Rydzyk mówi o rozczarowaniu PiS-em i nowej partii. "Mam żal do mediów publicznych"

O. Tadeusz Rydzyk zdradza rozczarowanie PiS-em i "żal" do mediów publicznych w sprawie aborcji. W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" skomentował też założenie partii przez związanego z nim polityka. - Życzę mu dobrze - powiedział.

Od kilku tygodni pojawiają się doniesienia o partii, którą zarejestrował w sądzie europoseł Mirosław Piotrowski. Polityk został wybrany do europarlamentu z listy PiS, jednak nie należy do partii, a ostatnio mocno ją krytykował. Piotrowski jest związany ze środowiskiem o. Tadeusza Rydzyka, m.in. wykłada w jego toruńskiej uczelni. Dlatego spekulowano, że zakładana partia może oznaczać nieoficjalne wejście redemptorysty do polityki. 

O. Rydzyk skomentował te spekulacje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". - Każdy człowiek ma prawo organizować się z innymi dla dobra wspólnego - stwierdził. Mówił, że "z mediów wie", że nazwa nowej partii ma brzmieć "Prawdziwa Europa - Europa Christi".

Nawiązuje ona do Ruchu Europa Christi, inicjatywy środowiska tygodnika „Niedziela". Chodzi o to, że Europa nie jest Chrystusowa, odchodzi od Chrystusa. Europa idzie absolutnie w kierunku lewactwa, neomarksizmu

- mówi Rydzyk. Ocenia, że "chrześcijaństwo w Europie jest spychane". Za "rolę antyewangelizacyjną" wini media i ich "moralną schizofrenię".- Pokazywanie rzekomych skandali w Kościele, księży jako najgorszych, że to pedofile, homoseksualiści i nie wiem kto jeszcze - komentował. 

Piotrowski zakłada partię. Rydzyk: życzę mu dobrze 

Odnosząc się do doniesień o nowej partii, Rydzyk mówił, że "profesor Mirosław Piotrowski, tak jak każdy, ma prawo działać na rzecz dobra wspólnego". Zakonnik dodaje, że polityk jest związany z jego uczelnią i mediami, a poza tym "rodzina pana profesora jest katolicka".

Ja pana profesora nie kanonizuję, ale dziękuję mu za to, co robi, i życzę mu dobrze

- powiedział redemptorysta. Ocenił, że dziś katolicy nie mają pełnej reprezentacji politycznej w Polsce. 

"Mam duży żal do mediów publicznych"

Autorka wywiadu pyta Rydzyka, czy "Polacy, którzy głosowali w 2015 roku na Prawo i Sprawiedliwość, są zaniepokojeni, że politycy nie realizują swego programu i najważniejszej obietnicy - wprowadzenia pełnej ochrony życia od poczęcia". - Dobrze, że mamy pytania, to znaczy, że myślimy. Jest wiele pytań o dotrzymywanie słowa, spełnianie obietnic. I jest problem wiarygodności polityków - odparł Rydzyk.

 Ważne jest, żeby politycy dotrzymywali słowa. A jeżeli nie da się czegoś zrobić, to jasno powiedzieć, dlaczego się nie da

- mówił Rydzyk i dodaje, że PiS "nie czyni tego, co było obiecane" w sprawie aborcji. Jednak nie tylko partia go rozczarowała. 

W związku z obroną życia mam ważne pytanie i duży żal. Do mediów publicznych, radia i telewizji. Dlaczego nie wychowują, nie kształtują całego Narodu w kierunku poszanowania Życia, godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci?

- stwierdził Rydzyk. Ocenia, że media publiczne "za mało robią w tym kierunku, za mało pokazują, jak powinna wyglądać zdrowa rodzina". - Jestem rozczarowany - dodaje. 

Więcej o:
Komentarze (313)
Rydzyk w wywiadzie mówi o rozczarowaniu PiS-em i nowej partii
Zaloguj się
 • tinley

  Oceniono 118 razy 98

  Chrystus był pierwszym lewakiem. To on przepędzał faryzeuszy - czyli takich ówczesnych Rydzyków. To on stworzył pierwsze komuny. To on nawoływał do powszechnej równości i dzielenia się z bliźnimi. To on zachęcał do wyrzeczenia się dóbr doczesnych. To on wyganiał handlarzy ze swiatyń i pierwszym którego by dziś wychłostał byłby Rydzyk a potem Głódź.
  Rydzyk jest nikim innym jak współczesnym faryzeuszem. Zblatowanym z okupantem klechą który wydał Chrystusa na śmierć. Gdyby pojawił się dziś Chrystus na ziemi a Kaczyński byłby piłatem skazaliby go na smierć. Twierdzenie że Rydzyk jest belzebubem w sutannie tez nei byłoby dalekie od prawdy. Ten człowiek nie widzi niczego poza blaskiem złota i szelestem banknotów. Dopóki Kościół toleruje tego hochsztaplera moja noga nigdy w żadnej światyni na mszy nie postanie.

 • js08836

  Oceniono 77 razy 63

  Ciekawe co pan rydzyk dobrego uczynił dla nowo narodzonych, ale niepełnosprawnych dzieci ? Dysfunkcje ruchowe i porażenie mózgowe, to najbardziej drastyczne przykłady. No to ile milionów zł. przelał na konta fundacji zajmujących się tym problemem. Jego motto, to brać, brać , nie oddawać nic.

 • pas964

  Oceniono 66 razy 56

  Najśmieszniejsze jest to, że facet nawet nie chce państwa wyznaniowego tylko państwa płacącego bez ograniczeń na kościół a przede wszystkim na niego. Faryzeusz, grób pobielany to chyba za mało.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 60 razy 52

  Jakże pięknie zaczyna się PiS dzielić.
  PiS dzieli się panie prezesie, PiS.dzieli się pański plan.

 • barakuda62

  Oceniono 47 razy 41

  A to media sqrvysyna nie starczają tylko jeszcze TVPiS ma pełnić rolę totalnego ogłupiacza ?

 • dziadekjam

  Oceniono 53 razy 37

  "- Pokazywanie rzekomych skandali w Kościele, księży jako najgorszych, że to pedofile, homoseksualiści i nie wiem kto jeszcze - komentował."
  =====================================
  Pewnie jeszcze te kłamliwe media podadzą, że Tadeusz Rydzyk nie kocha pieniędzy...:-)

 • g.lesio

  Oceniono 51 razy 37

  Rządzący dawajcie kasę i to dużo i róbcie to co wam każę, moim ludziom dajcie czołowe miejsca na listach wyborczych i to dużo bo inaczej każę by moje "owieczki" głosowały na nową partię i stracicie władzę.
  Szantaż Rydzyka jest oczywisty. Chce współrządzić Polska a przy sposobności rozwijać swoje imperium
  Środek Europy i XXI wiek. Włosy stają dęba.

 • munaciello

  Oceniono 50 razy 32

  Ty, zakłamany "inkasencie", już dawno odszedłeś od chrześcijaństwa w stronę kapitalizmu budowanego na oszustwie i wyłudzeniach.
  A jeśli chodzi o marksistów i lewactwo, to jak się mają nadajniki na Uralu?
  Prezes już ci ich nie wypomina?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX