Gryglas zarzucił Tomaszowi Cimoszewiczowi obronę niemieckich interesów. Poseł PO nie zdołał utrzymać nerwów na wodzy. Powiedział, że pozwałby Gryglasa, ale po obniżce pensji posłów "nie stać na dobrych prawników".

Posłowie starli się w programie "Debata Grzegorza Łaguny" w Superstacji. - Pan broni Niemiec, ja bronię polskich interesów, w tym pewnie się różnimy - powiedział podczas dyskusji o energetyce poseł PiS Zbigniew Gryglas. Odpowiedź Tomasza Cimoszewicza z PO była na początku spokojna. -To jest coś, co co mógłbym pana pozwać, ale tak obniżyliście nasze pensje, że nas nie stać na dobrych prawników - powiedział.

Cimoszewicz: Jak pan śmie?!

Chwilę później mówił już ostrzejszym tonem. - Jak pan śmie w ogóle mówić do polskiego posła, że broni interesu Niemiec? Na jakiej podstawie pan wysnuł takie wnioski? Ja powiedziałem, że Niemcy korzystają w tak dużej ilości ze źródeł odnawialnych, a pan mówi, że ja reprezentuję niemieckie interesy. Czy pan na głowę upadł, panie pośle? - powiedział poseł.

Cimoszewicz przypomniał Gryglasowi, że to PiS importuje więcej węgla z Rosji. - Mogę powiedzieć, że reprezentujecie interesy rosyjskie. Jakim cudem dwukrotnie wzrósł import rosyjskiego węgla? - dopytywał. Gryglas import rosyjskiego węgla tłumaczył "nieudaną restrukturyzacją górnictwa", która doprowadziła do tego, że "czasowo jest niezbędny import". - Ale import dokonywany jest głównie do ciepłownictwa - stwierdził.

Ciąg dalszy na Twitterze

Grzegorz Łaguna opublikował fragment nagrania na Twitterze, tam też przeniosła się dyskusja, a właściwie słowna przepychanka posłów. Gryglas zamieścił w komentarzu zdjęcie, mające ilustrować "blackout i 20 stopień zasilania", do którego doszło w 2015 r., za rządów PO-PSL. Zdjęcie jednak przedstawiało panoramę Nowego Jorku, co szybko wychwycił Cimoszewicz. "Na zdjęciu, chłopie, masz wieże WTC zburzone po 9.11" - napisał. "Spokojnie to tylko ilustracja. Szczęśliwie przegraliście wybory w 2015 i przegracie je także w 2019" - odpowiedział na to Gryglas. Cimoszewicz nie odpuszczał i stwierdził, że jego oponent "dzięki szczęściu wślizgnął się do Sejmu z Petru". "Dzisiaj żadnego z Was nie ma w Nowoczesnej. Może lepiej nie baw się w proroka" - stwierdził poseł PO.

Więcej o:
Komentarze (336)
Posłowie pokłócili się w studiu o węgiel. Cimoszewicz do Gryglasa: Czy pan na głowę upadł?
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 144 razy 140

  Z chamami trzeba inaczej : "Pan broni ruskich interesów - na czyje zlecenie ? Kto Panu płaci" ...

 • sir.fred

  Oceniono 131 razy 123

  Rozmawiać ze sprzedajnym Gryglasem to jak wdepnąć w gó.... I to z premedytacją. Nie rozumiem, dlaczego normalni posłowie tej kanalii nie bojkotują...

 • lottare21

  Oceniono 119 razy 115

  Gryglas to lizodup władzy, chorągiewka. Nie ma co sobie frajerem głowy zawracać. Spuścić razem z wodą w kiblu.

 • cham_nie_pan

  Oceniono 95 razy 93

  Gryglas -żałosny błazen który sprzedał się -za lepszą posadkę- pisiorom. O czym z takim dyskutować?

 • andrzej2310

  Oceniono 92 razy 86

  Gryglas to wyjątkowy szmaciarz , karierowicz bez czci i honoru

 • lukasz2711

  Oceniono 84 razy 84

  "Import węgla nie jest dokonywany do celów energetycznych jedynie dla ciepłownictwa." Boże ....

 • stemp10

  Oceniono 74 razy 72

  Ludzie na niego głosowali bo był z Nowoczesnej a ten wieprz dał się przekupić dla stanowisk.

 • wat73

  Oceniono 72 razy 68

  ten dryblas to nie tylko na głowe upadł tylko d..e liże pis-dzielcom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX