Poranna rozmowa Gazeta.pl z Kamilą Gasiuk-Pihowicz (7.12.2018)

- Koalicja Obywatelska to tworzenie wspólnego frontu, który będzie miał szansę wygrać z PiS w wyborach parlamentarnych na jesieni 2019 roku - powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz w Porannej rozmowie Gazeta.pl.

Gościem Łukasza Kijka w Porannej rozmowie Gazeta.pl była Kamila Gasiuk-Pihowicz, która razem z sześciorgiem innych posłów Nowoczesnej zmieniła swój dotychczasowy klub parlamentarny na klub Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska.

Jak zapewniła, "w dalszym ciągu wierzy w wartości Nowoczesnej". Przyznała, że między Nowoczesną a PO istnieją różnice programowe, ale łączy je szacunek do demokracji i praworządności. - Po 3 latach patrzenia, jak PiS niszczy polską demokrację zrozumiałam, że najważniejsza jest walka o wartości fundamentalne - powiedziała. 

- Stanęłam przed bardzo prostą alternatywą: albo będę godziła się na głosy o samotnym stanięciu Nowoczesnej w wyborach, albo będę brała udział w dalszym wzmacnianiu Koalicji Obywatelskiej - tłumaczyła dalej. - Mogłam albo burzyć Koalicję Obywatelską albo ją budować. Nikt rozsądny nie zdecydowałby się na burzenie Koalicji, w którą uwierzyło tysiące Polaków - argumentowała. - To nie czas na hamletyzowanie. To czas na podjęcie konkretnych ruchów - dodała.

Kamila Gasiuk-Pihowicz odwołała się również do słów Jerzego Meysztowicza, który stwierdził, że Nowoczesna rozważa niespłacanie zobowiązań finansowych partii za kampanię wyborczą, za co odpowiedzialność poniósłby pełnomocnik finansowy Nowoczesnej, czyli mąż Kamili Gasiuk-Pihowicz, Michał Pichowicz. - Nie jestem w stanie zaakceptować słów Jerzego Meysztowicza. To uderzenie w rzetelność partii politycznej. To zaprzeczenie fundamentów, na których powinna być budowana polityka - stwierdziła.

Więcej o:
Komentarze (252)
Gasiuk-Pihowicz tłumaczy odejście z klubu Nowoczesnej: Stanęłam przed bardzo prostą alternatywą
Zaloguj się
 • terapia111

  Oceniono 31 razy 19

  Kolejna granica tupetu, zakłamania i bezczelności pobita!!! Bezapelacyjnie.

 • 13sw

  Oceniono 25 razy 15

  Lubiłem zawsze panią Kamilię i ceniłem ją za sprawne wnioskowanie prawnika i aktywność w czasie zamachu stanu na Trybunał Konstytucyjny.

  Niemniej jednak dziś widać, że pani Gasiuk-Pihowicz brakuje rozumu i inteligencji. Ludzie popierali ją jako odważną posłankę .Nowoczesnej i nadzieję na wspólny start tej partii z PO i w efekcie odsunięcie i rozliczenie zbrodniarzy pisowskich.

  Ale dziś, będąc rozłamowczynią na łasce PO, nie jest już pani Kamila nikomu potrzebna, ani wyborcom, ani Schetynie.

  To wręcz zabawne, że babka sama zmarnowała w pół dnia swój najcenniejszy kapitał polityczny. Trzeba dużej naiwności i słabości intelektualnej, żeby to zrobić.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 19 razy 13

  Kompromitujesz się kobieto. Stałaś się synonimem sprzedajności. Przejdź do PiS-u. Tam dadzą więcej.

 • rattus-rattus

  Oceniono 24 razy 12

  Jak widać, pani Gasiuk-Pihowicz dobrze wie, z której strony kanapka jest posmarowana masłem.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 15 razy 11

  Stanęłam przed prostym wyborem - otrzymania 1. na liście do europarlamentu gwarantujące mi ten upragniony stołek i dożywotnią unijną emeryturę czy walkę z PiS, udawanie że mam ideały plus współspłacanie 3mln długów Nowoczesnej po głupocie mego gapcia-męża. Wybór zatem był prosty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX