Szef podlaskiej policji proponował "konkurs na anonim" o posłance PO. Jest zawiadomienie

Posłanka PO Bożena Kamińska złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. słów komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza. Funkcjonariusz kilka tygodni temu zaproponował w radiowym wywiadzie, by słuchacze wysyłali donosy na parlamentarzystkę.

Do prokuratury trafiło zawiadomienie posłanki Platformy Obywatelskiej Bożeny Kamińskiej. Dotyczy ono podejrzenia popełnienia przestępstwa, a konkretnie możliwości przekroczenia uprawnień przez nadinsp. Daniela Kołnierowicza, szefa podlaskiej policji - podaje TVN24.

To zawiadomienie w głównej mierze dotyczy wypowiedzi na żywo, jakie padały wcześniej pod moim adresem. Kwestionował moje kompetencje, możliwości doprowadzenia do kontroli w jakiejkolwiek jednostce. Następnie w Radio 5 próbował ogłaszać konkurs na donosy pod adresem moim i mojej rodziny

- mówiła parlamentarzystka w rozmowie z telewizją.

Czytaj więcej: Zieliński o policyjnych patrolach koło swojego domu: w pobliżu znaleziono obciętą ludzką głowę

Kołnierowicz: Ogłośmy na antenie konkurs

Posłanka PO w listopadzie nagłośniła sprawę skarg od policjantów z Podlasia. Funkcjonariusze twierdzili m.in., że mieli "udawać Służbę Ochrony Państwa", nadmiernie angażować się w różnego rodzaju uroczystości z udziałem urzędników czy pilnować posesji wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego.

Kontrola Komendy Głównej Policji nie wykazała poważniejszych nieprawidłowości poza "zbytnią gorliwością" niektórych przełożonych w suwalskiej policji. Działania i wypowiedzi posłanki Bożeny Kamińskiej nie spodobały się komendantowi wojewódzkiemu policji w Białymstoku.

 
W tych anonimach, które pani Kamińska rozsyła do mediów, są dane wrażliwe, dane osobowe policjantów. Pewnie policjanci nas słuchają, więc mówię: pani Kamińska rozsyła do mediów z Waszymi danymi osobowymi, z numerami telefonów, stanowiskami, funkcjami. Jest pytanie, czy to tak powinno być, czy nie? Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może proszę bardzo: ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej. Proszę bardzo

- tak komentował sprawę w listopadzie w Radiu 5 nadinsp. Daniel Kołnierowicz, komendant wojewódzki policji w Białymstoku

Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk zlecił wszczęcie postępowania ws. wypowiedzi Kołnierowicza. Parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej już bezpośrednio po tym wywiadzie zapowiadała powiadomienie odpowiednich organów.

Więcej o:
Komentarze (49)
Szef podlaskiej policji proponował "konkurs na anonim" o posłance PO. Jest zawiadomienie
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 32 razy 32

  Wieprzku zacznij wycinać konfetti, bo do Sylwestra blisko i Jaśniepan Minister ma się pławić w namiastce luksusu.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 23

  Te kulsony nawet gdyby przejechał inwalidę na pasach to by powiedzieli że sam sobie winien bo mógł siedzieć w domu

 • artur-borubar

  Oceniono 22 razy 22

  A czy Pan komendant przechodzi testy fizyczne? Patrząc na jego tusze i kilogramy skumulowanego tłuszczu to bardzo wątpliwe...

 • fleshless

  Oceniono 20 razy 20

  jak to jest, że kolesie o najbardziej "antykomunistycznym" zacięciu, najczęściej prezentują najbardziej bolszewickie zapędy?! Jak im się to klei?

 • wilenski11

  Oceniono 17 razy 17

  po samej gębie widać jaki to musi być prostak

 • yaspiman

  Oceniono 15 razy 15

  to ten świński ryj jeszcze nie dostał dyscyplinarki?

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 13 razy 11

  TEN PÓŁGŁÓWEK POWINIEN BYĆ ZDEGRADOWANY ZE STOPNIA GENERAŁA DO SZEREGOWCA, DAŁO BY TO POZOSTAŁYM PISOWSKIM LUMPOM W POLICJI DO MYŚLENIA!

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 11

  Najwyższy czas , szkoda że tak późno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX