Brejza składa do sądu skargę na Macierewicza. Za zatajanie informacji o podkomisji smoleńskiej

Krzysztof Brejza (PO) złożył do sądu administracyjnego skargę w sprawie zatajania informacji o aktywności podkomisji smoleńskiej przez Antoniego Macierewicza. Jak twierdzi, przedstawiciel komisji od dłuższego czasu unika odpowiedzi na wszelkie "niewygodne" pytania dotyczące jej działania i kwot wynagrodzeń, jakie otrzymują członkowie komisji.

Krzysztof Brejza poinformował, że w skardze złożonej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie domaga się wyjaśnień od Antoniego Macierewicza w sprawie działania podkomisji smoleńskiej.

"Sprawę zatajania informacji o aktywności podkomisji smoleńskiej przez Antoniego Macierewicza skierowałem dziś do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. 'Niewygodne' pytania m. in. o liczbę posiedzeń podkomisji, jej koszty i zlecone opinie / ekspertyzy" - napisał na swoim Twitterze.

Podkomisja smoleńska. "Niewygodne" pytania bez odpowiedzi

Złożona przez polityka PO skarga dotyczy "bezczynności" Antoniego Macierewicza, który jest przewodniczącym powołanej 4 lutego 2016 roku podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku.

15 listopada Brejza wysyłał do komisji pismo, w których domagał się od Antoniego Macierewicza odpowiedzi, ile razy zbierała się podkomisja od 1 stycznia 2018 roku, a także ile zarabiają jej członkowie i jakie ekspertyzy czy wnioski o opinie ekspertów zleciła w ostatnim czasie. Pismo z "niewygodnymi pytaniami", które pozostało bez odpowiedzi komisji, polityk zamieścił również na swoim Twitterze. 

Krzysztof Brejza w swojej skardze zarzuca Macierewiczowi naruszenie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

 

Więcej o:
Komentarze (182)
Brejza składa do sądu skargę na Macierewicza. Za zatajanie informacji o podkomisji smoleńskiej
Zaloguj się
 • Andrzej J.

  Oceniono 95 razy 95

  Dla mnie najgorsze i skrajnie odrażajace są ciagnace sie od lat klamstwa na temat "zamachu" smoleńskiego. Formacja ktora dochodzi do władzy za pomoca ordynarnego kłamstwa i szkalowania przeciwników politycznych (którzy rzekomo mają krew na rękach) jest formacją dogłębnie niemoralną, mimo wielu szczytnych hasel na swoich sztandarach. Przecież tego jeszcze nie było: oskarżanie premiera i władz własnego państwa o zamordowanie prezydenta! A teraz po trzech latach rządów PiS widać dopiero jaki to był cynizm, jakie zaklamanie. Dziś jasno widać że to było potrzebne wyłącznie by zdobyć władzę. Takich ludzi nie poprę nigdy, choćby obiecywali złote góry.

 • gj61

  Oceniono 68 razy 60

  Panie Pośle, proszę skierować do sądu skargę na zatajenie informacji:
  Czy tej niedogolonej małpie obiad w Smoleńsku smakował?
  oraz pytania uzupełniające:
  Co było na obiad?
  Czy nie dostał sraczki uciekając ze Smoleńska?

 • stefan-50

  Oceniono 56 razy 54

  Wszystkie przekręty, kłamstwa, złodziejstwa i oszustwa PiSu MUSZĄ być wypunktowane i osądzone nie tylko przez TS, sądy ale przez opinię publiczną. Inaczej się tej zarazy nigdy nie pozbędziemy.

 • laszczyny

  Oceniono 60 razy 50

  Wolny obywatel na was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 47 razy 43

  Wreszcie! Już miałem po dziurki uszu informacje, że PO rozważa oddanie do sądu, rozważa zgłoszenie do prokuratury to czy tamto. Wreszcie, konkretne działanie,a pie#@lenie o Szopenie!

 • wozi-woda

  Oceniono 39 razy 35

  Przecież kim jest Macierewicz, starannie i skrupulatnie odsłania Piątek. A co należy robić ze zdrajcami wiadomo; w żadnym razie nie pozwalać pełnić żadnych urzędów publicznych.

 • wpac

  Oceniono 41 razy 35

  Prezes kazał- Antek zszedł do podziemia.
  Ciężko jest wyjść z łóżeczka i zostawić Bartusia samego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX