Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji. RMF: Ma zająć się wizerunkiem resortu

Adam Andruszkiewicz jest nowym wiceministrem cyfryzacji - potwierdziło ministerstwo. Według ustaleń RMF FM, Andruszkiewicz ma m.in. poprawić wizerunek ministerstwa.

O tym, że Adam Andruszkiewicz ma zostać wiceministrem w resorcie cyfryzacji informowały wcześniej Wirtualna Polska oraz "Polityka Insight". Teraz informacje te potwierdza sam resort. RMF FM z kolei podaje, że poseł ma zająć się poprawą wizerunku ministerstwa.

Andruszkiewicz sekretarzem stanu

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji pojawił się biogram Andruszkiewicza. Jak wynika z notatki, od 28 grudnia poseł pełni funkcję sekretarza stanu w resorcie. "Były redaktor kilku redakcji, działacz społeczny studencki, członek Parlamentu Studentów UwB. W 2015 roku wybrany posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za granicą" - czytamy na stronie.

Zatrudnienie Andruszkiewicza na tak wysokim stanowisku wywołało wiele kontrowersji. Poseł zasłynął m.in. uzyskaniem 28 tys. zł z Kancelarii Sejmu zwrotu za paliwo. Parlamentarzyście nie przeszkadzał fakt, że nie miał prawa jazdy i samochodu. Tłumaczył to tym, że wożą go współpracownicy oraz ma umowę na pożyczony samochód.

Andruszkiewicz wsławił się także interpelacjami dotyczącymi dotacji z PISF na "antypolskie" filmy, jak "Ida", "Pokłosie" czy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Interpelował także w sprawie "nazewnictwa pociągów PKP" - oburzała go m.in. nazwa "Aurora", która miała promować komunizm oraz nazwy odwołujące się do "pogańskich i mitycznych bóstw" - Sedina, Świętopełka, Czcibóra, Dionizosa, Światowida. 

Nowy wiceminister w latach 2015-2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, do Sejmu wszedł z listy Kukiz'15. Razem z Rafałem Ziemkiewiczem, Markiem Jakubiakiem czy Sylwestrem Chruszczem założył Stowarzyszenie Endecja. W 2016 r. odszedł z ugrupowania Pawła Kukiza i przystąpił do koła Wolni i Solidarnych. Obecnie jest posłem niezrzeszonym. 

Więcej o:
Komentarze (455)
Resort potwierdza: Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 77 razy 75

  Wizerunkiem się zajmie?
  Już samo uczynienie go wiceministrem było zabawne. Ale przydzielenie mu kwestii wizerunkowych to doprawdy kabaret.

 • a488151

  Oceniono 55 razy 51

  Mogli wziąć jakiegoś księdza pedofila - wizerunek tak samo by się poprawił.

  Właśnie w taki sposób PiS płaci za kilka godzina marszu Niepodległości 2018. Czekam na kolejne "merytoryczne" nominacje.

 • tektur

  Oceniono 51 razy 47

  Uzyskaniem 28 tys. Do jasnej cholery to było wyłudzenie, czyli bezczelne złodziejstwo. Ten złamany sflaczały ch... powinien za to mieć wytoczoną sprawę i siedzieć.

 • norman67

  Oceniono 48 razy 46

  A pamiętacie tego debila z Młodzieży Wszechpolskiej, co został ministrem gospodarki morskiej - Wiechecki Rafał, Kacza Zupa zbiera drużynę do walki z opozycję, jak Kukiz się wypisał,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX