Nauczyciele masowo korzystają z L4. Marek Suski twierdzi, że to próba walki z PiS-em

Szef gabinetu politycznego premiera krytykuje masowe przechodzenie na zwolnienia zdrowotne w ramach protestu kolejnych grup zawodowych. "Gdy w Polsce rządzi PiS, wszelkie metody walki z rządem są dopuszczalne" - powiedział Marek Suski.

Nauczyciele, to kolejna (po policjantach i pracownikach sądów) grupa zawodowa, która w ostatnich dniach masowo korzysta ze zwolnień lekarskich. Zdaniem Marka Suskiego to jeden ze sposobów walki z rządem.

Suski, który był gościem Polskiego Radia 24, powiedział, że ZUS powinien kontrolować podejrzane zwolnienia bez względu na to, jakiej grupy zawodowej dotyczą.

Gdy w Polsce rządzi PiS, wszelkie metody walki z rządem są dopuszczalne

- podkreślił szef gabinetu politycznego premiera.

Nauczyciele chcą 1000 zł podwyżki

Ogólnopolski protest nauczycieli trwa od poniedziałku. Osoby, które się do niego przyłączają, korzystają ze zwolnień L4 i nie prowadzą zajęć lekcyjnych.

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, już kilka tygodni temu ostrzegał, że nastroje wśród nauczycieli są złe.

Płace pedagogów są bardzo niskie w stosunku do zarobków, jakie dziś oferuje rynek pracy poza oświatą. [...] Nauczyciele chcą protestować, powołują się na policjantów i podobną akcję przed egzaminami i maturami. Proponują też akcję polegającą na nieprzystąpieniu do sprawdzania matur, egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego.

- zapowiadał ostrzegając, że podwyżki dla nauczycieli powinny wynieść 1000 zł.
Kuratoria zapowiadają interwencję

Pojawiają się też pierwsze reakcję kuratoriów. Na Dolnym Śląsku nauczyciele są ostrzegani przed możliwością przeprowadzenia kontroli zwolnienia przez ZUS.

Więcej o:
Komentarze (175)
Nauczyciele masowo idą na L4. Suski: ZUS powinien kontrolować zwolnienia
Zaloguj się
 • sierra65

  Oceniono 26 razy 20

  mateusz morawiecki to powszechnie znany kłamca a szef jego gabinetu politycznego suski - to powszechnie znany imbecyl !!!

 • tcas

  Oceniono 17 razy 15

  Perukarz powiedział co wiedział.

 • treblig

  Oceniono 17 razy 13

  A zwolnienie prezesika skontrolowali? Był tak chory, ze do sadów nie mógł dojechać, ale na wiece wyborcze po Polsce zasuwał aż miło? To jak, ZUS go skontrolował? Czy nie?

 • goscstad

  Oceniono 19 razy 13

  A lczemuż to z takimi sugestiami dla ZUS "Caryca Katarzyna "nie występował gdy strajkowała PISlicja?

 • eva01

  Oceniono 18 razy 12

  Taaak...policjanci zachorowali, a nauczyciele symulują. Gdzie tu logika panie Sasin, że co, że nie służą PIS. SĄ DLA NASZYCH DZIECI i przestańcie oczerniać nauczycieli bo większość z was nie chciałaby nimi być.

 • geomk

  Oceniono 20 razy 12

  Gdy panowała psia grypa to nikt o kontrolach z ZUS-u nie wspominał. W państwach niedemokratycznych służby mundurowe są przez rządzących traktowane lepiej.

 • js08836

  Oceniono 10 razy 10

  Strajk jakiejkolwiek grupy zawodowej, jest formą nacisku na rządzących. Nikt nie zabroni ani nie zakaże nikomu strajkować. To niezbite prawo każdej grupy społecznej. Jednakże strajk poprzez ucieczkę na zwolnienie lekarskie, jest nie tylko tchórzostwem, ale perfidią. " Strajkuje " na L-4 1500 nauczycieli. Tej grupy nauczycieli nie obchodzi to, że ZUS będzie wypłacał zasiłki z naszych podatków. Zwolnienia lekarskie są lepiej opłacane niż dni nieprzepracowane z powodu strajku. Cwaniactwo nauczycieli widzą uczniowie i zapamiętują. Po 1. Do gabinetów lekarskich powinna wkroczyć prokuratura i oskarżyć lekarzy za łapownictwo. Lekarzy korzystający za zwolnień w trybie natychmiastowym wezwać do lekarza orzecznika w ZUS. Czas najwyższy skończyć z patologią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX