Kaczorek z CBA zawieszony. Chodzi o niespłacany kredyt, który miał zaciągnąć w SKOK Wołomin

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiesiło Piotra Kaczorka, rzecznika prasowego CBA - podaje Onet. To efekt publikacji tego portalu o kredycie, który Kaczorek miał zaciągnąć w SKOK Wołomin.

"Biuro Kontroli i Spraw Wewnętrznych Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęło postępowanie wyjaśniające mające na celu szczegółowe i dogłębne wyjaśnienie okoliczności sprawy związanej z kredytem. Na czas trwania postępowania wyjaśniającego pracownik został zawieszony w czynnościach służbowych" - czytamy w oświadczeniu, które publikuje Onet

Czytaj więcej na ten temat: Kaczorek z CBA wziął kredyt w SKOK Wołomin. Onet: Nie spłacał go przez lata. "Konflikt interesów"

CBA zwraca uwagę na fakt, ze Kaczorek jest pracownikiem cywilnym. "Nie ma dostępu do akt prowadzonych w CBA postępowań i śledztw, na żadnym z ich etapów. Opinia publiczna, za pośrednictwem mediów jest informowana o pracy Biura dopiero po zakończeniu kolejnych etapów śledztwa" - podaje biuro.

Kredyt Kaczorka

To pokłosie tekstu Onetu, w którym dziennikarze opisali sprawę kredytu, który w 2013 r. zaciągnął Kaczorek. Urzędnik zapożyczył się na 160 tys. zł w SKOK Wołomin, ale przez lata nie spłacał kredytu, Z raportu przygotowanego przez biegłego, który wyceniał majątek SKOK Wołomin, wynika że do 1 lipca ubiegłego roku pracownik CBA miał do oddania ponad 200 tys. zł. Z dokumentów wynika też, że spłacił tylko 4 tys. zł, a ostatni raz oddał pieniądze w sierpniu 2014 roku.

Więcej o:
Komentarze (280)
Kaczorek z CBA zawieszony. Chodzi o niespłacany kredyt ze SKOK Wołomin
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 80 razy 70

  Przecież facet w tym CBA zarabia najmarniej z 15 tysiaków na miesiąc. Więc ja pytam: GDZIE jest komornik? Mnie 1,5 tysiąca za zaległy abonament RTV, fiskus yebnął z emerytury BEZ PYTANIA

 • barbara333-4

  Oceniono 60 razy 58

  CBA robi ruchy by zminimalizować aferę , ktora już dosięga ten urząd. Doskonale wiedzieli, ze nie spłaca, całe CBA pod tym kierownictwem jest umoczone w skokach, swiadczy o tym, jak człowiek CBA będzie miał w KNF kontrolę w sprawach skoku. wszystko zamiotą pod dywan

 • batura3

  Oceniono 38 razy 38

  Jarosławie Nigdy Nie Internowany K. - szukaliście układu a tu macie pod swoim bohaterskim bokiem skok:) na układ:))))

 • Mr. X

  Oceniono 38 razy 38

  Zaraz będą gadać, że przecież reakcja była szybka.
  Tylko dlaczego dopiero po publikacji w mediach ?
  Miało być PiS na swoim, ale wydało się.

 • and_raman

  Oceniono 39 razy 37

  Staje się coraz bardziej oczywiste, że afera SKOK Wołomin to źródełko 2 mld zł dla funkcjonariuszy PiSu powiązanych z mafią. Jeśli Kaczorek przez kilka lat nie obawiał się nie spłacać 200 tys. zł kredytu ze SKOK Wołomin oczywiste jest, że biorąc ten "kredyt" wiedział, że to "darowizna" - przypuszczalnie w celach maskowania afery SKOK Wołomin oraz innych - i jednocześnie wiedział, że może być bezkarny, bo sprawa jest kryta wyżej: szefowie CBA, służb i ważni apartczycy z PiSu ze szczebla najwyższego, tacy jak Biernacki. PiS stworzyło państwo w pełni mafijne, w którym służby udają, że pracują na rzecz społeczeństwa, a w istocie mają zabezpieczać interesy partii i jej aktywistów, chroniąc ich tyłki i defraudowane pieniądze. Kaczorek to pionek i wirzchołek góry lodowej. Myślę, że umoczonych i korzystających finansowo z różnych przekrętów są setki tysięcy PiSowców, którzy zgarniają setki tysięcy i miliony złotych na łebka. I są chronieni przez własne skorumpowane służby, które też zarabiają na tych przekrętach. Po prostu brakuje słów. Ich trzeba masowo wsadzić do więzienia po odebraniu władzy. Trybunał Stanu to zbyt wielki honor dla nich. To banda pospolitych kryminalistów. Zwykły kodeks karny wystarczy. Kaczorek powinien nie tylko być wyrzucony z CBA dyscyplinarnie, ale też ukarany za niespłacanie kredytu uporczywe, działanie na niekorzyść klientów SKOK Wołomin i innych kredytobiorców oraz w trybie natychmiastowym spłacić kredyt poprzez zajęcie komornicze. Facet, ze względu na funkcję, kwalifikuje się do wyroku więzienia i powinien wylądować w celi.

 • kralik111

  Oceniono 32 razy 30

  Czy jest w tym kraju, lub gdzies na swiecie chociaz jeden PiSowiec, ktory nie nie jest zlodziejem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX