Przecieki z posiedzenia PiS w Jachrance. Kaczyński mówił o dyscyplinie medialnej i aborcji

Jarosław Kaczyński w zamkniętej części posiedzenia PiS w Jachrance wydał posłom swojego klubu wytyczne na czas kampanii wyborczej w 2019 r. Politycy obozu rządzącego mają odpuścić w sprawie aborcji oraz "uważać na to, co się pisze w internecie"

W piątek rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie PiS w Jachrance. Po pierwszej, dostępnej dla mediów części, odbyło się spotkanie zamknięte. Polska Agencja Prasowa, powołując się na własne źródła, podaje, jakie tematy pojawiły się za zamkniętymi drzwiami.

Kaczyński o aborcji i dyscyplinie medialnej

Według dziennikarzy PAP Jarosław Kaczyński zalecał posłom, by nie walczyć w Trybunale Konstytucyjnym o przepisy zakazujące aborcji ze względu na ciężkie wady płodu. - Prezes Kaczyński mówił, aby powstrzymać się w walce o tę sprawę, aby nie naciskać na Trybunał Konstytucyjny - mówi PAP jeden z polityków. 

Kaczyński miał instruować też posłów, co do ich zachowania w mediach. - Poruszył też temat dyscypliny medialnej, aby powstrzymać się od kontrowersyjnych wypowiedzi. Uważać na to co się pisze w internecie, czy co się mówi w mediach - mówi kolejny rozmówca PAP.

Z kolei Jacek Sasin w rozmowie z reporterem RMF FM powiedział, że nie było mowy o rekonstrukcji rządu. - W dającej się przewidzieć przyszłości żadnego tematu zmian w rządzie nie ma w perspektywie 2019 roku - powiedział. 

Szef komitetu stałego rady ministrów stwierdził też, że w Jachrance nie rozmawiano o Ruchu Prawdziwa Europa, za którą, według medialnych spekulacji, stać ma o. Tadeusz Rydzyk. - W tej chwili jest to raczej coś bardziej hipotetycznego (...). Trudno się też do tych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej jakoś odnosić - powiedział Sasin.

"Promil tamtych afer"

Jarosław Kaczyński w Jachrance pod Warszawą na rozpoczęcie dwudniowego posiedzenia klubu PiS wygłosił "specjalne oświadczenie". Na posiedzeniu omawiana ma być przyszłość partii. Przed tym w publicznym wystąpieniu Kaczyński przekonywał, że przed ważnym rokiem wyborczym największym zagrożeniem dla PiS jest obecnie mówienie, że PiS i PO są takie same. - Po pierwsze jest różnica w reakcji na zło. (...) Nasza działa zgodnie z zasadami prawa, uczciwości i przyzwoitości. Nasi przeciwnicy może często mają te słowa na ustach, ale w praktyce nie ma cienia tego rodzaju działania. To jest ta pierwsza różnica - powiedział Kaczyński i dodał, że obecne afery to "promil tamtych afer".

Więcej o:
Komentarze (547)
Są przecieki z zamkniętego spotkania PiS w Jachrance. Kaczyński mówił m.in. o aborcji
Zaloguj się
 • goupille

  Oceniono 126 razy 112

  Profesor W. Sadurski.
  Oskarżam:
  Jarosława Aleksandra Kaczyńskiego, urodzonego 18 czerwca 1949 r. w Warszawie, o to, że kierując wykonaniem czynów zabronionych przez inne osoby, w szczególności pełniące funkcje prezydenta RP, premiera, ministrów, prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz posłów i senatorów wybranych z list partii pod nazwą "Prawo i Sprawiedliwość", dopuścił się sprawstwa kierowniczego nakierunkowanego na zmianę ustroju konstytucyjnego RP przez obalenie zasad demokratycznego państwa prawnego (art. 2 Konstytucji RP) oraz podziału i równoważenia się władz (art. 10 ust. 1 Konstytucji RP), skupiając całą władzę publiczną w swoich rękach, a zatem sprawstwa kierowniczego dotyczącego zbrodni zamachu stanu, o której mowa w art. 127 kodeksu karnego; ponadto o publiczne znieważenie grupy ludzi przez ogłoszenie, że potencjalni imigranci są nosicielami groźnych zarazków, czym popełnił przestępstwo z art. 257 kk (publiczne znieważenie grupy ludzi).

 • Oceniono 106 razy 94

  Tam się zastanawiano co zrobić z kolejnymi nagraniami Czarneckiego. Nie na darmo postawili mumie, żeby bredziła farmazony do ciemnego ludu. Odwłok mumii się już pali.

 • skandy5

  Oceniono 94 razy 84

  Aresztowano kilkoro ludzi TYLKO po to prezes w Jachrance migl powiedziec ze KNF ze SKOKami to afera PO. To jest niewyobrazalny skandal. Minister sprawiedliwosci do dymisji. Takich spraw zresztą juz sie kilka nagromadzilo

 • js08836

  Oceniono 80 razy 70

  Spotykają się za pieniądze podatnika, ale za zamkniętymi drzwiami. Muszą mieć sporo za pazurami, że unikają mediów.

 • 270203mk

  Oceniono 82 razy 68

  W roku wyborczym muszą troszkę złagodzić swoje oblicze. Może znowu ktoś się nabierze na tę prezesowską, wyszukaną socjotechnikę.

 • hiperon59b

  Oceniono 67 razy 61

  Panie Prezesie, PiS i PO nie są takie same. PiS jest tak bardzo podsiębierny i tak drenuje z kasy Polskę, że porównanie do PO to jak mrówkę do słonia (dla wyjaśnienia, mrówka to PO a słoń to PiS). Rada dla Prezesa; proszę na kilka dni zrezygnować z otoczenia lizusów i karierowiczów i wyjść do ludzi albo posłuchać sąsiadów (zapomniałem, Prezes nie ma sąsiadów bo w promieniu 100 metrów od jego domu są tylko lokale i domy wynajęte dla zaufanych ludzi PiS) wtedy może do pana dotrze że te krętactwa pisiej zgrai do niczego dobrego nie doprowadzą.

 • kajetan907

  Oceniono 59 razy 55

  Przed sądem będzie udawał schorowanego staruszka który nic nie pamięta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX