PiS nie zgodzi się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej? Sondaż: większość jest przeciwna

"Rzeczpospolita" zleciła SW Research sondaż o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Wyniki ankiety pokazują, że osoby popierające wprowadzenie zakazu aborcji są w znacznej mniejszości.

Serwis rp.pl zlecił sondaż, w którym uczestników pytano, czy ich zdaniem prawo antyaborcyjne powinno zostać zaostrzone.

Badanych dobrano tak, by grupa była reprezentatywna dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania. Wyniki tego krótkiego badania pokazują, że wbrew postulatom Fundacji Życie i Rodzina, zdecydowana większość Polaków nie chce, by wprowadzono zakaz aborcji.

Wyniki sondażu o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego

Wyniki sondażu pokazują, że zaledwie 12 procent biorących w badaniu osób uważa, iż ustawa antyaborcyjna powinna zostać zaostrzona. 14 procent osób nie ma na ten temat zdania, a 25,8 procent osób uważa, że ustawa powinna zostać w niezmienionej formie. Przeważająca większość opowiada się za złagodzeniem antyaborcyjnego prawa - w ten sposób odpowiedziało 48,1 procent uczestników sondażu.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 grudnia na grupie 800 osób.

Kaja Godek: "Politycy PiS nie robią nic, aby dobre prawo weszło w życie"

Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina bardzo usilnie domaga się uchwalenia obywatelskiego projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję", który zakłada zakaz przeprowadzania aborcji ze względu na nieodwracalne upośledzenie płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Pod projektem zebrano 830 tys. podpisów.

Kilka dni temu Godek napisała w tej sprawie list otwarty do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Wydrukowano go w "Naszym Dzienniku", a autorka pisze w nim, że "politycy (...) od miesięcy nie robią nic, aby dobre prawo weszło w życie".

Więcej o:
Komentarze (120)
Sondaż o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Badani są w większości przeciwni
Zaloguj się
 • martha.wise

  Oceniono 45 razy 37

  Pani Godek nie spocznie dopóki jej osobiste nieszczęście nie stanie się udziałem większości polskich rodzin.

 • czechy11

  Oceniono 35 razy 31

  Powoli i nieuchronnie nadchodzi kres rozpasania kościoła katolickiego w Polsce. Mimo ataku kościoła na demokracje za pomocą usłużnych kundelków z PiS i innych prawackich klerofaszystów skala deprawacji kościelnych bo zow jest tak ogromna ze nawet najgłupsi zaczynaja przecierać oczy czym jest ta pogranicza ja która tyle zlawyradzila Polsce.

 • szats69

  Oceniono 30 razy 26

  Ale zwróćcie uwagę na propagandę środowisk anty choice - oni udają, że występują w imieniu ludu. Udają, że ludzie tego chcą bo zebrali milion podpisów. Pieprzeni kłamcy i fundamentaliści.

 • jurek4491

  Oceniono 30 razy 24

  PiS da przed wyborami do euro-parlamentu i do sejmu będzie RŻNĄĆ GŁUPA i udawać ŁADODNEGO BARANKA bo w ostatnim czasie zrobiło im się bardzo gorąco w majtkach .

 • sabriel

  Oceniono 24 razy 22

  Oczywiście, że osoby popierające absolutny zakaz aborcji to znikoma mniejszość, ale bardzo krzykliwa. Głównie towarzystwo kościółkowe plus fanatycy tacy jak Godek. Normalna większość społeczeństwa tych absurdów nie popiera. Są różne sytuacje życiowe i to kobieta ( razem ze swoim partnerem) powinna ostatecznie decydować. Kaczyński wie, że na aborcji może się ostro przejechać i dlatego będzie to blokował.

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 24 razy 20

  I co z tego, że normalni są przeciw? Sukienkowi pedofile są za....... i po wyborach się ziści jak kaczyński pouczył swoich dupowlazów! O tym chyba już wiadomo? Jeszcze nie? No, to wybory po drodze obywatele i obywatelki, PAMIĘTAĆ O WYBORACH!!!

 • antropoid

  Oceniono 21 razy 19

  NAGLE się okazało, że duża część społeczeństwa ma w d... urojoną "IV RP" - katokomunistyczny, zacofany kołchoz pisiorów i kleru - więc gacie "silnej władzy" miękną i trzeba udawać zawieszenie budowy... :)))

 • dziadekjam

  Oceniono 26 razy 18

  No proszę! Jedno słówko nadprezesa i już radykalizm PiSlamistów zredukowany...:-)_

 • yankes1968

  Oceniono 18 razy 16

  Wszystkie partie wyciągają tego diabła z kapelusza, potem go chowają, bo kobiety zaczynają szumieć, albo jest przed wyborami i boją się utraty głosów a wiedzą doskonale, że to pomysł, który znajduje poklask w wąskim gronie idiotów. I tak w kółko. Dlaczego to robią? Bo każda nasza kolejna władza, zapomina kto im płaci i ma w d. opinię społeczną, tylko wsłuchuje się w ghłos biskupów i spełnia ich polecenia. Taką mamy władzę od 30 lat. Lokajską wobec kościoła, arogancką wobec obywateli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX