Akt oskarżenia przeciw Cezaremu Grabarczykowi w katowickim sądzie. Chodzi o pozwolenie na broń

Prokuratura Regionalna w Katowicach wniosła do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu ministrowi sprawiedliwości Cezaremu Grabarczykowi. Jest on podejrzany o nielegalne uzyskanie pozwolenia na broń.

Sprawa Cezarego Grabarczyka i podejrzenia o nielegalne uzyskanie pozwolenia na broń ciągnie się już od wielu miesięcy. W marcu br. Cezary Grabarczyk został przesłuchany przez prokuraturę i na jej wniosek zrzekł się immunitetu poselskiego.

Akt oskarżenia przeciwko byłemu ministrowi sprawiedliwości Cezaremu Grabarczykowi

O akcie oskarżenia przeciwko Cezaremu Grabarczykowi wniesionym do sądu poinformowała Polska Agencja Prasowa. Prokuratura zarzuca byłemu ministrowi sprawiedliwości, że poświadczył nieprawdę w dokumencie i przekroczył uprawnienia w celu osiągnięcia osobistej korzyści. Grabarczyk miał napisać, że przeszedł egzamin, na którym w rzeczywistości go nie było - twierdzi prokuratura. Za pierwsze z ww. przestępstw grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat, z kolei za drugie - do 10 lat.

Cezary Grabarczyk oskarżony o nielegalne uzyskanie pozwolenia na broń

Prokuratura Regionalna w Katowicach ustaliła, że w 2012 r. Cezary Grabarczyk zwrócił się o pomoc w zdobyciu pozwolenia na broń do znajomego. Po rozmowie ze znajomym, Grabarczyk spotkał się naczelnikiem wydziału w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W czasie tego spotkania funkcjonariusz policji wręczył pieniądze swojej podwładnej, którymi opłaciła wniosek Grabarczyka o pozwolenie na broń. Z ustaleń śledczych wynika, że Cezary Grabarczyk, także w gabinecie naczelnika policji, zdał egzamin teoretyczny celująco, nie popełniwszy ani jednego błędu.

Prokuratura twierdzi także, że Grabarczyk w ogóle nie podszedł do egzaminu praktycznego. Jako praktyczny egzamin wicemarszałka uznano jego prywatne spotkanie ze znajomym na strzelnicy. Z ustaleń śledczych wynika także, że Grabarczyk wniósł opłatę za ten egzamin dopiero po dwóch miesiącach, mimo że była ona warunkiem przystąpienia do egzaminu.

Więcej o:
Komentarze (161)
Akt oskarżenia przeciw Cezaremu Grabarczykowi w katowickim sądzie. Chodzi o pozwolenie na broń
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 50 razy 40

  Miały być wielkie procesy, osądzenie wszystkich afer, Tusk za kratami...
  A tu proszę, kolejny kapiszon !!

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 34

  10 lat za taki bzdet? Chrzanowskiemu za 40 milionowy przekręt też grozi 10 lat. Kto układał to prawo?

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 33 razy 25

  Dzisiaj pisiory nie występują o pozwolenie na broń (może dlatego, że mogliby się nieudaczniki przypadkowo postrzelić), tylko o całodobową ochronę Policji lub SOP-u, ewentualnie Policji przebranej za SOP (patrz np. Zieliński - a jak tam odcięta głowa przy domu?).

 • rozterka47

  Oceniono 23 razy 19

  bzdet , a miały być afery ,że hoho ,

  co prawda są , tyle ,że PISu !

 • polskirozlamacz

  Oceniono 29 razy 19

  10 lat mu grozi... śmiech na sali. "Korzyścią osobistą" miało być uzyskanie pozwolenia. Mój boże...

 • emigrant_1984

  Oceniono 28 razy 18

  Szczur Kamiński jest OK.
  PISS jak Stalin. Zawsze znajdą paragraf. Co za chooje.

 • stachud

  Oceniono 19 razy 15

  A co słychać w Komisji Smoleńskiej? Kiedy będą wezwania do prokuratury? Znaleźli w końcu winnych?

 • stachud

  Oceniono 19 razy 15

  Brak afer to czepiają się byle czego byle by odwrócić uwagę ciemnego luda od mega afery PIS na miliardy z KNF, SKOK i NBP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX