Nowy sondaż CBOS: PiS trzyma się mocno, ale PO zyskuje. Reszta z jednocyfrowym wynikiem

CBOS opublikowało nowy sondaż dotyczący nadchodzących wyborów parlamentarnych. Wynika z niego, że gdyby odbyły się one już teraz, wygrałby PiS. PO zaliczyło jednak wzrost o trzy punkty procentowe.

Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało dane pozyskane podczas sondażu prowadzonego między 29 listopada a 9 grudnia tego roku. Pytano o to, na jaką partię zagłosowaliby ankietowani, gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się już teraz. 

CBOS. PiS ze spadkiem, PO ze wzrostem

Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że w układzie sił nie ma wielkich zmian - największym poparciem cieszą się Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska.

41 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość, gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się już w grudniu. Na Platformę Obywatelską chciałoby natomiast zagłosować 24 proc. osób. Jak podaje CBOS, w stosunku do poprzedniego sondażu Prawo i Sprawiedliwość zaliczyło spadek - 1 punkt procentowy, a Platforma wzrost - o 3 punkty procentowe.

Dalej znajdują się partie z jednocyfrowym poparciem - PSL (7 proc.), Kukiz'15 (5 proc), SLD (4 proc.), Wolność (3 proc.), Nowoczesna (2 proc.), Partia Razem (1 proc.), Partia Zieloni (1 proc.), Ruch Narodowy (1 proc.). Tylko 2 proc. wybrałoby inną partię, a 10 proc. było niezdecydowanych.

Z danych zabranych przez CBOS wynika również, że 75 proc. badanych zadeklarowało, że poszłoby na wybory parlamentarne, gdyby miały odbyć się już w grudniu. To tyle samo, co w dwóch poprzednich badaniach. 

Więcej o:
Komentarze (263)
Nowy sondaż CBOS: PiS trzyma się mocno, ale PO zalicza wzrost
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 98 razy 76

  Jest afera i kłopoty PiS, jest dyżurny CBOS który od razu udowadnia, że naród z partią :)

 • ar.co

  Oceniono 76 razy 52

  Czyli elektorat PiS-u to tacy sami kłamcy i złodzieje, jak cały PiS. Skoro pisowskie kłamstwa i złodziejstwo mu nie przeszkadzają.

 • mariuszet

  Oceniono 38 razy 32

  To dziwne czemu te 41% nie głosował na PiS w ostatnich wyborach ? Moze CBOS firma państwowa to skomentuje ?

 • kapitan_kloss

  Oceniono 42 razy 28

  W przypadku CBOS nalezy odjąć rządzącym 5-7% i dodać tą liczbę drugiej w kolejności.

 • seppuku

  Oceniono 39 razy 27

  CBOS, IPN, CBA, TVP.SA do likwidacji, szkoda pieniędzy podatników na utrzymywanie tych szkodników.

 • czechy11

  Oceniono 34 razy 24

  Darujcie sobie te głupoty produkowane przez CBOS. Oni już dawali 45% PiS w wyborach samorządowych, łeb w łeb w drugiej turze Jakiemu i zwycięstwo Wassermman.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX