Rafał Trzaskowski się wycofał. Chce powrotu do 98-proc. bonifikaty za użytkowanie wieczyste

Rafał Trzaskowski poinformował we wtorek, że będzie wnioskował o ponowne podniesienie wysokości bonifikat w Warszawie. Jutro ma odbyć się specjalna sesja Rady Warszawy, która będzie o tym rozmawiać.

W zeszłym tygodniu Rada Warszawy niespodziewanie zrobiła woltę w sprawie bonifikat dotyczących wykupywania przez warszawiaków gruntów, które wcześniej były w użytkowaniu wieczystym. 98-procentowa zniżka została zmniejszona do 60 procent.

Rafał Trzaskowski: Powróci 98-procentowa bonifikata

Decyzja Rady Miasta wzbudziła wiele kontrowersji. Politycy Prawa i Sprawiedliwości bez ogródek mówili, że to "oszustwo wyborcze". We wtorek Rafał Trzaskowski zareagował i zapowiedział, że będzie wnioskował o przywrócenie wyższej bonifikaty. 

Zwrócę się do przewodniczącej Rady Warszawy [Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, przyp. red.] o zwołanie w środę specjalnej sesji Rady Miasta. Dziś będę rozmawiał z całym klubem i wnioskował o powrócenie do bonifikaty 98 proc.

- powiedział Rafał Trzaskowski we wtorek. 

Dodał, że wcześniej politycy mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną. Prezydent Warszawy tłumaczył, że niektóre budynki w Warszawie znajdują się jednocześnie na gruncie państwowym i samorządowym. Oznaczałoby to, że opłata "przekształceniowa" w ramach jednego budynku mogłaby być dramatycznie różna. Osoby, których mieszkania znajdują się na gruncie państwowym obowiązywałaby 60-procentowa opłata, a tych na miejskim - 98-procentowa.

Zaznaczył również, że wyższe bonifikaty nie były punktem programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej w Warszawie, ale wiele osób tak to zrozumiało. 

Trzaskowski powiedział również, że jego wniosek wynika z reakcji mieszkańców stolicy. - Słyszę, co mówią do mnie warszawiacy. Nie jestem osobą, która boi się wziąć odpowiedzialność na swoje barki - dodał.

Więcej o:
Komentarze (335)
Użytkowanie wieczyste. Rafał Trzaskowski się wycofał. Chce 98-proc. bonifikaty
Zaloguj się
 • pol733

  Oceniono 75 razy 17

  A jeszcze dzisiaj rano radni PO wypowiadali się, że walka ze smogiem jest ważniejsza od bonifikat i pieniądze pozyskane w ten sposób pójdą na ten cel. Oj szybko się Rafcio zesraaał.

 • opiniamoja

  Oceniono 28 razy 12

  Panie Trzaskowski, dlaczego dostałam decyzję o 5-krotnym wzroście opłaty za użytkowanie wieczyste????? jak to był prezent na święta, to słaby, z czterystu paru zł zrobiło się 2 tysiące !!!!!!!!!! Dziękuję za miłe święta !!!!!! Wszystkiego dobrego, dotyczy Warszawy

 • felekstankiewicz

  Oceniono 19 razy 9

  BRAWO Panie Rafale! Errare humanum est,a przy okazji,czlonkowie partii straca swoj argument

 • jakub13579

  Oceniono 31 razy 9

  Trudno rozpocząć rządzenie głupiej jak zrobił to Trzaskowski. Teraz musi wrócić do obiecywanej bonifikaty 98%, a smród będzie się za nim i tak ciągnął.
  Zażyj sobie człowieku soli trzeźwiących.

 • eva_bramborova

  Oceniono 30 razy 8

  Ale "przewrotki"!Dopiero co Rabiej dziękował Radzie za wycofanie się z populistycznej decyzji i uzasadniał płomiennie ile to dobrego warszawiacy zaznają za kasę którą ratusz im zabierze!I "tramwaj różnorodności" pójdzie pewnie teraz sie bujać!

 • japka_putina

  Oceniono 11 razy 7

  Schetyna zjadł Nowoczesną, Trzaskowski przy pomocy samorządowców zrobił z siebie głupka i populistę. Brawo, ku..., brawo!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX