Rocznica stanu wojennego. Kaczyński złożył kwiaty m.in. na grobie Kuronia i ks. Popiełuszki

Jarosław Kaczyński uczcił rocznicę stanu wojennego. Odwiedził groby zasłużonych, m.in. ks. Jerzego Popiełuszki czy Zbigniewa Romaszewskiego. Prezes PiS złożył też kwiaty na grobie Jacka Kuronia.

37 lat minęło od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i pamiętnego wystąpienia Wojciecha Jaruzelskiego w telewizji. W związku z tym w Pałacu Prezydenckim wręczono odznaczenia działaczom opozycji antykomunistycznej. Odznaczenia państwowe w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek, który wyjaśnił, że Krzyże Wolności i Solidarności to wyraz wdzięczności za walkę o niepodległą Polskę.

Jarosław Kaczyński złożył kwiaty na grobie Jacka Kuronia

Rocznicę uczcił też Jarosław Kaczyński. Prezes PiS złożył kwiaty przy grobie księdza Jerzego Popiełuszki przed kościołem świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Liderowi partii towarzyszyła między innymi wicepremier Beata Szydło i szef MON Mariusz Błaszczak. 

Później politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili warszawskie Powązki. Jarosław Kaczyński złożył kwiaty przy grobach Ryszarda Kuklińskiego, Zbigniewa Romaszewskiego i Jacka Kuronia.

Prezes PiS był też na Placu Piłsudskiego oraz przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej. Wraz z delegacją złożyli kwiaty pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Więcej o:
Komentarze (184)
Rocznica stanu wojennego. Kaczyński złożył kwiaty na grobie Kuronia
Zaloguj się
 • goodwater1

  Oceniono 64 razy 48

  Od Kuronia to się odstosunkuj, masz pomnik Jankowskiego w Gdańsku to tam jedź.

 • Mr. X

  Oceniono 57 razy 45

  Położył kwiaty na grobie Jacka Kuronia ?
  Nie wierzę w czyste intencje Jarosława Kaczyńskiego vel TW Balbina.

 • franz_v

  Oceniono 57 razy 45

  Kaczyński:
  13 grudnia - nie śpij do południa!

  Tyle w temacie rocznicy.

 • burn74

  Oceniono 42 razy 34

  Pan Jarek - ostatni Polak,który dowiedział się,że wprowadzono stan wojenny ?

 • iskander36

  Oceniono 35 razy 31

  Wzruszające.. I który to już raz Gnijący złożył kwiaty na grobie Jacka Kuronia ? Ach, przecież to wybory za pasem i trzeba pomyśleć o kolejnym ociepleniu wizerunku.... To tak jak z Tymczasowym Wawelskim, który (co roku ?) jeździł do Katynia… Och, przecież to też był rok wyborczy…. Że też Gnijące Zombie z Żoliborza nie poskramiało radnych PiS-u protestujących przeciw honorowaniu Kuronia w swoich miastach. Goń się śpiochu ! CHWDP-rezesowi.

 • extrafresh

  Oceniono 32 razy 28

  Spał do południa.

  To normalne tego dnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX