Poseł Brejza ustalił, co się dzieje z rozbitą w Oświęcimiu limuzyną Beaty Szydło

Poseł PO Krzysztof Brejza postanowił sprawdzić, co się dzieje z rozbitą w wypadku w Oświęcimiu rządową limuzyną, którą jechała Beata Szydło. Jest oburzony niedbałością Służby Ochrony Państwa.

Poseł Krzysztof Brejza napisał do Prezes Sądu Rejonowego w Oświęcimiu pismo, w którym pyta, co się stało z zakupionym za 2,5 mln złotych rządowym audi A8, które zostało rozbite w wypadku, w którym uczestniczyła premier Beata Szydło. Dostał pismo z odpowiedzią.

Co się dzieje z rządową limuzyną Beaty Szydło po wypadku w Oświęcimiu?

Prezes Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Elżbieta Witkowska, napisała w piśmie do posła Brejzy, co obecnie dzieje się z rozbitym w wypadku rządowej kolumny audi. Podkreśla:

Wymieniony wyżej samochód jest przechowywany w sposób właściwy dla tego rodzaju dowodów rzeczowych.

Posła uderzyła jednak informacja, że za zabezpieczenie limuzyny odpowiedzialni byli małopolscy policjanci, a Służba Ochrony Państwa nie przekazała do Sądu Rejonowego żadnych informacji, w jaki sposób pojazd powinien zostać zabezpieczony, ani nie zgłosiła się po takie informacje do serwisu producenta auta.

Poseł napisał:

SOP nie przekazuje instrukcji ws.zabezpieczenia auta, które prawie 2 lata stoi „na kołkach”.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Onet, policjanci z Małopolski zadbali o to, by auto po wypadku trafiło do specjalnie przygotowanego w tym celu garażu tak, by nie doszło do dalszej korozji.

W rozmowie z Onetem poseł Berejza powiedział:

Szokujące jest to, że SOP nie ma pojęcia, co dzieje się z pojazdem o wartości 2,5 mln złotych. Nie interesuje służby, co się z samochodem dzieje i nie wydają żadnych wytycznych przez dwa lata. Szacunek dla policjantów, którzy tak dobrze zabezpieczyli samochód.

Po czym podkreślił, że jego zdaniem SOP powinien lepiej zadbać o zabezpieczenie auta kupionego za publiczne pieniądze:

To jeden z najdroższych pojazdów w historii polskiej motoryzacji zakupionej za pieniądze podatnika.

Wypadek rządowej kolumny w Oświęcimiu

Auto, o które dopytywał poseł PO zostało rozbite w wypadku, do którego doszło 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu. Rządowa kolumna składająca się z trzech aut zaczęła wyprzedzać czerwonego fiata seicento, którego kierowca przepuścił pierwsze auto. Potem zaczął skręcać w lewo i chwilę potem doszło do zderzenia z limuzyną, w której jechała Beata Szydło. Rządowy samochód uderzył w drzewo.

Ówczesna premier odniosła w wyniku wypadku poważne obrażenia i trafiła do szpitala, choć początkowo donoszono, że nie doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Beata Szydło miała jednak złamany mostek i obustronne złamanie kilku żeber ze zranieniem opłucnej. Doszło też do stłuczenia serca i miąższu płucnego. Poza nią w wypadku ucierpieli też dwaj funkcjonariusze BOR.

Kierowcę seicento oskarżono o nieumyślne spowodowanie wypadku, on jednak nie przyznaje się do winy, zaś jego obrońca nie zgadza się na ugodę. W sprawie odbyło się właśnie posiedzenie w Krakowie, na którym zeznawała Beata Szydło - donosi TVN24. Treść jej zeznań jest niejawna, jednak wiadomo, że była premier po 45 minutach opuściła sąd. Nie stawiła się też na pierwszym przesłuchaniu, które odbyło się wcześniej w Oświęcimiu.

Więcej o:
Komentarze (242)
Poseł Krzysztof Brejza ustalił, co się dzieje z rozbitą w Oświęcimiu limuzyną Beaty Szydło
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 84 razy 70

  Rdzewieje jak stępka w stoczni.
  Ale Zieliński ma dużo obowiązków. Dba o własny wizerunek, co tam fura za kilka baniek.
  Straszne to było Bizancjum w KGP, tam to były wałki. I bidety!

 • edek40

  Oceniono 67 razy 63

  Jak tam PiSowskie trolle. Nie lubicie Brejzy, nie? Ciągle znajduje kolejne świństwa waszych mocodawców, nie? To boli.
  Ale cieszcie się, że jest. Srebrniki wpadają...

 • remo29

  Oceniono 56 razy 50

  Chrzanowski kupiłby sobie takich dziesięć i jeszcze by mu na waciki zostało.
  Ale chwilowo nie ma gdzie jeździć.

 • cozano

  Oceniono 61 razy 49

  Co ma się przejmować SOP, przecież mocodawcy mają do dyspozycji cały budżet. Co za problem kupić następną limuzynę?

 • pan.szklanka

  Oceniono 56 razy 44

  Pociąć na relikwie i sprzedawać po parafiach na pamiątkę cudownego ocalenia.
  Parafrazując Morawieckiego i Kurskiego - ludzie są tak głupi, że to kupią.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 54 razy 42

  Nic nie robią bo traktują wrak jak relikwie. Wiadomo, pazerna niewiasta hulała nim po ojczyźnie. Zaraz pielgrzymki i oficjalne audiencje będą go nawiedzały.

 • cleryka

  Oceniono 41 razy 39

  Przejęłoł PiS "Państwo w ruinie",ale już w kilka miesięcy póżniej,kupują auta dla Rządu po 2 i pół miliona złotych."Audi 8 stoi rozbite przez borowców Beci,stoi półtora roku stoi w garażu,bo proces,nie wiadomo czemu trwa tak długo i komu to służy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX