Jaki nazwał rzecznika Trzaskowskiego "trollem". Ten odpowiada: to kompromitacja tego człowieka

- To jest kompromitacja tego człowieka, zresztą nie pierwsza - tak Kamil Dąbrowa, nowy rzecznik warszawskiego ratusza, skomentował słowa Patryka Jakiego. Polityk PiS nazwał go wcześniej "internetowym trollem".

Dziennikarz Kamil Dąbrowa od stycznia będzie rzecznikiem prasowym warszawskiego ratusza.

"Rafał Trzaskowski powołał na rzecznika internetowego trolla, który podawał spreparowane zdjęcia, w dodatku udawał dziennikarza. Gratulacje" - napisał na swoim Twitterze wiceminister i były kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki po ogłoszeniu informacji o powołaniu Dąbrowy na stanowisku.

Czego dotyczyły słowa Patryka Jakiego o internetowym trollu? Chodzi o jeden z wpisów zamieszczonych przez Dąbrowę na Twitterze. Dziennikarz udostępnił przerobione zdjęcie Jakiego z młodości, które doklejono do zdjęcia siedzących na klatce wyrostków. Dąbrowa nazwał ich jego "ziomalami z Opola". 

Dąbrowa o Patryku Jakim: "Kolejna kompromitacja"

Teraz nowy rzecznik ratusza odniósł się do zarzutów Patryka Jakiego. - To jest kompromitacja tego człowieka, zresztą nie pierwsza - powiedział Kamil Dąbrowa w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Dąbrowa dodał, że tweet z przerobionym zdjęciem Jakiego zamieścił 20 listopada i opatrzył go uśmiechem, a wiceminister potraktował go zbyt dosłownie.

To jest typowy przykład braku poczucia humoru na prawicy polskiej sceny politycznej. I hejterstwa oczywiście, bo jeżeli ktoś taki żart odbiera za "fake news"… Otóż w internecie i na Twitterze też można żartować

- skomentował nowy rzecznik warszawskiego ratusza.

Dąbrowa odniósł się również do zarzutu Jakiego, że przed objęciem stanowiska rzecznika ratusza "udawał dziennikarza". Jak stwierdził, pracuje jako dziennikarz i menedżer mediów od ponad 20 lat, a jeśli Patryk Jaki ma wątpliwości co do przebiegu jego kariery zawodowej, to może przejrzeć jego CV.

- Politycy pokroju pana, który wciąż nie może pogodzić się z porażką, atakują właśnie w ten sposób. Nawet nie zamierzam na to odpowiadać. To raczej Patryk Jaki udaje polityka - spuentował Dąbrowa w rozmowie z Wirtualną Polską.

Kamil Dąbrowa nowym rzecznikiem ratusza

Kamil Dąbrowa był w przeszłości dyrektorem Programu I Polskiego Radia - pod koniec swojej kadencji zainicjował akcję, w ramach której co godzinę na antenie nadawano hymn Polski i UE w ramach sprzeciwu wobec ustawy medialnej. Został za to odwołany w styczniu 2016 roku. Do niedawna był redaktorem naczelnym Meloradia (dawniej Radio Zet Gold) a także  komentatorem "Szkła Kontaktowego" TVN. 

Dąbrowa wygrał konkurs rozpisany na następcę Bartosza Milczarczyka, który pełnił funkcję rzecznika ratusza przez ostatnie siedem lat. W uzasadnieniu jego nominacji można przeczytać, że "spełnił w najwyższym stopniu wymagania stawiane podczas rekrutacji". Magazyn "Press" poinformował na swoim portalu, że Dąbrowa obejmie stanowisko w styczniu 2019 roku i ma zajmować się także "kształtowaniem wizerunku urzędu miasta".

Więcej o:
Komentarze (178)
Patryk Jaki nazwał Kamila Dąbrowę internetowym trollem. Jest odpowiedź: "To kompromitacja tego człowieka"
Zaloguj się
 • megaxs

  Oceniono 69 razy 55

  No co wy, Sraki nadal ma ból dupy. Chłopina nie ma pomysłu na siebie, widzi, że jego kariera nie idzie tak jak powinna

 • agenciputinawon

  Oceniono 58 razy 38

  Już się podpaski Jakiego zbiegły i gardłują.
  Jaki nie może się już bardziej skompromitować, a jedynym jego wytłumaczeniem może być to, że jako szef kiboli Odry Opole jeszcze kilka lat temu ganiał z bejsbolem i tłukł się z podobnymi sobie półgłówkami i może za dużo oberwał po łbie....

 • maj.basia

  Oceniono 47 razy 31

  Panie Kamilu, szkoda dyskutować z takim ,delikatnie mówiąc, bezmózgiem. Należy go zignorować.
  Podskakuje toto jak wsza na grzebieniu.

 • six_a

  Oceniono 42 razy 28

  czy blokers nie rozumie, że przegrał, wypad na swoją dzielnię w zadupiu opolskim i kropka.

 • acototak

  Oceniono 37 razy 25

  Hatakumba to jednak chłoptaś w krótkich majtasach

 • wazelinowyczopekprezesa

  Oceniono 28 razy 22

  Jaki, założenie garnituru nie sprawi, że przestaniesz być dresem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX