Komentarze po słowach prezesa PiS. "Okręt tonie", "kapitan zorientował się, że to problem"

Jarosław Kaczyński i PiS zepchnięci do defensywy? Reakcja na aferę KNF? Dziennikarze i politycy komentują wystąpienie prezesa w Jachrance. Padają nawet stwierdzenia, że jego zapowiedzi "brzmią groźnie dla demokracji".

Podczas piątkowego wystąpienia w Jachrance prezes Prawa i Sprawiedliwości przestrzegał przede wszystkim przed tym, by stawiać znak równości między PiS a PO.
- To musimy z całą mocą odrzucić. To najgroźniejszy rodzaj socjotechniki - mówił.

Później resztę wystąpienia poświęcił Platformie Obywatelskiej, że za jej rządów, miało miejsce wiele afer, natomiast za PiS jest inaczej. - My z aferami walczymy, nie lekceważymy. A te afery to pewnie promil tego, co te afery, o których mówię - powiedział.

Co znamienne, gdy Jarosław Kaczyński wspominał o aferze KNF, to mówił "naokoło". 
- Jak szybko ten pan, który jest już tylko prezentowany jedną literą nazwiska, musiał ustąpić - powiedział.

Wystąpienie Kaczyńskiego. Komentarze dziennikarzy

Sposób, w jaki mówił prezes PiS i o czym, szybko stał się obiektem komentarzy polityków i dziennikarzy. Według Michała Kolanki z "Rzeczpospolitej" było to "defensywne przemówienie" w wydaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Natomiast jego redakcyjny kolega Jacek Nizinkiewicz pisał tak:

Wystąpienie Prezesa to reakcja na aferę KNF. To tak wszystkim tym, którzy sądzili że sprawy nie ma. PiS wie, że na jednym nagraniu się nie skończy i sprawa jest dla obozu władzy poważna, a będzie jeszcze poważniejsza

Marcinowi Makowskiemu z "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski wystąpienie Kaczyńskiego też nie przypadło do gustu:

Prezes zaczął od aspiracji Polaków, a póki co 2/3 czasu mówi o aferach PO, złych mediach, różnicach między PO a PiS. Do tej pory opozycja zafiksowywała się na politycznym przeciwniku podczas przeróżnych konwencji wyborczych. Teraz wygląda, jako PJK [prezes Jarosław Kaczyński- red.] boksował kołami w miejscu

"Brzmi groźnie dla demokracji"

Grzegorz Nawacki z "Pulsu Biznesu" dosyć dosadnie podsumował przemówienie Kaczyńskiego. Podzielił je na dwie części: "do swoich" i "do reszty". A wszystko razem określił, że brzmi "groźnie dla demokracji":

Do swoich: nasze afery to tylko aferki, tępimy je wzorowo, a prawdziwe przekręty robiła PO
Do reszty: jasna zapowiedź wzmożonych działań prokuratury i służb i ostrzejszego dociskania mediów

O tym, że słowa prezesa PiS to reakcja na aferę KNF pisał także Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl:

Wystąpienie PJK świadczy o jednym... afera KNF to góra lodowa tego Titanica... A kapitan się zorientował, że jednak jest poważny problem... orkiestra zamiast do instrumentów to do pomp...

"Jakie szambo musi być w PiS, że Kaczyński mówi takie rzeczy?"

Wywołani do tablicy posłowie PO także wypowiadali się na Twitterze. Michał Szczerba pisał, że "kapitan już wie, że okręt tonie".

Tak z kolei komentował to Marcin Kierwiński:

Wystąpienie Kaczyńskiego ma za zadanie przekonanie swoich własnych posłów że rządy PiS są uczciwe. Sądząc po skromnych oklaskach już chyba nawet posłowie PiS w to nie wierzą.

Na antenie RMF FM Joanna Scheuring-Wielgus z Teraz! stwierdziła natomiast:
- Szumnie zapowiadane i niesprawne. Czekałam jak odniesie się do Mieszka I. Było to miałkie, ale jakie szambo musi być w PiS, że Kaczyński mówi takie rzeczy.

Więcej o:
Komentarze (675)
Jarosław Kaczyński w Jachrance. Komentarze po wystąpieniu prezesa PiS. "Jakie szambo"
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 232 razy 210

  "My nie złamaliśmy Konstytucji, to oni złamali" i cała tyrada w tym duchu.
  Gooowniarskie, kłamliwe i żałosne, ty kartoflu wyklęty.

 • krynolinka

  Oceniono 193 razy 167

  Paranoi ciąg dalszy.
  Pan prezes odgrzał kotlety i to na zjełczałym tłuszczu.
  Można sądzić, że szumidła nie tylko w gabinecie Chrzanowskiego nie zdały egzaminu, w innych też.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 162 razy 144

  oczywiście że znak równości miedzy PiS i Po należy odrzucić...
  pis to totalna wiocha, Rydzyków, Pawłowicz, Pinokia-Morawieckiego, Długopisa-Dudy, dziada z Żoliborza... a ich złodziejstwo jest totalne - miliardy ze SKOKÓW i KNFu zamiast ośmiorniczek, PiS i bidna PO - nie ma najmniejszego porównania

 • andrzejagassi

  Oceniono 130 razy 114

  Kompleksów ciąg dalszy, po 3 latach rządów w dalszym ciągu mówić tylko o platformie i to do swoich. Kto może opuszczać okręt póki jeszcze nie utonął.

 • 6nine9

  Oceniono 117 razy 101

  Prezes ma nowe sondaże i posikał się ze strachu. Wydaje mu sie ze własnie zaczyna kadencję i zacznie rozliczać wymyślone afery.

 • zsm-5

  Oceniono 105 razy 89

  Straszny dziad bredzi standardowo. Nie wiadomo, po co media tak się nakręcają na kolejne kocopały kaczora. Samochwała z kąta wstała, czyli kaczy bełkot codzienny.
  Cóż w nim odmiennego i ważkiego? Zwykłe, codzienne pisie bzdety. „Wiesław” Gomuła nie powstydziłby się bolszewickiego pisiego ględzenia.
  Bez względu na goebbelsowską propagandę pisiora – za 330 dni za totalny rozkład państwa w większości będą siedzieć.

 • 11krzych

  Oceniono 86 razy 80

  Trzeba pamiętać, że to kościół dał pisowi władzę i że kościół brał za to pieniądze. Po delegalizacji pisu trzeba też wziąć klechów na krótką smycz, żeby już nigdy nie mieli szansy tak zaszkodzić Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX