Kaczyński w Jachrance: To PO łamała konstytucję, a obecne afery to "promil poprzednich"

- Jeśli chodzi o Trybunał Konstytucyjny, to nie my złamaliśmy konstytucję. To nasi poprzednicy ją złamali - przekonywał na spotkaniu klubu PiS Jarosław Kaczyński. Mówił, że obecna władza walczy z aferami, w przeciwieństwie do poprzedniej.

Jarosław Kaczyński w Jachrance pod Warszawą na rozpoczęcie dwudniowego posiedzenia klubu PiS wygłosił "specjalne oświadczenie". Na posiedzeniu omawiana ma być przyszłość partii. Przed tym w publicznym wystąpieniu Kaczyński przekonywał, że przed ważnym rokiem wyborczym największym zagrożeniem dla PiS jest obecnie mówienie, że PiS i PO są takie same.  

Kaczyński powiedział, że "być może najgroźniejszym dziś stosowanym rodzajem socjotechniki jest mówienie, że PiS i PO to takie same partie". - To musimy odrzucić - mówił.

Jarosław Kaczyński w Jachrance: "Afer było więcej"

Prezes PiS ocenił, że "są dwie główne różnice" między tymi partiami, w reakcji na afery i w ich skali.

 Po pierwsze jest różnica w reakcji na zło. (...) Nasza działa zgodnie z zasadami prawa, uczciwości i przyzwoitości. Nasi przeciwnicy może często mają te słowa na ustach, ale w praktyce nie ma cienia tego rodzaju działania. To jest ta pierwsza różnica

- mówił Kaczyński. Drugą różnicą ma być skala afer za rządów PiS i PO. - Afera VAT to nie była afera rozproszona, tolerowana przez rząd. To była afera tego rządu. I jest kwestia odpowiedzialności tego rządu i jego szefa. I gdyby to była ta jedna afera, to by starczyło, by mówić, że jest kolosalna różnica. A tych afer było więcej - zapewniał. 

- My z aferami walczymy, jeśli afery się zdarzają, nie lekceważmy tego, ale ich wymiar to nie jest pewnie promil tamtych afer. Całkowicie brak podstaw do mówienia: oni i wy jesteście tacy sami - powiedział Jarosław Kaczyński.  Przypomnę wydarzenia z ostatnich tygodni. Jak szybko ten pan, który jest już tylko prezentowany jedną literą nazwiska, musiał ustąpić - dodał.

"To PO łamało konstytucję"

- Jest kolejna kwestia, już od trzech lat, tego wmawiania, że my łamiemy konstytucję. Tłumaczyliśmy to wielokrotnie. Jeśli chodzi o Trybunał Konstytucyjny. To nie my złamaliśmy konstytucję. To nasi poprzednicy ją złamali - mówił prezes PiS.

- To, co zrobiliśmy (w sprawie TK - red. ), robiliśmy w pełnej zgodzie z prawem. Mieliśmy taki obowiązek. Nie mogliśmy tolerować łamania konstytucji - zapewnił.
 - Prawo i Sprawiedliwość w żadnym przypadku konstytucji nie łamało - dodał.

- A jak było z konstytucją przez 8 lat rządów PO-PSL, to wszyscy wiemy. Łamano ją bez przerwy. Łamano też prawa człowieka. Weźmy na przykład operację "widelec". Zatrzymano kilkaset osób, a następnie się nad nimi znęcano. Może nie nad wszystkimi, ale nad znaczną częścią - mówił w trakcie wystąpienia.

- Nie mamy się czego wstydzić. Nie my strzelaliśmy do górników. Nie my otaczaliśmy małe dzieci w wózkach i nie trzymaliśmy ich na upale. Jeśli ktoś w Polsce łamał konstytucję, to robili to nasi przeciwnicy

- stwierdził.

Prezes PiS mówił, że w nadchodzącym roku odbędą się wybory, które "zdecydują o losach Polski" i zapewnił, iż Zjednoczona Prawica dąży do tego, aby Polska osiągnęła poziom życia krajów Europy Zachodniej. Zaznaczył, że aby to się udało, potrzebne są między innymi sprawne państwo i jego instytucje, polityka antykryzysowa, własna waluta i podmiotowa przynależność Polski do Unii Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (395)
Kaczyński: PO łamała konstytucję, obecne afery to "promil poprzednich"
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 74 razy 64

  Coś jakby frustracją i pretensjami powiało...
  czyżby suweren zawiódł p.jarka, bo nie rozumie jak wiele dla niego robi?!

 • kunwyscigowy

  Oceniono 66 razy 58

  Jaruś nie teraz!!! - tłumaczył będziesz się, przed Trybunałem Stanu - teraz jeszcze za wcześnie!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 55 razy 47

  kaczuś... pierdu, pierdu, pierdu..
  tyle mniej więcej w formie komentarza, dla was zasrani złodzieje i klechowskie czopki

 • jpy1

  Oceniono 48 razy 42

  Czekam na to jak Chrzanowski zacznie sypać kurduplu. A wtedy ty i ta cała twoja żałosna banda złodziei i oszustów pójdzie siedzieć!!!

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 47 razy 39

  PO 3 latach NIKT nie wierzy już tym antypolskim chochołom, tańczącym jak im Rydzyk zagra.

 • antoszek22

  Oceniono 42 razy 36

  My nie łamiemy konstytucji , my ordynarnie łamiemy prawo w dodatku także to które sami uchwalalismy łamiąc prawo .

 • jack_flash

  Oceniono 40 razy 34

  Jak niedawno zauwazyl IPN, Hermaszewski nie jest generalem, wogole w Kosmos nie polecial. To dzis poraz pierwszy, Prezes udal sie w Kosmos, z kosmodromu Jachranka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX