Andrzej Duda w Sylwestra nie próżnuje. Prezydent podpisał właśnie czternaście ustaw

Prezydent Andrzej Duda podpisał czternaście ustaw. Są wśród nich, między innymi nowelizacja o podatku akcyzowym, która ma zapobiec podwyżkom cen prądu i ustawa o dotycząca ujawnienia informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990.

Nowelizacja o podatku akcyzowym, która ma obowiązywać od jutra, przewiduje obniżenie akcyzy z 20 do 5 złotych za megawatogodzinę i obniżenie opłaty przejściowej o 95 procent. Kolejne rozwiązanie to rekompensaty dla firm handlujących energią.

Nowelizacja ustawy o służbie zagranicznej oraz ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 zakłada, że w Ministerstwie Spraw Zagranicznych nie będą mogli być zatrudnieni byli współpracownicy organów bezpieczeństwa z lat 1944-1990.

Ustawa o grobach weteranów walk o wolność i niepodległość Polski reguluje zasady sprawowania opieki nad mogiłami oraz sposób prowadzenia ich ewidencji przez Instytut Pamięci Narodowej. Ponadto określa zasady udzielania przez IPN dotacji oraz świadczeń pieniężnych na budowę, remont i utrzymanie tych grobów.

Więcej o:
Komentarze (118)
Andrzej Duda w Sylwestra nie próżnuje. Prezydent podpisał właśnie czternaście ustaw
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 45 razy 41

  "OSKARŻAM:
  Andrzeja Sebastiana Dudę, urodzonego 16 maja 1972 w Krakowie, o to, że, pełniąc funkcję Prezydenta RP, dopuścił się bezprawnej zmiany konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podważając zasadę podziału i równoważenia władz (Konstytucja RP Art. 10 ust. 1), a w szczególności podpisując liczne ustawy zmieniające ustrój państwa w drodze niekonstytucyjnej, m.in. ustawę o ustroju sądów powszechnych, o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa, czym popełnił delikt konstytucyjny, a także naruszył art. 127 kodeksu karnego (zamach stanu), a ponadto dopuścił się licznych przestępstw przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego m.in. usiłując ułaskawić osoby przed wydaniem wobec nich prawomocnego wyroku, a także przestępstw niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, m.in. przez uporczywą odmowę odebrania przyrzeczenia od prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, czym popełnił delikt konstytucyjny i przestępstwo z art. 231 kodeksu karnego (przekroczenie uprawni eń przez funkcjonariusza);. (...)"

  Źródło: blog prof. W. Sadurskiego na portalu naTemat.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 22 razy 16

  Idzie chłop na rekord! Chce załapać się do Księgi Rekordów G.....sa.

 • cezar85

  Oceniono 19 razy 13

  ułaskawienie dla syna zenka martyniuka też podpisał?

  bo chodzą słuchy, że znowu go aresztowali z dragami, po awanturze ze świeżo poślubioną żoną

  a przecież nie chcielibyśmy, aby zenkowi problemy chodziły po głowie podczas koncertu

  bo jeszcze jakość spadnie

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 20 razy 12

  A ja przypominam, że od jutra pis rękoma tego samego Dudy, wprowadza opłatę paliwową, która spowoduje zrost ceny paliwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX