Prokuratura wzywa na przesłuchanie, Janusz Palikot się nie stawia. Już po raz trzeci

Janusz Palikot unika stawiania się na wezwania prokuratury - podaje RMF FM. Chodzi o śledztwo w sprawie niezapłacenia przez byłego polityka ponad miliona złotych podatku po sprzedaniu jednej z fabryk alkoholu.

Jak podaje RMF FM, Janusz Palikot nie stawił się już na trzy przesłuchania w prokuraturze, o których terminie - według śledczych - został skutecznie poinformowany.

Janusz Palikot nie stawia się na przesłuchaniach

Pierwsze zarzuty miały zostać postawione Januszowi Palikotowi 14 listopada. Wówczas na przesłuchaniu stawił się tylko jego obrońca, z którym ustalono kolejny termin przesłuchania: 27 listopada. Na nim również Palikot się nie stawił. W piątek 7 grudnia były polityk nie stawił się na przesłuchaniu po raz trzeci, chociaż funkcjonariusze celno-skarbowi doręczyli mu wezwanie osobiście.

Prokuratura chciała przedstawić Januszowi Palikotowi zarzuty w związku ze śledztwem w sprawie niezapłacenia przez niego ponad miliona złotych podatku dochodowego po sprzedaniu lubelskiego zakładu "Polmos". Prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie w sierpniu tego roku

Jak relacjonuje RMF FM, niewykluczone, że Janusz Palikot zostanie przymusowo doprowadzony na przesłuchanie. Oficjalnie śledczy nie zdradzają jednak szczegółów i mówią, że podejmą wobec byłego polityka "działania mające na celu wykonanie czynności procesowych".

Były polityk na razie nie skomentował sprawy wezwań do prokuratury. W mediach społecznościowych napisał jedynie, że z "nagłych i niezależnych od niego powodów" odwołuje spotkanie autorskie, które miało odbyć się w Krakowie w najbliższą środę.

Więcej o:
Komentarze (96)
Prokuratura wzywa na przesłuchanie, Janusz Palikot się nie stawia. Już po raz trzeci
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 50 razy 32

  Na Nowogrodzkiej dwoją się i troją, żeby coś się znalazło z daleka od złodziei z PiS; już nawet Palikota wykopali spod ziemi i rzucili trollownię, żeby komentarzy natrzepać, że niby kogoś Palikot obchodzi ;) Powiedzcie tam w centrali, żeby poszukali dobrze, może ktoś gdzieś za parking nie zapłacił, będzie można całą prokuraturę pana Zbyszka zatrudnić.

 • jango33

  Oceniono 21 razy 15

  Wybory blisko, chcą "umoczyć" jak najwięcej osób kojarzonych z PO

 • yaspiman

  Oceniono 26 razy 12

  mafia kk jest mściwa.

 • logedout

  Oceniono 19 razy 11

  Przydałby im się jeszcze stary Kryże do wydawania wyroków

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 20 razy 10

  Palikot sprzedał Polmos długie lata temu.
  Teraz nagle się nieprawidłowości dopatrzyli?

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 20 razy 10

  RUSZCIE PISOWSKIE GNOMY JAŚKA, A POLACY ZOBACZĄ WASZE PRZESTRASZONE ŚWIŃSKIE PUSTE ŁBY!

 • kzet69

  Oceniono 18 razy 10

  Gdy widzę jak jest traktowany Jakubiak, Gawłowski, Kwaśniak całkowicie rozumiem Palikota, nie zdziwię się jeżeli właśnie ląduje w tej chwili w Kolumbii czy Brazylii, nie każdy ma ochotę zostać kolejną ofiarą pis-prokuratury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX