Senat stołuje się od kwietnia w greckiej tawernie. Za jedzenie zapłacono ponad 307 tys. złotych

Kancelaria Senatu zdecydowała w kwietniu, że jedzenie dla senatorów i ich gości będzie dostarczała grecka tawerna. W menu ośmiorniczki i koźlina, a cena rocznego kontraktu to ponad 307 tysięcy złotych.

Wydatki Senatu wzbudzają ostatnio sporo emocji. Ostatnio głośno zrobiło się o portrecie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, za który trzeba było zapłacić ponad 7 tys. złotych.

Ponad 307 tys. za greckie jedzenie

Teraz wątpliwości wzbudzają wydatki na jedzenie dla senatorów i ich gości. Z informacji, do których dotarł "Super Express", wynika, że Senat RP podpisał pod koniec kwietnia kontrakt na roczny catering z jedną z greckich tawern w Warszawie. Opiewa on na 307 500 złotych. Dziennikarze dodają, że w menu restauracji są takie przysmaki jak ośmiornica z grilla czy koźlina z ziołami. Tawerna ma obsługiwać m.in. przyjęcia dla VIP-ów. 

"SE" podaje,że senatorzy wydają sporo na jedzenie. Za catering na przyjęciu wydanym w Belwederze zapłacono 16 tysięcy złotych, a za posiłki podawane na pokładzie samolotu specjalnego, z którego może korzystać m.in. marszałek Karczewski - 60 tys. złotych. 

Służbowe podróże senatorów

O podniebnych podróżach polskich senatorów pisaliśmy już wcześniej. W 2017 roku za pieniądze podatników, odbyli oni zagraniczne wyjazdy służbowe za łączną kwotę 1,35 mln zł. Absolutną rekordzistką w tej kategorii okazała się senator Anna Maria Anders, która wydała 600 tys. złotych.

W listopadzie informowaliśmy również o tym, ile władze planują wydać w 2019 roku. Kancelaria Senatu dostanie w przyszłym roku budżet w wysokości 230,2 mln zł, to prawie 11 mln złotych więcej niż rok wcześniej. 

Więcej o:
Komentarze (212)
Senat stołuje się od kwietnia w greckiej tawernie. Za jedzenie zapłacono ponad 307 tys. złotych
Zaloguj się
 • hikuj13

  Oceniono 50 razy 44

  nie ma gorszego szatana
  niż cham, który wyjdzie na pana

 • sierra65

  Oceniono 44 razy 40

  polskie jedzenie pisowskim chłamom nie smakuje - będą się paśli greckimi ośmiorniczkami za pieniądze podatników !!!!

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 46 razy 38

  Grecki sex na suwerenie też uprawiają.

 • baby1

  Oceniono 35 razy 31

  To i tak pikuś przy kosztach podróży pani senator Anders. Czy aby latanie first class co tydzień do domciu w Ameryce, to nie jest przesada? Ludu PiS-owski 600 000 zł na rok, to 500+ dla setki dzieci. Może się zastanowicie czy warto wybierać takie osoby do Senatu?

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 28 razy 28

  Ale budżet Rzecznika Praw Obywatelskich zmniejszyli o 4 mln.

 • vlllv

  Oceniono 30 razy 28

  A nam każą sukinysyny tylko polskie prodkukty konsumować!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX