Poranna rozmowa Gazeta.pl z Robertem Biedroniem (13.12.2018)

Gościem Porannej rozmowy Gazety.pl był Robert Biedroń, były prezydent Słupska, który tworzy nowe ugrupowanie polityczne o nieznanej jeszcze nazwie. - Wyjechałem w Polskę, żeby pisać program z Polkami i Polakami - powiedział polityk.

Pytany o program nowej partii, Robert Biedroń dość ogólnie nakreślił postulaty ugrupowania. - Będzie tam idea państwa, w którym nikt nie jest pozostawiony z tyłu, państwa, które respektuje rozdział państwa od Kościoła, w którym szanuje się nasz ekosystem i walczy się ze smogiem, państwa, w którym wyrównujemy się szanse do dobrej powszechnej edukacji, gdzie każdy ma dostęp do dobrej służby zdrowia - powiedział. 

Konkretniej odniósł się do programu 500 plus. - Zostawię 500 plus, ale z pewnymi korektami, np. taką, że matki samotnie wychowujące dzieci również będą dostawały to wsparcie. Powinniśmy zracjonalizować 500 plus tak, żeby środki trafiały do tych, którzy ich naprawdę potrzebują. - stwierdził. - Likwidacja 500 plus lub zabranie go bezrobotnym byłoby niesprawiedliwe - dodał.

Jak mówi Robert Biedroń, program jest cały czas na etapie tworzenia. - Po to spakowałem plecak i wyjechałem w Polskę, żeby pisać program z Polkami i Polakami. Wybrałem rozmowę z ludźmi i razem z nimi będę pisał ten program - zapewnił. Nadmienił, że efekty tej pracy poznamy 3 lutego na konwencji nowej partii, która odbędzie się na warszawskim Torwarze. - Zmienimy oblicze tej ziemi - żartował.

Zapewnił, że kiedy dojdzie do władzy, "będzie robił to, w czym jest dobry". - Będę realizował obietnice - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (147)
Robert Biedroń w rozmowie z Gazeta.pl: Zostawię 500 plus, ale z pewnymi korektami
Zaloguj się
 • kelo

  Oceniono 31 razy 19

  Panie Biedroń, czy wycofa Pan religię ze szkół. zlikwiduje Fundusz Kościelny, opodatkuje księży i, przynajmniej, postara się o zerwanie konkordatu. Innych oczekiwań nie mam.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 12 razy 8

  Robert, kiedy ty będziesz mógł decydować ? Bo w dającej się przewidzieć przyszłości to chyba nie.

 • balcerowicz_musi_wrocic

  Oceniono 10 razy 6

  Socjalizm TAK, wypaczenia NIE.

 • kat_ja1

  Oceniono 6 razy 6

  "zabranie go bezrobotnym byłoby niesprawiedliwe" - Niesprawiedliwe? Ciekawe skąd rząd i tacy prezyd(ę)ci nabraliby pieniędzy, gdyby każdy był bezrobotny i tylko oczekiwał pieniędzy? No chyba, że sami by dali w własnej kieszeni.

 • niknejm

  Oceniono 14 razy 6

  Zabranie 500+ bezrobotnym byłoby niesprawiedliwe...
  Aha... Czyli nadal finansujemy patologię. No super. Tylko... po co?

 • andrzejkot79

  Oceniono 28 razy 6

  Zahlgloduje na wszystkich tylko nie na PIS. Życzę sukcesów panu Biedroniowi. Politycy PISu są umoczeni do końca swoich dni.

 • zzz098

  Oceniono 13 razy 5

  Czy ktoś w końcu zdecyduje się powiedzieć, że zabierze 500+? To bezczelne rozdawnictwo pieniędzy pochodzących z podatków pracujących i emerytów. Ten dodatek na dziecko powinno się zmniejszyć do 180 zł, za to dać na każde dziecko. Nie może być tak, że zasiłek za trójkę dzieci to jest tyle ile wynosi w naszym kraju pensja! W innych krajach jest to 1/10 pensji i u nas też tak powinno być. Tak wysoki zasiłek jak 500 zł demotywuje do pracy. Nie może być tak, że pracujący i emeryci utrzymują dzieciatych nierobów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX