Wojciech Kwa郾iak o "parasolu ochronnym polityk闚" nad SKOK Wo這min: Nie by這 to niewidoczne

- Na pewno nie by這 to niewidoczne - tak Wojciech Kwa郾iak odpowiada na pytanie o "parasol ochronny polityk闚 nad SKOK Wo這min". By造 wiceszef KNF opowiedzia te o szczeg馧ach brutalnego pobicia z 2014 r.

Wojciech Kwaśniak był gościem "Faktów po faktach". W programie opowiedział o szczegółach ataku na niego, do którego doszło w 2014 r. Były wiceszef KNF jest przekonany, że ma to związek z jego działalnością. Kwaśniak był pytany, czy nad SKOK Wołomin istniał "parasol ochronny polityków".

Kwaśniak o "parasolu ochronnym" nad SKOK Wołomin

- Na pewno nie było to niewidoczne - stwierdził i wyjaśnił: - Ta kasa wydawała swój własny dziennik o ogromnym nakładzie, co niewątpliwie musiało być związane z kosztami, współpracowała z wieloma osobami oraz była organizatorem wielu przedsięwzięć o charakterze ogólnokulturalnym i społecznym w regionie.

Kwaśniak przypomniał też, że do 2012 r. to senator Grzegorz Bierecki, jako prezes Kasy Krajowej odpowiadał za nadzór nad SKOK-ami. - Pod domem zostałem zaatakowany przez zamaskowanego, wysokiego mężczyznę, który uderzył mnie w głowę ciężkim przedmiotem. Nie straciłem przytomności, zacząłem z nim walczyć. On starał się wszystkie uderzenie kierować w moją głowę. Tym przedmiotem okazała się ciężka pałka metalową - opowiadał. 

"Wybrano opcję bezpośredniego zamachu na moje życie"

W pewnym momencie napastnikowi ściągnął kominiarkę. Ten zaczął uciekać. - Zdaniem biegłych i prokuratury w Gorzowie wyłącznie wielkiemu szczęściu i temu, że aktywnie się broniłem i nie straciłem przytomności zachowałem swoje życie. Odniosłem bardzo ciężkie obrażenia głowy ze złamaniem czaszki włącznie. Tylko w obrębie twarzy założono mi ponad 40 szwów - mówił. 

Jak twierdzi, z akt sprawy wynika, że przestępcy rozpatrywali przed pobiciem "inne opcje". - Opcję bezpośredniego dotarcia do mnie, nieudaną, przez inne osoby (…) publicznego skompromitowania mojej osoby - okazało się to niemożliwe... Stąd wybrano opcję bezpośredniego zamachu na moje życie, żeby trwale bądź na długi czas usunąć mnie z nadzoru nad rynkiem finansowym - powiedział. 

Wi璚ej o:
Komentarze (113)
Wojciech Kwa郾iak o "parasolu ochronnym polityk闚" nad SKOK Wo這min
Zaloguj si
 • flemming

  Oceniono 56 razy 52

  SKOK闚 jak socjalizmu bronili: Lech Kaczy雟ki, Andrej Dupu, Jaros豉w Kacz雟ki, Grzegorz Bierecki, Jacek Sasin - opozycjo co z tym robisz? Kopacz da豉 dupy z Ziobro przed Trybuna, szczerz帷y implanty daje dupy w sprawie SKOK i KNF. Taka mamy opozycj, walcz帷 o sto趾i wewn徠rz opozycji.

 • justas32

  Oceniono 48 razy 46

  Wreszcie ukaza si dawno zapowiadany przez polityk闚 PiS UKxD ...

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 44

  Norm jest 瞠 za ochron si p豉ci a SKOK by pod ochron pis , i wszystko staje si jasne

 • justas32

  Oceniono 35 razy 33

  秧dam powo豉nia 奸edczej Komisji Sejmowej ds. finansowania PiS ...

 • justas32

  Oceniono 31 razy 29

  Podobno Pan Birecki zamierza pope軟i samob鎩stwo. Ciekawe czy o tym wie ...

 • komentarz.satyryczny

  Oceniono 30 razy 28

  Tak, tak PiS broni SKOK闚 przed nadzorem KNF jak niepodleg這軼i. Sam pami皻am jedn z debat w Sejmie. Ale oczywi軼ie to KNF "rozzuchwala przest瘼c闚" wed逝g Ziobry. Czy瘺y wreszcie odnalaz si przest瘼czy uk豉d?

 • dzi1a

  Oceniono 27 razy 27

  a czy ten spocony od biegania od banku do banku kole kt鏎y odziedziczy po swojej babci 60-70 mln w ko鎍u w jakim banku ulokowa te gor帷e jak kartofle marno軼i ?

 • fakiba

  Oceniono 25 razy 25

  Brali wszyscy w pis kt鏎zy mieli w tej sprawie co do powiedzenia a szczeg鏊nie ci z kancelarii LK

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX